Kwas hialuronowy usieciowany

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina szeroko pojętej estetyki. Stosowany w medycynie estetycznej kwas hialuronowy występuje pod dwiema postaciami: nieusieciowaną i usieciowaną. Nieusieciowany kwas hialuronowy wiąże wodę zwiększając nawilżenie skóry, a główny zabieg w którym jest wykorzystywany to mezoterapia igłowa. Usieciowany kwas hialuronowy nie wiąże cząsteczek wody w celu nawilżenia skóry ale ma właściwości wypełniające tkankę i stosowany jest do wypełniania bruzd i modelowania rysów twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej kwasem hialuronowym cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

W medycynie Estetycznej usieciowany kwas hialuronowy stosowany jest od wielu lat w celu poprawy wyglądu skóry. Wytworzony w procesie fermentacji mikrobiologicznej przez bakterie Streptoccocus kwas hialuronowy poddawany jest kolejnym dwóm niezmiernie ważnym procesom w produkcji usieciowanego kwasu hialuronowego.

Pierwszy z nich to oczyszczanie kwasu z resztek ścian komórkowych bakterii, które mogą stanowić silny czynnik alergizujący. Drugim etapem jest etap sieciowania. Sieciowanie to łączenie łańcuchów kwasu hialuronowego w większe konglomeraty. Usieciowany kwas hialuronowy jest bardziej odporny na degradację w naszym organizmie, dzięki czemu po podaniu do tkanek dłużej się utrzymuje.

W medycynie Estetycznej kwas hialuronowy wypełniacze stosuje się w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd. Wypełniacze w wyższym stężeniu kwasu w 1ml polecane są do zabiegów modelowania twarzy w obrębie kości jarzmowych, żuchwy czy brody. Dostępne w naszej ofercie wypełniacze kwasu hialuronowego posiadają różne stężenie oraz różne właściwości lepkospreżyste dzięki czemu nadają się do opracowywania różnych obszarów twarzy.

 

Wyświetlanie 1–20 z 36 wyników

Wyświetlanie 1–20 z 36 wyników