Urządzenia do karboksyterapii

Zła  dieta, zmiany w zakresie naszej wagi, ciąża, gwałtowne odchudzanie lub przybieranie na wadze. Wszystko to ma realny wpływ na stan naszej skóry – zarówno jej jędrności jak i widoczności rozstępów lub cellulitu. Ten ostatni może być szczególnie uporczywy, zwłaszcza gdy klasyfikowany jest jako cellulit wodny. Z pomocą na tak złożone i trwałe problemy przychodzi karboksyterapii.

Karboksyterapia to zabieg polegający do podaniu śródskórnie lub do tkanki tłuszczowej CO₂. Aplikacja dwutlenku węgla  za pomocą iniekcji powoduje zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru zabiegowego. Reakcją skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Przebudowa włókien kolagenowych skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, ulegają one obkurczeniu, czego efektem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu.

Urządzenie do karboksyterapii stosowane jest również w zabiegach modelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO₂. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, powodując mechaniczne uszkodzenie i rozpuszenie adipocytów.  Dodatkowo dochodzi do zwiększenia drenażu limfatycznego i przepływu tlenu w obszarze poddanym działaniu dwutlenku węgla.

Zabiegi karboksyterapii cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Zabieg jest szybki i przynosi spektakularne efekty już po kilku aplikacjach. Karboksyterapia to urządzenie wielokierunkowe, może być stosowane za równo do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej jaki do zabiegów redukujących zmarszki, cienie pod oczami oraz poprawiających jędrność i elastyczność skóry.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników