Jak urządzić gabinet kosmetyczny- dobór mebli i wymogi sanepidu

Każdy, kto decyduje się na otwarcie własnego gabinetu kosmetycznego, na pewno stawia sobie pytanie: jak urządzić gabinet tak, aby był funkcjonalny, zgodny z wymogami sanepidu a do tego cieszył oko gustownym wystrojem? W poniższym artykule spróbujemy zebrać najważniejsze aspekty, którymi powinien kierować się każdy właściciel gabinetu kosmetycznego na etapie planowania jego wyposażenia i wystroju. Spis […]

Co to jest i jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa, inaczej zwana intradermoterpią,  jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pomaga opracować praktycznie każdy problem skórny, przynosząc szybkie i długotrwałe efekty zabiegowe.

Autoklaw medyczny dla gabinetów kosmetycznych

Sterylizacja to proces wyjaławiania przyrządów do pracy. Polega na niszczeniu wszystkich form mikroorganizmów. Proces niszczy wszystkie przetrwalnikowe, zarodnikowe i wegetatywne formy mikroorganizmów. Działanie higienizacyjne opiera się na denaturacji białek, inaktywacji enzymów i uszkadzaniu kwasów nukleinowych

Osocze bogatopłytkowe – ratunek dla skóry po zimie

Okres zimowy przynosi nam za oknem piękny biały krajobraz. Niestety, poza cudownym urokiem białego puchu, w pakiecie często otrzymujemy pogorszenie stanu naszej skóry. Minusowe temperatury, sezon grzewczy a co za tym idzie ogromne ilości smogu – wszystko to negatywnie wpływa na stan naszej skóry.

Kwas hialuronowy w zabiegach wolumetrycznych twarzy

BIOFORMULA jest Włoską firmą z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku medycyny estetycznej. Z zaangażowaniem poświęca się badaniom i udoskonalaniu produktów, spełniając najbardziej wymagające oczekiwania klientów z branży beauty.

Peelingi chemiczne

Peeling jako proces kontrolowanego usuwania wybranych warstw skóry. W tym przypadku chemiczne, wywołujące kontrolowane poparzenie lub uszkodzenie skóry. Każde uszkodzenie skóry wywołuje w niej stan zapalny. Dzięki niemu uruchomiony zostaje proces rozwoju komórek. Prowadzi to do przebudowy kolagenu, zmniejszenia ilość melanocytów, proliferacji fibroblastów i powstania nowych włókien elastynowych.

Urządzenia Hi-Tech do walki z bliznami

Urazy skórne są nieodłączną częścią naszego życia. Na szczęście nasza skóra jest na to odpowiednio przygotowana i posiada doskonałe właściwości regeneracyjne i naprawcze. Niestety, proces gojenia szczególnie dużych ran wiąże się z ryzykiem powstania blizny. Niektóre z nich, które się tworzą po drobnych urazach, często po czasie znikają same lub stają się na tyle niewidoczne, że nie stanowią większego problemu estetycznego.

HIFU Radar Line – technologia przywracająca młodość

Urządzenia wykorzystujące technologię HIFU to obecnie najbardziej rewolucyjne rozwiązania w terapii anti-aging. Pozwalają one na przeprowadzenie niezwykle skutecznych, nie chirurgicznych zabiegów liftingujących, które obarczone są minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

PICO FOCUS 1064nm, 755nm, 532nm – redukcja barwnika i odmłodzenie skóry

Tatuaż to forma modyfikacji ciała, która polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, aby zmienić jej pigment. Tatuaże były z pewnością znane juz w zamierzchłej starożytności, a ich pierwotne znaczenie związane było z obrzędami rytualnymi.

HIFU2D   – technologia przywracająca młodość

Urządzenia wykorzystujące technologię HIFU to obecnie najbardziej rewolucyjne rozwiązania w terapii anti-aging. Pozwalają one na przeprowadzenie niezwykle skutecznych, nie chirurgicznych zabiegów liftingujących, które obarczone są minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.