Gen Factor kwas huminowy

Kwasy huminowe – jak wykorzystywane są w kosmetyce?

Kwas huminowy to nowość na rynku kosmetycznym. Ze względu na swoje właściwości terapie z zastosowaniem kwasu huminowego przynoszą spektakularne efekty zabiegowe. Czym są kwasy huminowe, w jaki sposób oddziałują na nasz organizm oraz w jakich terapiach skórnych znajdują zastosowanie dowiesz się z poniższego artykułu.

Kwasy huminowe co to jest?

Związki humusowe, huminowe i bituminy wykazują największy zakres aktywności biologicznej spośród wszystkich składników organicznych. Dzięki swojej strukturze koloidowej posiadają one właściwości absorpcyjne, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Kwasy humusowe są mieszaniną wielkocząsteczkowych związków organicznych. Posiadają zmienny skład w zależności o składu materii, z której powstają. Kwasy humusowe powstają w wyniku biochemicznych procesów rozkładu związków organicznych budujących żywe organizmy. Pod względem budowy są to wyjątkowo skomplikowane związki, które nie zostały do końca poznanie i dlatego rozpatruje się je na zasadzie różnic pomiędzy różnymi rodzajami tych substancji. Wyróżniamy dwie podstawowe grupy związków: kwasy huminowe i kwasy fulwowe.

Kwasy huminowe to grupa związków o różnych właściwościach. Wykazują zdolność blokowania aktywności hialuronidazy, która opowiada za degradacje kwasu hialuronowego w skórze. Dodatkowo pobudzają one funkcję granulocytów i wiązanie oligosacharydów na powierzchni komórek. Odpowiedzialne są za pobudzenie mięśni gładkich, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz hamowanie syntezy prostaglandyn. Do kwasów huminowych zaliczamy kwasy hymatomelanowe – trudno rozpuszczalne w wodzie, a łatwo w alkoholu, o barwie brunatnej, najczęściej w postaci koloidów, kwasy huminowe brunatne i huminowe szare.

Kwasy huminowe zastosowanie.

Kwasy huminowe od zarania dziejów cieszą się swoimi właściwościami leczniczymi. Dawniej stosowano je jako środki przeciwwirusowe i antybiotyki. Kwasy huminowe są niezwykle bezpieczne, nie wywołują reakcji alergicznych. Można je stosować w takich stanach patologicznych jak choroby przewodu pokarmowego, zatrucia czy zaburzeniach metabolicznych. Są to związki umożliwiające wydalenie z organizmy substancji toksycznych i szkodliwych. Znajdują one również zastosowanie w kosmetologii i fizjoterapii, gdzie stosowane są zewnętrznie głownie w postaci maści leczniczych, masek czy kąpieli. Preparaty na bazie kwasów huminowych łagodzą ból, redukują stan zapalny, stosowane w fizjoterapii pomagają wyeliminować skutki urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Nowością w kosmetologii jest stosowanie kwasu huminowego w zabiegach pielęgnacyjnych na twarz. Ze względu na swoje właściwości ściągające i przeciwzapalne znajdują zastosowanie w terapii AZS, łuszczycy czy liszajcu. Co więcej kwasy huminowe świetnie sprawdzają się w zabiegach dla skór dojrzałych, które utraciły jędrność i widoczne są na nich zmarszczki mimiczne i statyczne. Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne preparaty na bazie kwasu huminowego można stosować w terapii skór z trądzikiem pospolitym i nadmiernym łojotokiem. Regularne zabiegi z kwasem huminowym w znacznym stopniu poprawią nawilżenie skóry, poprawią jej mikrokrążenie i koloryt. Preparat Gen Factor ph Humic o stężeniu 15% i 25% kwasu huminowego to nowość na rynku kosmetycznym. Jest on przeznaczony do do gabinetowej pielęgnacji skór dojrzałych, problematycznych lub z przebarwieniami. Może on być stosowany w połączeniu z innymi preparatami z linii Gen Factor pH.

Kwasy huminowe właściwości.

Kwasy huminowe, ze względu na swój bogaty skład posiadają silny wpływ na żywy organizm. Zawierają aminokwasy, mikroelementy, minerały, witaminy, peptydy, hormony, kwasy tłuszczowe i wiele innych cennych składników. Są to jedne z najsilniejszych przeciwutleniaczy, wykazują działanie antyoksydacyjne czyli posiadają zdolność wiązania wolnych rodników tlenowych, będących przyczyna wielu chorób. Wolne rodniki mogą powodować uszkodzenia w strukturze DNA prowadząc do powstawania mutacji, a zmutowane komórki nie są w stanie spełniać dotychczasowych funkcji. Związki te aktywują mechanizmy obronne organizmu, dzięki czemu jest on zdolniejszy do do szybszej walki z wirusami, którym utrudniają możliwość wniknięcia do komórek. Co więcej kwasy humusowe wykazują silne właściwości regenerujące w znacznym stopniu przyspieszają proces gojenia się ran.