Mikrodermabrazja diamentowa urządzenia
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to jest i jakie daje efekty?

Suche, odstające skórki, niekorzystny koloryt skóry, szorstkość i słabe wchłanianie substancji nawilżających oraz odżywczych zawartych w kosmetykach to jasne sygnały, że nasza skóra potrzebuje peelingu. Na takiej skórze trudne jest wykonanie dobrego makijażu, dlatego jak najszybciej trzeba przystąpić do usunięcia martwego naskórka. Jak to zrobić? W gabinetach kosmetycznych czekają różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak peeling kawitacyjny czy kwasowy. Warto zainteresować się także peelingami mechanicznymi, a zwłaszcza zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej, który ze względu na swoją bezbolesność, nieinwazyjność i skuteczność cieszy się dużą popularnością. Gwarantuje on głębokie oczyszczanie, pomagając skórze pozbyć się niedoskonałości i przywrócić zdrowy, promienny wygląd. Dowiedzmy się więcej na temat tego, co to jest mikrodermabrazja diamentowa i jakie daje efekty.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega zabieg?

Osoby zastanawiające się na czym polega zabieg mikrodermabrazji diamentowej muszą wiedzieć, iż jest to zabieg, podczas którego dokonuje się złuszczenia warstwy martwego naskórka za pomocą specjalistycznego urządzenia  z głowicą pokrytą opiłkami diamentu. Zachowana zostaje kontrola nad poziomem głębokości ścierania.

Podczas zabiegu nie jest odczuwalny ból, a jedynie delikatne uczucie piaskowania, które może być przyjemne. Taki masaż dodatkowo pobudza krążenie krwi w skórze, co również ma na nią pozytywny wpływ. Twarz zostaje dokładnie oczyszczona, gdyż stare martwe komórki naskórka są na bieżąco zasysane przez urządzenie.

Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku

Wiemy już jak wygląda zabieg mikrodermabrazji, ale wciąż nie wiemy, jak odbywa się krok po kroku. Mikrodermabrazja zawsze rozpoczyna się od przemycia skóry preparatem dezynfekującym i odtłuszczającym. Następnie lekarz przechodzi do usuwania naskórka za pomocą syntetycznych albo naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Gdy zakończymy już pracę ze zrogowaciałym naskórkiem, po zabiegu należy jeszcze nałożyć na skórę krem odżywczy lub – w przypadku osób ze skłonnością do trądziku – krem przeciwtrądzikowy.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Jeśli chodzi o wskazania, mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom, których skóra dotknięta jest takimi problemami jak drobne zmarszczki, rozstępy, cellulit czy drobne przebarwienia. Jest także pomocna w walce z rozszerzonymi porami, pozwala pozbyć się zaskórników, a także zniweluje blizny na skórze.

Zabiegiem mikrodermabrazji warto zainteresować się w każdym wieku – również wtedy, gdy naszej skóry nie trapią jeszcze niedoskonałości. Ma ona bowiem działanie przeciwstarzeniowe, a dokładniej mówiąc – poprawia krążenie w skórze i pobudza produkcję kolagenu, dzięki któremu skóra jest jędrna i gładka, a zmarszczki powstają z opóźnieniem.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji stanowią takie schorzenia jak łuszczyca, nowotwory skóry, naczyniaki jamiste, zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, trądzik różowaty oraz trądzik ropowiczy, przy czym pojedyncze pryszcze nie są problemem. Mikrodermabrazja wykluczona jest także w przypadku, gdy w ciągu ostatnich 3 miesięcy na danym fragmencie skóry przeprowadzane były zabiegi chirurgiczne.

Pamiętajmy, że aby uzyskać dobre efekty mikrodermabrazji diamentowej trzeba też stosować się do zaleceń przed zabiegowych i pozabiegowych, dlatego jeśli mamy już zaplanowane kąpiele słoneczne czy inne aktywności, które są wówczas niewskazane, również stanowi to przeciwwskazanie do mikrodermabrazji.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty, których możesz oczekiwać

Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się dotleniona i odżywiona, nabiera blasku, następuje spłycenie drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości, pozbywamy się rozszerzonych porów, a ewentualne blizny stają się mniej widoczne. Ogólnie rzecz biorąc, decydując się na mikrodermabrazję diamentową możemy liczyć na podobne efekty, jakie zapewniłaby mikrodermabrazja korundowa czy tlenowa, ale pierwsza szczególnie polecana jest osobom o wrażliwej skórze.

Jak wygląda twarz po mikrodermabrazji diamentowej?

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej twarz wygląda gorzej, ze względu na zaczerwienienie skóry. Znika ono jednak już po kilku godzinach. W pierwszych dniach po zabiegu widoczne jest też wzmożone świecenie się skóry, ale dalej można obserwować już tylko pozytywne efekty zabiegu, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń pozabiegowych.

Trzeba bowiem pamiętać, że podczas mikrodermabrazji złuszczamy warstwy naskórka, który stanowi warstwę ochronną. Aby nie narażać się na zakażenia bakteryjne czy nieprzyjemne podrażnienia, po zabiegu należy unikać zatem dotykania skóry, robienia makijażu i stosowania drażniących kosmetyków do pielęgnacji. Przez 3 dni po zabiegu nie należy też narażać skóry na promienie słoneczne, solarium ani kąpiele w chlorowanej wodzie.

Mikrodermabrazja diamentowa – jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej praktycznie nie jest konieczne. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby na 5 dni przed zabiegiem unikać stosowania kosmetyków peelingujących i chemicznych środków do depilacji skóry. Na sam zabieg warto przyjść bez makijażu, gdyż i tak będzie on musiał zostać zmyty przy okazji dezynfekcji naskórka.

Czy mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczna?

Osoby obawiające się, czy mikrodermabrazja diamentowa jest bezpieczna muszą wiedzieć, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, któremu mogą być poddawane również kobiety w ciąży. Co więcej, zaczerwienienie skóry znika po nim znacznie szybciej, niż w przypadku innych tego typu zabiegów kosmetycznych.

Warto dodać, że wiele osób decyduje się właśnie na mikrodermabrazję diamentową, gdyż jest to jeden z najbezpieczniejszych rodzajów mikrodermabrazji. Doskonale sprawdza się przy wrażliwym rodzaju skóry, a także w przypadku alergików. Wszystko przez to, że podczas zabiegu nie powstaje pył. Wśród innych typów mikrodermabrazji wyróżniana jest mikrodermabrazja korundowa, tlenowa oraz oksydermabrazja.

Ile trwa zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej trwa różny czas, w zależności od wybranej partii ciała. Przykładowo, złuszczanie martwego naskórka na twarzy zajmuje średnio 20-30 minut, ale gdy obszar zabiegowy jest większy, czas może wydłużyć się nawet do godziny.

Pamiętajmy też, że w przypadku zabiegu mikrodermabrazji diamentowej jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetycznym nie wystarczy. Na początku wskazana jest seria 3-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 1-2 tygodniowych, a następnie, dla podtrzymania efektów, co kilka miesięcy należy udawać się na pojedynczy zabieg.

Jeśli marzysz o dobrze wyglądającej skórze, mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Możesz wykonać go w naszym gabinecie – zapraszamy.