Dezynfekcja powierzchni - preparaty i płyny

Dezynfekcja powierzchni to codzienna procedura higieniczna w każdym salonie kosmetycznym, kosmetologicznym oraz lekarskim, czy medycyny estetycznej

Dezynfekcji powierzchni powinny podlegać wszystkie powierzchnie płaskie znajdujące się w gabinetach oraz innych pomieszczeniach użytkowanych w codziennej pracy oraz odwiedzane przez klientów.

Środki do dezynfekcji stosowane w przypadku dekontaminacji muszą zachowywać szerokie spektrum działania względem drobnoustrojów chorobotwórczych, czyli grzybów, bakterii i wirusów. Najczęściej spotykaną formą są płyny z zawartością alkoholi lub innych środków powierzchniowo czynnych, które oprócz negatywnego działania względem drobnoustrojów cechują się dobrymi właściwościami użytkowymi, takimi jak: szybkie odparowywanie, wymagany krótki kontakt z powierzchnią czyszczoną.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek ze środków należy zapoznać się z treścią ulotki lub etykiety załączonej przez producenta w celu odpowiedniego zastosowania preparatu. Najczęstszą formą stosowania jest rozprowadzenie preparatu na powierzchni, pozostawienie go na określony okres czasu (najczęściej jest to 60 sekund), a następnie przetarcie powierzchni jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Preparat do dezynfekcji powierzchni należy do podstawowych środków higienicznych znajdujących się w każdym salonie, czy gabinecie lekarskim.

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników