Pielęgnacja pozabiegowa

Pielęgnacja pozabiegowa to niezwykle ważny etap po wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, bądź bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Szczególnie ważny jest odpowiedni dobór produktów, które pozwolą na szybką i bezpieczną rekonwalescencję. Prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa skutecznie łagodzi podrażnienia, zmniejsza obrzęk oraz przynosi ukojenie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy zabiegami, bez konieczności wydłużania czasu na regenerację skóry.

Dezynfekcja ran i opatrunki hydrożelowe

Pierwszym elementem pielęgnacji pozabiegowej jest dezynfekcja ran powstałych po wykonanym zabiegu. Ważne, aby preparat miał działanie łagodne, nie wywołujące dodatkowego podrażnienia. Dezynfekcja skóry po zabiegu jest niezbędnym elementem pozwalającym na utrzymanie miejsca pozabiegowego w odpowiedniej czystości. Dzięki temu unikamy niechcianych powikłań związanych ze złą pielęgnacją po zabiegową. Dezynfekcja ran to także niezwykle ważny element pielęgnacji pozabiegowej w domu klientki.

Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej maski pozabiegowej, specjalnie przeznaczonej do pielęgnacji skóry po zabiegach kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej, w czasie których zostaje naruszona ciągłość skóry. Najbardziej polecane są opatrunki hydrożelowe, które idealnie sprawdzają się po zabiegach inwazyjnych, a nawet po ciężkich poparzeniach. Opatrunki hydrożelowe stosujemy po takich zabiegach jak: mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa, wypełnianie kwasem hialuronowym, peelingi chemiczne, laseroterapia. Opatrunki hydrożelowe są szczególnie polecane po zabiegach z zastosowaniem laserów frakcyjnych co2, podczas których wytwarzamy wysoką temperaturę, wywołując kontrolowane poparzenie skóry. Dzięki różnym rozmiarom i kształtom, opatrunki hydrożelowe możemy dopasować do danego zabiegu oraz klienta. Maska po zabiegowa to doskonałe rozwiązanie na ukojenie skóry w obszarze obejmującym całą twarz. Możemy także wybrać mniejsze opatrunki hydrożelowe po przeprowadzeniu zabiegu np. na okolice oka lub ust. Maski pozabiegowe oraz opatrunki hydrożelowe marki Kikgel są produktami sterylnymi. Jest to szczególnie ważne w pielęgnacji pozabiegowej, gdyż opatrunek stosowany jest na świeżo podrażnioną skórę, zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i bakterii.

Wyświetlanie wszystkich 18 wyników

Wyświetlanie wszystkich 18 wyników