Fale radiowe - urządzenia z falą RF

Fale radiowe wykorzystywane w zabiegach kosmetologicznych to fale radiowe wysokiej częstotliwości 0,5-7MHz. Im wyższa częstotliwość fali radiowej tym mniejsza jej zdolność wnikania przez skórę. Zadaniem fal radiowych wykorzystywanych w kosmetologii jest wywołanie efektu termicznego w tkance. Prowadzi to do indukcji procesu neokolagenezy, który związany jest syntezą kolagenu, a jego efektem jest gładka i jędrna skóra.

W kosmetologii wykorzystuje się dwa rodzaje fal radiowych: bipolarne fale radiowe i monopolarne fale radiowe. Urządzenia wykorzystujące falę radiową wyposażone są w głowice o różnej wielkości, przeznaczone za równo do zabiegów na twarz jak i na ciało. Nowością na rynku beauty jest radiofrekwencja mikroigłowa czyli fale radiowe połączone z mikronakłuwaniem. Jest to nowoczesna technika z powodzeniem stosowana w zabiegach estetycznych.

RF to zabieg wykorzystywany w zabiegach ujędrniających na twarz i ciało. Fale radiowe świetnie wpływają na redukcję zmarszczek w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Dodatkowym atutem zabiegów z zastosowaniem fal radiowych jest przyspieszenie miejscowej przemiany materii oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Systematyczne wykonywanie zabiegów rf w seriach przynosi wymierne efekty.

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników