zabiegi - kombajny kosmetyczne
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, które jako pierwsze powinno znaleźć się w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu urządzeniu mamy możliwość wprowadzenia do swojej oferty szerokiego wachlarza usług, co zapewni nam zadowolenie klientów. Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru kombajnu kosmetycznego do swojego gabinetu? Jakie są najlepsze kombajny kosmetyczne i jakie zabiegi można wykonywać przy ich pomocy? Zapoznaj się z naszą ofertą.

Kombajn kosmetyczny-jaki będzie najlpeszy do salonu kosmetycznego?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego kombajnu kosmetycznego konieczne jest zastanowienie się nad zadaniami, które powinien pełnić w salonie. Kombajny kosmetyczne są wielofunkcyjne, a dzięki ich zastosowaniu możemy wykonywać wiele zabiegów. Można zdecydować się na podstawowe urządzenia, które będą pełniły tylko jedną konkretną funkcję, na przykład: mezoterapia bezigłowa, dermomasaż, mikrodermabrazja diamentowa, czy też oxybrazja. Jeżeli poszukujemy urządzenia wielofunkcyjnego, które da nam możliwość wykonywania wielu zabiegów możemy wybierać pomiędzy urządzeniami 2w1, 3w1, 5w1 i tak dalej, aż do 18w1. Na początek optymalnym wyborem będzie kombajn kosmetyczny 13 w 1, który posiada wiele przydatnych funkcji, które pozwolą na wykonywanie wielu zabiegów kosmetycznych, takich jak peeling kawitacyjny, sonoforeza, jonoforeza, fale radiowe, ultradzwięki i wiele innych.

Od czego zależy cena kombajnu kosmetycznego?

Im więcej funkcji pełni urządzenie, rośnie również cena kombajnu. Ze względu na to, warto świadomie podjąć decyzję o zakupie i zastanowić się jakie zabiegi chce się wykonywać. Z drugie strony musimy pamiętać, że kupno bardziej rozbudowanego, wielofunkcyjnego kombajnu jest inwestycją w przyszłość. Możemy z czasem poszerzać swoją ofertę zabiegową bez konieczności wymiany, czy dokupienia oddzielnego urządzenia.

Jakie funkcje posiada wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny?

Najczęściej pojawiające się funkcje w kombajnach kosmetycznych:

Ultradzwięki – Wykorzystuje się zjawisko fali akustycznej. Powoduje to poprawę ukrwienia skóry, stosowany przy terapiach antycellulitowych, leczeniu rozstępów, nerwobóli. Umożliwia wtłaczanie w głębsze warstwy skóry preparatów odżywczych, nawilżających, regenerującym i dotleniających. Bardzo często stosuje się ultradziwęki w zabiegach kosmetycznych polegających na wtłaczaniu specjalistycznych preparatów w głąb skóry.

Lampa lupa – pozwala na optymalne diagnozowanie skóry. Ułatwia pracę podczas zabiegów kosmetycznych. Zapewnia odpowiednie oświetlenie obszaru zabiegowego.

Peeling kawitacyjny – Ultradźwięki stosowane przy okazji peelingu kawitacyjnego docierają znacznie głębiej niż poziom do którego można dojść korzystając z tradycyjnych metod peelingu. Peeling kawitacyjny jest często pierwszym etapem zabiegu kosmetycznego. Jest wykonywany w celu oczyszczenia cery z zanieczyszczeń i usunięcia martwych komórek naskórka.

Fala radiowa – fala radiowa stosowana w kosmetologii to fala elektomagnetyczna o częstotliwości fal radiowych. Zabiegi z falą radiową stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu, uelastyczniają i ujędrniają skórę.

Oksybrazja – peeling wodno-tlenowy w nieinwazyjny i delikatny sposób skutecznie oczyszcza skórę. Zabiegi z zastosowaniem oksybrazji poprawiają wygląd skóry, poprzez złuszczenie martwej warstwy naskórka oraz poprawiają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona.

Mikrodermabrazja diamentowa – jest stosowana przede wszystkim w celu oczyszczenia skóry, ale stymuluje również mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Zalecana jest przede wszystkim dla skór mieszanych i tłustych, ale można również wykonywać ją na ciele w celu redukcji rozstępów i blizn.

Liposukcja ultradzwiękowa – zabieg polega na niszczeniu adipocytów, czyli komórek tłuszczowych za pomocą fali ultradzwiękowej. Stosowane do zabiegów wyszczuplających i modelujących.