Laser pikosekundowy – co to jest i jak można go stosować?

Lasery do usuwania tatuażu to lasery typu Q-Switch. Dotychczas lasery Q-Switch były uważane za złoty standard w usuwaniu tatuaży. Zabiegi laserowe Q-Switch wykorzystują energię cieplną do rozbijania cząsteczek pigmentu (efekt fototermiczny), co powoduje stan zapalny i obrzęk w miejscu zabiegu, natomiast lasery pikosekundowe różnią się od nich.

Myjka ultradźwiękowa – jak używać?

Myjka ultradzwiękowa jest urządzeniem, które powinno się znaleźć w każdym gabinecie kosmetycznym. Urządzenie nie spowoduje uszkodzeń mechanicznych na przedmiotach, ale dokładnie wyczyści każdą powierzchnię. Wiele gabinetów kosmetycznych wykonuje zabiegi stylizacji paznokci, podczas których używane są frezy do opracowywania płytki paznokcia.

Zabiegi pielęgnacyjne po wakacjach

W okresie letnim nasza skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników takich jak: słona woda, promieniowanie ultrafioletowe, wysokie temperatury, które sprzyjają odwodnieniu organizmu i wysuszeniu skóry. Zastanawiasz się jakie zabiegi zaproponować klientkom po lecie? Nie wiesz jak zregenerować wysuszoną po wakacjach skórę?

Dlaczego warto stosować Gen Factor w zabiegach kosmetycznych?

Linia preparatów Gen Factor to innowacyjne preparaty do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Prototypem do stworzenia tych produktów był preparaty do leczenia stopy cukrzycowej, które powstały pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego. Gen Factor to innowacyjne rozwiązanie stosowane w medycynie i kosmetologii komórkowej.

Gen Factor Inżynieria tkankowa

Co to jest Gen Factor? Linia preparatów Gen Factor to odkrycie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Prototypem do stworzenia tych produktów był preparat do leczenia stopy cukrzycowej, dlatego są to idealne preparaty w terapii trudno gojących się ran. Powstały one pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego. To innowacyjne rozwiązanie stosowane w medycynie i kosmetologii komórkowej.

Polinukleotydy – hit zabiegów estetycznych

Medycyna estetyczna jest dziedziną, która bardzo prężnie się rozwija, dlatego powstają nowe metody regeneracji i odbudowy skóry. Obecnie na popularności zyskują tak zwane stymulatory tkankowe, które skutecznie wypierają inne metody regeneracji skóry stosowane w medycynie estetycznej.

Jakie zabiegi może wykonywać kosmetolog?

To jakie zabiegi może wykonywać kosmetolog to trudny i wielowątkowy temat. Na rynku estetycznym mamy bardzo wiele zabiegów, które są inwazyjne i bez wątpienia ważne są odpowiednie kwalifikacje. Czy tego typu zabiegi mogą być wykonywane przez kosmetologa, czy są zarezerwowane wyłącznie dla lekarzy? Czy istnieją jakieś regulacje prawne, które ograniczają prawa kosmetologów?

Jak wybrać fotel kosmetyczny?

Każdy, kto decyduje się na otwarcie własnego gabinetu kosmetycznego stawia sobie pytanie: jak urządzić gabinet tak, aby był funkcjonalny, zgodny z wymogami sanepidu a do tego cieszył oko gustownym wystrojem? To, na jaki fotel się zdecydujemy, zależy zarówno od naszych indywidualnych preferencji, rodzaju wykonywanych zabiegów, jak i budżetu, jaki mamy zamiar przeznaczyć na zakup fotela.

Cellulit – jak się go pozbyć? Najlepsze zabiegi estetyczne w walce z cellulitem

Cellulit (lipodystrofia), inaczej pomarańczowa skórka to bardzo częsty problem, z którym kobiety zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych. Jest to defekt, który dotyczy około 85% kobiet i może przyjmować różne nasilenie. Pod względem budowy jest to nic innego jak zniekształcona tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień.

Kwas hialuronowy czy stymulator tkankowy – co wybrać?

Kwas hialuronowy jest składnikiem bardzo powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej i kosmetologii. W zabiegach estetycznych znajdują zastosowanie preparaty na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego oraz usieciowanego.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym- wszystko, co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Powiększanie i modelownie ust to zabieg, który zyskuje na popularności. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na podaniu metodą iniekcji usieciowanego kwasu hialuronowego.

Jakie są rodzaje kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest powszechnie stosowanym składnikiem zarówno w medycynie estetycznej, jak również kosmetologii. Jest składnikiem stosowanym w kramach, czy serum do twarzy. W medycynie estetycznej można korzystać z dwóch rodzajów kwasu: usieciowanego i nieusieciowanego.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, które jako pierwsze powinno znaleźć się w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu urządzeniu mamy możliwość wprowadzenia do swojej oferty szerokiego wachlarza usług, co zapewni nam zadowolenie klientów. Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru kombajnu kosmetycznego do swojego gabinetu?

Jak działa laser do depilacji?

Usuwanie owłosienia to zabieg, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w gabinetach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego. Piękna i gładka skóra bez podrażnień i wrastających włosków są pożądane przez wiele kobiet. Istnieje kilka metod usuwania niechcianego owłosienia z ciała.

Co to jest kwas hialuronowy usieciowany?

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, który jest polisacharydem należącym do grupy glikozaminoglikanów, jest on wytwarzany przez bakterie. Ssaki też potrafią wytwarzać kwas hialuronowy. U człowieka ten związek występuje w wielu miejscach w ciele. Występuje w mazi stawowej, gałce ocznej, skórze. W skórze kwas hialuronowy jest komponentem międzykomórkowej macierzy skóry właściwej.

Co to jest kwas hialuronowy nieusieciowany?

Kwas hialuronowy jest produkowanym przez ludzki organizm polisacharydem. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej, ale także w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać aż 250 cząsteczek wody.

Witamina C w kosmetologii – idealny składnik do zabiegów po zimie

Witamina C, czyli kwas askorbinowy w kosmetologii jest stosowany od wielu lat. Nie bez przyczyny. Jest to składnik o bardzo szerokim spektrum działania – nadaje się do stosowania profesjonalnego, ale można zakupić również kosmetyki z witaminą C do użytku domowego. Jakie działanie ma kwas l-askorbinowy i dlaczego warto go stosować wiosną?

Radiofrekwencja mikroigłowa urządzenia – zabiegi z wykorzystaniem tej technologii

Dynamiczny rozwój medycyny esteycznej oraz kosmetologii sprawia, że powstają nowe urządzenia, które są narzędziem pozwalającym uzyskać spektakularne rezultaty. Jednym z najnowszych odkryć mecydyny estetycznej są urządzenia radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to technologia, która powstała w Korei, ale podbija już rynek europejski i cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Urządzenia do depilacji laserowej – jakie wybrać?

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nie ma w tym nic dziwnego, kobiety marzą o gładkim ciele i chcą się pożegnać z problemem wrastających włosków. Obszary zabiegowe to w większości przypadków nogi, pachy, bikini oraz twarz na przykład wąsik. Jak zatem osiągnąć gładką skórę bez włosków? Najlpeszym wyborem jest depilacja […]

Jakie ampułki do mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia jest metodą rewitalizacji skóry stosowaną od lat w medycynie estetycznej. Zabieg polega na podaniu substancji aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu możemy uzyskać efekty zabiegowe takie jak nawilżenie, głęboka regeneracja skóry, odżywienie, rozświetlenie. Za pomocą mezoterapii można walczyć z bliznami i rozstępami na ciele. Jest to metoda, którą stosujemy również w przypadku problemów ze […]