Dezynfekcja skóry

Dezynfekcja skóry to podstawowa procedura w każdym salonie kosmetycznym oraz gabinecie medycyny estetycznej. Płyny do odkażania stanowią podstawę w codziennym funkcjonowaniu każdego kosmetologa oraz lekarza. Dezynfekcja ta ma na celu zniszczenie lub unieczynnienie drobnoustrojów (grzybów, bakterii i wirusów) znajdujących się na powierzchni skóry. Proces dezynfekcji prowadzi do redukcji liczby ustrojów do minimalnego, bezpiecznego poziomu. Preparaty przeznaczone do dezynfekcji skóry  należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta preparatu – nakładać i rozprowadzać na powierzchni nieuszkodzonej skóry na określony okres czasu, a następnie wetrzeć lub pozostawić do wyschnięcia. Zatem przed zastosowaniem jakiegokolwiek z preparatów należy zapoznać się z instrukcją jego stosowania. Przy dezynfekcji powierzchni ciała szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca trudno dostępne lub zawierające dużą ilość gruczołów łojowych, ze względu na utrudnioną penetrację środka do dezynfekcji w tych obszarach.

Środki dezynfekujące skórę oparte są na roztworach alkoholowych etanolu np. Płyn do dezynfekcji AHD 1000 lub są wodnymi roztworami substancji przeciwdrobnoustrojowych. Preparaty na bazie wody można zastosować również do dezynfekcji ran i w przypadku przerwania ciągłości naskórka.

Preparaty do dezynfekcji występują w postaci płynów np. Microdacyn 60 Wound Care, żelu np. Kikgel Microdacyn Hydrogel. Niektóre z preparatów do dezynfekcji skóry można zastosować również alternatywnie do dezynfekcji powierzchni ze względu na szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego. O takim sposobie zastosowania informuje zapis na etykiecie sformułowanej przez producenta.

 

Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników

Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników