Opublikowano:

Na czym polega laminowanie brwi?

Laminacja brwi.

Brwi stanowią swoistą ramę dla naszych oczu. Gdy są piękne, gęste i zadbane, wydobywają głębię spojrzenia i nadają charakteru całej twarzy. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się rozmaite metody stylizacji brwi, dzięki którym włoski zyskują perfekcyjny kształt i położenie. W ostatnim czasie prawdziwym hitem stała się laminacja brwi w salonach kosmetycznych. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać!

Komu polecany jest zabieg laminacji brwi?

Moda na wyskubane, cieniutkie brwi na szczęście już minęła. Zamiast nich większość kobiet preferuje gęste, pełne i wyczesane do góry brwi, które podkreślają spojrzenie, ale nie przytłaczają twarzy. Niestety, nie każda z nas została nimi obdarzona naturalnie. Jeżeli twoje włoski z natury są rzadkie lub rosną w różnych kierunkach, warto rozważyć zabieg laminacji brwi. To dobre rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu na codzienne stylizowanie swoich brwi w domu. Laminacja brwi zapewnia długotrwały efekt niemożliwy do osiągnięcia żadnymi kosmetykami czy preparatami pielęgnacyjnymi. Na zabieg laminowania brwi często decydują się kobiety, które z różnych powodów nie chcą wykonywać makijażu permanentnego lub pragną sprawdzić, jak będą się czuły z tak podkreśloną oprawą oczu.

Lubisz efekt, jaki na twoich włoskach daje mydełko czy żel do stylizacji? Irytują cię ubytki albo prześwity w brwiach? Jeżeli tak, laminacja brwi to zabieg, który może ci się spodobać! Po profesjonalnej laminacji włoski są skierowane ku górze, wizualnie gęstsze i błyszczące. Codzienny makijaż brwi staje się znacznie szybszy i prostszy, a czasem nawet całkowicie zbędny! Efekt laminacji z reguły utrzymuje się od 4 do 6 tygodni.

Na czym polega laminacja brwi w salonie kosmetycznym?

Zastanawiasz się, na czym polega zabieg laminowania brwi w salonie kosmetycznym? Najpierw włoski są oczyszczane i starannie dezynfekowane. Ich stylizacja opiera się na działaniu kwasu tioglikolowego. Preparat otwiera łuski włosów i sprawia, że stają się bardziej elastyczne, a co za tym idzie – podatne na układanie. Stylistka nadaje brwiom pożądany kształt za pomocą szczoteczki i grzebienia, ukrywając jednocześnie wszelkie luki i ubytki we włoskach. Na brwi nakłada się także preparaty z keratyną czy olejkami roślinnymi, które poprawiają ich kondycję, pomagają je zagęścić i sprawiają, że włoski lśnią zdrowym blaskiem.

Aby podkreślić spojrzenie, kosmetyczka może nie tylko utrwalić włoski, ale też wzmocnić ich kolor poprzez nałożenie odpowiedniej farbki do brwi. Jednocześnie z laminacją brwi często wykonuje się laminację rzęs w celu ich podkręcenia i optycznego zagęszczeni.

Zabieg laminowania brwi – co jeszcze musisz wiedzieć?

To, jak długo utrzymują się efekty laminacji, zależy od indywidualnych cech brwi. Ważne jest, aby po zabiegu stosować się do wytycznych podanych przez kosmetyczkę i odpowiednio pielęgnować włoski w domu. Warto sięgnąć po preparaty wzmacniające cebulki brwi przeznaczone dla osób, które wykonały laminację. Należy unikać silnych środków do demakijażu i agresywnego pocierania włosków wacikiem. Na długotrwałość efektów laminacji wpływają także przyjmowane leki, zaburzenia hormonalne czy nawet pozycja spania.

Na zabieg laminacji brwi najlepiej udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Doświadczona stylistka dobierze odpowiedni kształt brwi do twojej twarzy i wykona zabieg przy użyciu profesjonalnych, bezpiecznych preparatów. Twoje brwi będą wyglądać naturalnie, a spojrzenie nabierze prawdziwej głębi!

Opublikowano:

Co to jest lifting twarzy?

Lifting twarzy.

Po około 40. roku życia na twarzy coraz wyraźniej widać upływ lat. Skóra traci swą jędrność i napięcie. Pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz bruzdy. Zmianie ulega także owal twarzy. Jej kontury opadają, przez co może wydawać się bardziej zmęczona i smutna. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjalistyczne zabiegi, których celem jest zminimalizowanie oznak starzenia się skóry i ogólna poprawa jej wyglądu. Należy do nich lifting twarzy i szyi. Sprawdź, czym jest ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Zabieg liftingu twarzy i szyi. Czym jest? Jakie rezultaty może przynieść?

Terminem lifting określa się szereg zabiegów medycyny estetycznej poprawiających napięcie skóry i korygujących kontury twarzy. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na przywrócenie młodzieńczego wyglądu były tradycyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Obecnie jednak można skorzystać z nieinwazyjnych zabiegów liftingujących, które nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji i w wielu wypadkach przynoszą satysfakcjonujące rezultaty.

Lifting pochodzi od angielskiego czasownika lift oznaczającego podnoszenie, dźwiganie. Słowo to dobrze opisuje efekty liftingu twarzy. Po zabiegu skóra jest uniesiona i napięta, przez co rysy stają się bardziej miękkie, a kontury ulegają poprawie i odzyskują swój naturalny wygląd. Podczas procedury usunięty zostaje nadmiar obwisłych tkanek – najczęściej w środkowej i dolnej części twarzy, a czasem także na szyi. Skóra zyskuje dobre podparcie, zwiększa się jej elastyczność, a twarz jest widocznie wygładzona i odmłodzona.

Na czym polega chirurgiczny lifting twarzy?

Chirurgiczny lifting twarzy może przeprowadzać wyłącznie doświadczony chirurg plastyczny po uprzednim wywiadzie z pacjentem. W trakcie szczegółowej konsultacji należy ustalić, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu i jaki zakres ma on obejmować. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje precyzyjnych nacięć – zazwyczaj za małżowiną uszną i wzdłuż linii włosów – a następnie usuwa nadmiar skóry. W efekcie uniesiony zostaje owal twarzy. Następuje też redukcja zmarszczek. Po kilkutygodniowym okresie rekonwalescencji i ustąpieniu obrzęku można zobaczyć pełne rezultaty zabiegu.

Prawidłowo wykonany face lift prowadzi do wyraźnego odmłodzenia skóry, ale z zachowaniem naturalnego wyglądu twarzy. Skóra jest elastyczna i napięta bez opadających tkanek, jednak nie przypomina maski, a jej mimika pozostaje nienaruszona.

Poznaj nieinwazyjne sposoby na poprawę owalu twarzy

Oprócz chirurgicznego liftingu twarzy istnieją nieinwazyjne sposoby na to, by unieść jej owal i wizualnie spowolnić proces starzenia się skóry. Do najpopularniejszych należy modelowanie konturów za pomocą kwasu hialuronowego. W trakcie tego zabiegu w wybranych partiach twarzy podskórnie aplikowany jest preparat z kwasem hialuronowym. W efekcie nie tylko zwiększa się poziom nawilżenia skóry, ale także wypełnione zostają miejsca, w których ubytek tłuszczu jest największy. Twarz odzyskuje prawidłowy owal i właściwe proporcje. Rezultaty zabiegu są widoczne niemal natychmiast.

Inny rodzaj liftingu to poprawa konturów twarzy przy użyciu nici PDO. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici liftingujących wykonanych z syntetycznej substancji PDO, które po pewnym okresie samoistnie się rozpuszczają. Nici stanowią swoiste rusztowanie dla tkanek – podciągają skórę i zwiększają jej napięcie. Ponadto, wprowadzona substancja przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry.

Opublikowano:

Zabiegi odmładzające twarz – na jakie się zdecydować?

Polecane zabiegi odmładzające na twarz-peelingi chemiczne.

Wraz z upływem lat skóra traci jędrność i elastyczność. Wokół oczu, ust i na czole pojawiają się zmarszczki, a twarz gubi swój owal. Biologiczny proces starzenia się skóry rozpoczyna się już w okolicach 25. roku życia, ale jego pierwsze efekty stają się widoczne zwykle w wieku 30-40 lat. To dobry czas, aby zadbać o swoją cerę w szczególny sposób. Z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi odmładzające na twarz oferowane przez salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Sprawdź, które z nich są warte uwagi!

Mezoterapia mikroigłowa – przywróć swojej skórze blask i jędrność!

Jednym z najczęściej wykonywanych w Europie zabiegów na twarz jest mezoterapia mikroigłowa. Stosuje się ją u osób w różnym wieku w celu poprawy kondycji skóry, jednak szczególnie chętnie decydują się na nią pacjenci, którzy chcą zniwelować pierwsze oznaki starzenia.

Podczas zabiegu na skórze powstają setki mikronakłuć, co pobudza jej komórki do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Co więcej, w głąb skóry wprowadzany jest preparat zawierający substancje aktywne dobrane pod kątem potrzeb i oczekiwań pacjenta, m.in. koenzym Q10, kwas hialuronowy czy witamina C.

Mezoterapia uaktywnia proces regeneracji skóry, który rozpoczyna się w trakcie zabiegu i trwa przez kolejne kilka tygodni. Najlepsze efekty przynosi seria 3-4 zabiegów wykonywanych w około miesięcznych odstępach. Mezoterapia mikroigłowa pozwala zmniejszyć widoczność powierzchniowych zmarszczek, usunąć drobne przebarwienia, poprawić poziom nawilżenia skóry i dodać jej promiennego blasku.

Peeling chemiczny – odmładzający zabieg na twarz po 40-stce

Pragniesz wizualnie odmłodzić skórę twarzy, ale nie chcesz decydować się na inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej? Peeling chemiczny może okazać się odpowiedzią na twoje potrzeby! To prosty, bezpieczny i sprawdzony zabieg, podczas którego na twarz aplikowany jest preparat z kwasem organicznym o odpowiednim stężeniu. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów skóra staje się wyraźnie gładsza i odświeżona. Cera nabiera elastyczności i jędrności. Peeling kwasowy może także poprawić gęstość skóry, dzięki czemu zyskuje większe napięcie, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Preparat stosowany podczas zabiegu powinien zostać dobrany indywidualnie do potrzeb skóry. Klientom po 40. roku życia najczęściej polecany jest kwas ferulowy oraz glikolowy. Substancje te wykazują zdolność do zwalczania wolnych rodników i stymulują komórki do procesu odnowy.

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – pozbądź się zmarszczek i wyglądaj promiennie!

Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, odpowiada za nawilżenie skóry, a co za tym idzie – jej elastyczność i napięcie. Z upływem czasu zmniejsza się jego poziom, a cera staje się bardziej wiotka. Aby wizualnie odmłodzić twarz, możesz uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego poprzez jego iniekcję.

Preparat wstrzykiwany jest w skórę igłą lub specjalną kaniulą, która zmniejsza ryzyko powstania siniaków czy krwiaków. Kwas podawany jest w obszary potrzebujące wypełniania, najczęściej w policzki i bruzdy nosowo-wargowe, aby poprawić proces wiązania wody w komórkach. W celu liftingu skóry można zastosować także specjalne nici hialuronowe. Linijne podanie kwasu pozwala uzupełnić ubytki w tkance i złagodzić rysy twarzy, na przykład unieść kąciki oczu, brwi i ust. Pierwsze rezultaty wolumetrii twarzy można zauważyć od razu po zabiegu, a efekt liftingu utrzymuje się przez okres od 6 do nawet 18 miesięcy.

Opublikowano:

Jakie igły do mezoterapii igłowej?

Rodzaje igieł wykorzystywane do mezoterapii.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Posiadasz własny gabinet i zastanawiasz się, w jakie igły go wyposażyć, aby zagwarantować swoim pacjentom usługi najwyższej jakości? Sprawdź, czym się kierować, wybierając to ważne akcesorium!

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg polecany mężczyznom i kobietom pragnącym widocznie poprawić stan swojej skóry. Podczas zabiegu na wybranym obszarze ciała wykonuje się nakłucia i wstrzykuje odpowiednie substancje aktywne, na przykład kwas hialuronowy, wyciągi roślinne czy aminokwasy. W ten sposób zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu i poprawy mikrokrążenia. W rezultacie skóra jest widocznie odświeżona i wygładzona.

Podczas zabiegu zostają uzupełnione niedobory witamin i minerałów, dzięki czemu skóra odzyskuje odpowiedni poziom nawilżenia. Staje się bardziej napięta i jędrna. Mezoterapia pozwala spłycić bruzdy, blizny potrądzikowe i drobne zmarszczki. Może także zniwelować widoczność rozstępów i cellulitu. Najczęściej wykonuje się ją na twarzy i dekolcie, a także ramionach, udach, brzuchu i pośladkach. Pełna rewitalizacja skóry jest możliwa po całej serii zabiegowej.

Profesjonalne igły medyczne – jakie wybrać do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa pozwala na nieinwazyjną poprawę wyglądu skóry. Nic zatem dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn z różnymi problemami estetycznymi. Aby przeprowadzane zabiegi były efektywne i możliwie najbardziej komfortowe dla pacjentów, warto postawić na wysokiej jakości sprzęt medyczny. Igły do mezoterapii powinny być wykonane z niepirogennej i nietoksycznej stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo oraz wytrzymałość. Wybieraj igły z odpowiednimi certyfikatami, sterylizowane tlenkiem etylu.

Żeby ograniczyć ból i krwawienie podczas nakłuwania, stosuj igły ze stali nierdzewnej o jak najmniejszej grubości. Igły ostrzone laserowo o podwyższonym kącie ścięcia pozwalają na precyzyjną, gładką iniekcję w głąb skóry. Umożliwiają wprowadzenie nawet bardzo gęstych preparatów w stosunkowo szybki i bezbolesny sposób. Igieł do mezoterapii szukaj w dobrze zaopatrzonych hurtowniach kosmetycznych oferujących produkty renomowanych marek.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając akcesorium do mezoterapii?

Podczas mezoterapii skórę pacjenta nakłuwa się na odpowiednią głębokość uzależnioną od obszaru wykonywania zabiegu i oczekiwanych rezultatów. Warto zaopatrzyć się w specjalne kartridże, które umożliwiają wykonanie kilku nakłuć za jednym razem. Pierścień regulacji umieszczony na kartridżu pozwala dostosować długość igieł do potrzeb pacjenta. Zabiegi na twarz najczęściej wykonuje się za pomocą igieł o długości od 0.5 do 1.5 mm. Nakłucia takiej głębokości pobudzają rewitalizację skóry i zwiększają produkcję kolagenu. Krótsze igły – o długości od 0.25 do 0.5 mm – polecane są do obszarów z cienką i delikatną skórą, na przykład doliny łez czy wierzchniej części dłoni. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne wykonanie zabiegu bez ryzyka podrażnień.

Jeżeli celem terapii jest redukcja rozstępów, cellulitu czy głębokich blizn, można zastosować igły o długości do 3 mm. Wkłucie igieł w głębokie tkanki skóry pomaga w jej przebudowie i regeneracji. Przed zakupem upewnij się, że wybrane przez ciebie kartridże są kompatybilne z urządzeniem do mezoterapii, którego używasz w swoim gabinecie.

Opublikowano:

Co to jest mezoterapia twarzy?

Rodzaje mezoterapii i wskazania do zabiegu.

Marzysz o gładkiej i promiennej cerze? Nawet jeśli twoja skóra jest daleka od ideału, istnieją skuteczne sposoby na to, by widocznie poprawić jej kondycję. Do najpopularniejszych należy mezoterapia twarzy – zabieg powszechnie wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Dowiedz się, na czym polega mezoterapia i jakie efekty może przynieść.

Jakie są rodzaje mezoterapii i na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia to zabieg stosowany w celu poprawy elastyczności i jędrności skóry. Pomaga zniwelować widoczność zmarszczek i blizn potrądzikowych, a także zwiększyć poziom nawilżenia cery. Istnieją trzy podstawowe metody mezoterapii. Przed zastosowaniem każdej z nich na twarz pacjenta aplikuje się preparat zawierający cenne składniki aktywne.

  • Mezoterapia igłowa twarzy polega na wprowadzeniu substancji odżywczych w głąb skóry za pomocą strzykawki z cienką igłą lub specjalnego pistoletu. Podczas zabiegu wykonuje się precyzyjne nakłucia skóry. W rezultacie na skórze powstaje kontrolowany stan zapalny i uaktywniają się złożone procesy samoregeneracyjne. Przed zabiegiem zazwyczaj stosuje się krem znieczulający, który niweluje odczucia bólowe podczas nakłuwania twarzy.
  • Mezoterapia mikroigłowa to zabieg z użyciem specjalistycznego przyrządu zwanego dermapenem. Za pomocą najczęściej kilku do kilkudziesięciu mikroskopijnych igieł skóra twarzy zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.
  • Mezoterapię bezigłową – nazywaną także elektroporacją – wykonuje się za pomocą impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości, które otwierają kanały hydrofilowe znajdujące się w skórze. Tym sposobem substancje aktywne docierają do jej głębokich warstw. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny.

Mezoterapia twarzy – jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg mezoterapii polecany jest osobom, które chcą odżywić i wizualnie odmłodzić cerę. Chętnie wybierają go pacjenci z pierwszymi oznakami starzenia się skóry oraz ci, którzy chcą usunąć pozostałości po trądziku, takie jak przebarwienia i blizny. Mezoterapia może widocznie zwiększyć napięcie cery, wygładzić ją i ujednolicić jej koloryt. Koktajl stosowany podczas zabiegu, czyli preparat zawierający substancje aktywne, jest dobierany indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Do najczęściej wykorzystywanych składników należą: kwas hialuronowy, koenzym Q10, witamina C i peptydy. Zabieg umożliwia dogłębną rewitalizację skóry i zapewnia lepszy metabolizm komórek. Co istotne, poprawa kondycji skóry odbywa się stopniowo, a uruchomione w trakcie zabiegu procesy regeneracyjne trwają nawet kilka miesięcy.

Na mezoterapię bezigłową mogą zdecydować się osoby, które z różnych powodów źle znoszą iniekcje oraz pacjenci w podeszłym wieku chcący uzyskać efekt odmłodzenia skóry bez przerywania ciągłości tkanek.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia przynosi najlepsze efekty, gdy jest przeprowadzona w serii 3-6 sesji zabiegowych wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu, zależnie od wybranego rodzaju. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest poprawa jędrności i elastyczności skóry. Spłycenie głębokich blizn czy zmarszczek wymaga jednak większej ilości zabiegów. Mezoterapię można wykonać nie tylko na twarzy, ale także na innych obszarach ciała, takich jak skóra głowy, dekolt, uda, pośladki czy dłonie. Na mezoterapię należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się wyłącznie profesjonalny sprzęt oraz certyfikowane substancje, a zabiegi przeprowadza odpowiednio wykwalifikowany personel posiadający niezbędne uprawnienia.

Opublikowano:

Hialuronidaza – co to jest?

Hialuronidaza w zabiegach medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w medycynie estetycznej. Używa się jej do wypełniania zmarszczek i bruzd, a także korygowania kształtu ust. Czasem jednak zdarza się, że efekty zabiegu nie są dla pacjenta satysfakcjonujące lub dochodzi do powikłań. W takim wypadku ratunkiem może okazać się hialuronidaza, która niejako odwraca działanie kwasu. Czym jest hialuronidaza i kiedy się ją stosuje? Sprawdź!

Hialuronidaza i jej zastosowanie w medycynie estetycznej

Hialuronidaza to naturalny enzym, który przyspiesza hydrolizę kwasu hialuronowego.  Występuje w jadzie niektórych zwierząt, na przykład żmii czy owadów błonkoskrzydłych, takich jak pszczoły, szerszenie i osy.

W jaki sposób hialuronidaza pozwala rozpuścić kwas hialuronowy? Należy pamiętać, że kwas jest stosunkowo trwałym wypełniaczem. Zaaplikowany w celu usunięcia zmarszczek czy powiększenia ust może utrzymywać się od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. Problem pojawia się, gdy na skutek podania kwasu hialuronowego dochodzi do działań niepożądanych lub rezultaty zabiegu nie są dla pacjenta zadowalające estetycznie. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie hialuronidazy. Enzym wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły w te same miejsca, gdzie wcześniej został podany kwas hialuronowy.

Jak przebiega zabieg hialuronidazy? Czy jest bezpieczny?

Zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego powinien wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Iniekcja enzymu jest poprzedzona zaaplikowaniem znieczulenia miejscowego, najczęściej w postaci kremu. Następnie w wybrane obszary – miejsca, w które wcześniej wstrzyknięto kwas hialuronowy – aplikuje się hialuronidazę. Ilość nakłuć jest zazwyczaj zbliżona do ilości zastrzyków z kwasem.

Niezwykle ważne jest wykonanie przed zabiegiem próby uczuleniowej, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do iniekcji enzymu, w tym uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych. Aplikacja hialuronidazy u osoby uczulonej może doprowadzić do bardzo silnej reakcji alergicznej, a nawet spowodować wstrząs anafilaktyczny. Inne przeciwwskazania do zabiegu to infekcje, owrzodzenie czy uszkodzenia skóry występujące w miejscach wstrzyknięć.

Zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego – dla kogo? Jakich efektów może spodziewać się pacjent?

W jakich wypadkach najczęściej stosuje się zabieg z wykorzystaniem hialuronidazy? Podanie enzymu może być zalecane w sytuacji, gdy kwas hialuronowy został zaaplikowany w niewłaściwy sposób. Hialuronidaza pozwala usunąć grudki czy podskórne nierówności po nieumiejętnej iniekcji kwasu. Enzym pomoże pozbyć się też nadmiernego, nienaturalnego wypełnienia ust wykraczającego poza czerwień wargową. W niektórych wypadkach iniekcja hialuronidazy jest niezbędna bezpośrednio po aplikacji kwasu. Jest tak na przykład wtedy, gdy dojdzie do przypadkowego wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w żyłę. Zastosowanie enzymu rozpuszczającego może zapobiec niebezpiecznym powikłaniom, w tym martwicy skóry.

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu, a wraz z upływem czasu pogłębiają się. Hialuronidaza utrzymuje się w organizmie do 72 godzin od momentu podania, a następnie ulega samoistnemu usunięciu. Bezpośrednio po aplikacji enzymu może dojść do delikatnego obrzęku skóry w miejscu nakłuć. Mogą pojawić się też niewielkie siniaki i bolesność lub uczucie dyskomfortu. Jeżeli po iniekcji hialuronidazy pacjent chce ponownie wstrzyknąć kwas hialuronowy, powinien odczekać około 2-3 tygodnie, aż dojdzie do całkowitego zagojenia skóry.

Opublikowano:

Jak otworzyć studio modelowania sylwetki

Jak otworzyć studio modelowania sylwetki.

Idealna sylwetka to marzenie wielu osób, a nowoczesne technologie sprawiają, że poprawa wizerunku jest obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nic dziwnego, że gabinety modelowania sylwetki cieszą się coraz większą popularnością. Zastanawiasz się nad otwarciem własnego salonu beauty? Sprawdź, czy to dobry pomysł na biznes!

Salony modelowania sylwetki – jak działają?

Zabiegi modelujące sylwetkę pod względem częstotliwości wykonywania zajmują na podium trzecie miejsce wśród procedur estetycznych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można widocznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejszyć widoczność cellulitu czy wysmuklić ciało i optycznie dodać mu lekkości. Modelowanie zazwyczaj obejmuje takie obszary, jak brzuch, uda, pośladki, plecy, ramiona i talia. Warto przy tym zaznaczyć, że do gabinetu modelowania sylwetki powinny udać się osoby, które chcą pozbyć się jedynie miejscowego otłuszczenia lub innych defektów estetycznych na ciele. Otyłość i nadwagę należy najpierw wyleczyć odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, a później można zastosować zabiegi nieinwazyjne, które nadadzą figurze pożądany wygląd.

Masz dość pracy na etacie, chcesz rozpocząć własny biznes, a w dodatku posiadasz wykształcenie umożliwiające wykonywanie zabiegów kosmetycznych lub medycyny estetycznej? Otwórz własne studio modelowania sylwetki! Musisz jednak pamiętać, że przed założeniem własnej działalności trzeba przejść przez szereg formalności i wymogów prawnych.

Kto może otworzyć studio modelowania sylwetki?

Istnieje wiele zabiegów bezinwazyjnych, które pozwalają osiągnąć zadowalające rezultaty w modelowaniu ciała bez długiego okresu rekonwalescencji. Jednym z nich jest masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowicę masującą. W lokalach oferujących modelowanie sylwetki dużą popularnością cieszy się też endermologia, fala uderzeniowa i kriolipoliza.

Zanim otworzysz własne studio, jak najlepiej poznaj branżę. Im więcej kursów i szkoleń odbędziesz, tym szersze grono klientek będzie chciało korzystać z twoich usług. Staraj się być na bieżąco z najnowszymi technologiami stosowanymi w gabinetach beauty. Osoby odwiedzające twoje studio bez wątpienia wyczują, czy mają do czynienia z kompetentną osobą!

Jak wcielić w życie swój pomysł na biznes?

Jedną z kluczowych kwestii związanych z otwarciem własnego salonu modelowania sylwetki jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Chodzi nie tylko o to, by twoje studio było estetycznie urządzone i funkcjonalne, ale też łatwo dostępne. Zanim założysz działalność, przeprowadź dogłębną analizę rynku. Sprawdź oferty pobliskich gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej, aby dowiedzieć się, jakie proponują usługi. Postaraj się wyróżnić na tle konkurencji! Pamiętaj też, że lokal, w którym będziesz przeprowadzać zabiegi modelujące, musi spełniać niezbędne normy sanitarne i higieniczne.

Po wypełnieniu wszystkich formalności i zarejestrowaniu swojej działalności, możesz zająć się urządzaniem salonu. Zainwestuj w dobrej jakości urządzenia od renomowanych producentów. To ważne, aby wykonywane przez ciebie zabiegi były całkowicie bezpieczne i na najwyższym poziomie. Gabinet należy też wyposażyć w ergonomiczne meble kosmetyczne, między innymi w wygodne fotele i leżanki zabiegowe. Znajdź dobrze zaopatrzoną hurtownię kosmetyczną, w której będziesz mogła zakupić niezbędne elementy wyposażenia swojego gabinetu.

Opublikowano:

Jakie są zabiegi kosmetyczne?

Mezoterapia mikroigłowa - zabieg anty-aging.

W ofertach gabinetów kosmetycznych można znaleźć dziesiątki zabiegów na twarz i ciało. Niektóre z nich są powszechnie znane, a inne mogą brzmieć obco dla osób spoza branży beauty. Chciałabyś lepiej zadbać o swój wygląd oraz samopoczucie i zastanawiasz się, które zabiegi kosmetyczne odpowiadają twoim potrzebom? Poznaj najpopularniejsze zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach urody!

Zabiegi kosmetyczne na twarz – które cieszą się największą popularnością?

Zdrowa, gładka cera to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Nic zatem dziwnego, że zabiegi kosmetyczne na twarz cieszą się ogromną popularnością. Wybór konkretnego zabiegu oczywiście jest uzależniony od potrzeb i oczekiwań klienta. Do najczęściej wykonywanych można zaliczyć mikrodermabrazję, czyli złuszczanie naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w diamentową tarczę. Wiele osób chętnie korzysta także z peelingów chemicznych, czyli zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Aby oczyścić cerę i nadać jej promienny wygląd stosuje się m.in. kwas migdałowy, glikolowy i salicylowy. Preparat z kwasem powoduje na skórze kontrolowany stan zapalny. W efekcie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, a skóra samoistnie się regeneruje.

Na liście najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych wysokie miejsce zajmuje mezoterapia igłowa. Podczas zabiegu mezoterapii w głąb skóry wprowadza się składniki aktywne, w tym kwas hialuronowy i substancje o działaniu odżywczym, które poprawiają jej kondycję, koloryt i poziom nawilżenia.

Innym zabiegiem typowo oczyszczającym jest peeling kawitacyjny, który za pomocą ultradźwięków pobudza procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. Prowadzi to do usunięcia martwych komórek naskórka, a w efekcie nie tylko do głębokiego oczyszczenia, redukcji zaskórników itp., ale też do odświeżenia i wygładzenia skóry.

Zabiegi anti-aging, które hamują procesy starzenia się skóry

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą zlikwidować drobne zmarszczki, odświeżyć skórę i przywrócić jej blask oraz jędrność. Zabiegi przeciwstarzeniowe najczęściej są wykonywane na twarzy, szyi i dekolcie. To właśnie na tych obszarach ciała najbardziej widać upływ czasu. Zmniejsza się też widoczność płytkich zmarszczek i innych oznak starzenia. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów anty-aging jest mezoterapia mikroigłowa.

Osobom, które chcą przywrócić cerze młody wygląd, polecane są specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Terapie laserowe, m.in. z zastosowaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego lub nieablacyjnego, cieszą się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn po 30. roku życia. Pobudzają komórki skóry do wzmożonej produkcji kolagenu i wyraźnie redukują zmarszczki.

Upiększające zabiegi kosmetyczne – idealne przed wielkim wyjściem

Przed tobą ślub, wesele bliskiej osoby albo inna ważna impreza? W takiej sytuacji warto zainteresować się zabiegami bankietowymi. Ich celem jest szybkie oczyszczenie, odświeżenie i upiększenie skóry. Czas trwania tego typu zabiegów jest krótki, a efekty – błyskawiczne. Zaliczamy do nich między innymi mikrodermabrazję wodną. Po zabiegu skóra jest wyraźnie oczyszczona i dogłębnie nawilżona – bez zaczerwienienia czy podrażnienia. Można stosować go nawet dzień czy dwa dni przed planowanym wyjściem. W salonach kosmetycznych oferowane są także maseczki na twarz o rozmaitym działaniu – łagodzącym, matującym, odświeżającym czy nawadniającym. Popularnością cieszą się maski żelowe, kremowe, peel-off czy algowe. Zabieg najczęściej jest połączony z manualnym oczyszczaniem cery przez kosmetyczkę i profesjonalnym masażem twarzy.

Współczesna kosmetologia daje więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej! Bez względu na to, czy chcesz oczyścić skórę twarzy, pozbyć się drobnych zmarszczek, poprawić koloryt cery czy przygotować ją na wielkie wyjście, możesz znaleźć zabieg, który przyniesie pożądane rezultaty i sprawi, że poczujesz się piękniej!

Opublikowano:

Kwas salicylowy czy glikolowy?

Zastosowanie kwasu salicylowego i glikolowego w kosmetologii.

Zarówno kwasy AHA, jak i BHA mogą mieć dobroczynny wpływ na stan twojej skóry. Między tymi związkami zachodzą jednak znaczące różnice. Nie u każdego sprawdzą się tak samo dobrze. Który zatem wybrać – kwas salicylowy czy glikolowy? Zanim wdrożysz kwasy do swojej rutyny pielęgnacyjnej bądź zdecydujesz się na peeling chemiczny w gabinecie kosmetycznym, określ swój typ cery i zdefiniuj jej potrzeby.

Kwas salicylowy na twarz. Jak działa? U kogo się sprawdzi?

Kwas salicylowy należy do substancji rozpuszczalnych w tłuszczach, co czyni go świetną bronią w walce z zaskórnikami i innymi niedoskonałościami cery. Dzięki tej unikalnej właściwości kosmetyki z kwasem salicylowym potrafią mieszać się z lipidami naskórka i lipidami gruczołów łojowych, działając nawet w głębokich warstwach skóry.

Jako jedyny kwas zalicza się do beta-hydroksykwasów. W naturze występuje w korze wierzby i liściach brzozy. Wykazuje działanie złuszczające i antybakteryjne. Reguluje wydzielanie sebum, pomaga oczyścić pory i zmniejszyć ich widoczność. Kwas BHA łagodzi także stany zapalne i przeciwdziała powstawaniu nowych wykwitów na skórze. Co istotne, nie jest fotouczulający, dlatego można bezpiecznie stosować go przez cały rok.

Właściwości kwasu glikolowego i jego zastosowanie w kosmetyce

Aby rozstrzygnąć, który składnik sprawdzi się lepiej w twojej rutynie pielęgnacyjnej – kwas salicylowy czy glikolowy – należy poznać właściwości obu z nich. Kwas glikolowy, podobnie jak kwas mlekowy i kwas migdałowy, należy do grupy AHA, czyli alfa-hydroksykwasów. Pozyskuje się go z trzciny cukrowej, a jego cechą charakterystyczną są niewielkie cząsteczki posiadające zdolność do szybkiego wnikania w głąb skóry.

Kwas glikolowy jest ceniony za wysoką efektywność, jednak stosowany w zbyt dużym stężeniu może łatwo przesuszyć lub podrażnić cerę. Ze względu na właściwości złuszczające związek ten powszechnie wykorzystuje się w kosmetykach peelingujących i innych produktach polecanych osobom z cerą pozbawioną blasku lub z pierwszymi oznakami starzenia. Ponadto kwas glikolowy działa przeciwtrądzikowo i przeciwłojotokowo. Profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne z kwasami i innymi składnikami aktywnymi znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/.

Kwas salicylowy czy glikolowy? Który wdrożyć do pielęgnacji skóry?

Z uwagi na właściwości przeciwzapalne kwas salicylowy przede wszystkim polecany jest skórom tłustym i problematycznym. Może okazać się nieocenioną pomocą dla osób z trądzikiem młodzieńczym, zmianami ropnymi czy stanem zapalnym. Kwas BHA wykazuje działanie komedolityczne – pozwala pozbyć się zaskórników otwartych i zamkniętych. Kosmetolodzy zalecają stosowanie kwasu salicylowego w stężeniu minimalnym, czyli 1% lub 2% miejscowo na skórę.

Kiedy warto sięgnąć po kwas glikolowy? Preparaty z dodatkiem tego związku mogą przynieść zadowalające efekty na cerze suchej, poszarzałej i pozbawionej blasku. Chętnie sięgają po nie osoby, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne zmarszczki czy zaburzenia barwnikowe. Kwasy AHA pomagają ujednolicić koloryt skóry i spłycić blizny powierzchniowe, na przykład po trądziku.

Podsumowując: który składnik działa na skórę lepiej – kwas salicylowy czy glikolowy? Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb i efektów, jakie pragniesz osiągnąć. Jeśli poszukujesz działania anti-aging i posiadasz cerę suchą, preparat z kwasem glikolowym będzie lepszym wyborem. Z kolei kwas salicylowy przyniesie bardziej satysfakcjonujące rezultaty u osób, które walczą z trądzikiem, zaskórnikami i nadmiernym przetłuszczaniem się cery.

Opublikowano:

Dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa?

Dermomasaż. liposukcja kawitacyjna - zabiegi modelujące sylwetkę.

Odpowiednia ilość ruchu i prawidłowa dieta mogą znacznie poprawić wygląd sylwetki. Czasem jednak pomimo usilnych starań nie udaje się wyeliminować nadmiaru tłuszczu z niektórych partii ciała. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad specjalistycznymi metodami body contouringu. Który z popularnych zabiegów modelujących działa lepiej – dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa? Na czym polega każdy z nich?

Dermomasaż – bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki

Dermomasaż, zwany także lipo masażem lub drenażem limfatycznym, to zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej przy użyciu nowoczesnej aparatury. Stosuje się go w celu zmniejszenia poziomu tłuszczu zgromadzonego pod skórą, a także poprawy jej wyglądu poprzez ujędrnienie, wygładzenie i redukcję cellulitu.

Jak przebiega zabieg? Do przeprowadzenia masażu wykorzystuje się głowice różnej wielkości działające pod wpływem wysokiego ciśnienia, które zasysają skórę, a tym samym poprawiają krążenie krwi i rozbijają złogi tłuszczu. Jednocześnie skóra jest rolowana specjalnymi rolkami z metalowymi kuleczkami. Podczas serii zabiegowej z użyciem dermomasażera fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, co pozwala widocznie poprawić wygląd skóry. Staje się gęstsza, bardziej napięta i elastyczna. Drenaż limfatyczny poprawia metabolizm i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.

Czym jest i jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Zanim ustalisz, który zabieg może przynieść lepsze efekty – dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa – warto poznać charakterystykę obu z nich. Na czym zatem polega liposukcja kawitacyjna? Do jej wykonania wykorzystuje się kombajn z głowicą emitującą fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Fale powodują drgania i rozbijają komórki tłuszczowe, które zamieniają się w płynną emulsję. Następnie są odprowadzane z organizmu przez układ limfatyczny i żylny.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i minimalnie inwazyjny, co czyni go atrakcyjną alternatywą dla liposukcji chirurgicznej. Najczęściej stosuje się go do miejscowego usunięcia tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała jak uda, pośladki, ramiona czy talia. Po zabiegu skóra jest wygładzona i ujędrniona.

Dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa? Jak uzyskać najlepsze efekty kuracji?

Zarówno zabieg dermomasażu, jak i liposukcji kawitacyjnej może widocznie poprawić wygląd i kondycję skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów łączy się obie te metody. Lipo masaż jest uzupełnieniem i etapem zamykającym zabieg liposukcji. Ponieważ usprawnia krążenie limfy, pogłębia i przyspiesza efekt body contouringu. Profesjonalne kombajny do zabiegów na ciało pozwalają wykonać zarówno dermomasaż, jak i liposukcję falami ultradźwiękowymi. Takie specjalistyczne urządzenie jest dostępne na przykład tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/dermomasaz-i-liposukcja-ultradzwiekowa-kombajn/.

Niektórzy pacjenci decydują się na sam drenaż limfatyczny, aby zmniejszyć widoczność cellulitu i wyrównać skórę. Zazwyczaj jest to tańsza opcja niż liposukcja kawitacyjna. Warto zaznaczyć, że tego typu zabiegi medycyny estetycznej – czy to dermomasaż, czy liposukcja ultradźwiękowa – nie są stosowane do leczenia nadwagi ogólnej. Pomagają jedynie zmniejszyć wielkość komórek tłuszczu, a nie w całości wyeliminować tkankę tłuszczową. Aby rezultaty kuracji były widoczne, zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegowej składającej się z 6-12 spotkań. Ilość i częstotliwość zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta.

Opublikowano:

Maska do peelingu węglowego – czy jest skuteczna?

Skuteczność peelingu węglowego.

Laserowy peeling węglowy to jedna z najbardziej efektywnych, a co za tym idzie najchętniej wybieranych metod przywracania skórze blasku i młodego wyglądu. Nieodłącznym elementem takiego zabiegu jest maska do peelingu węglowego. Sprawdź, jakie składniki zawiera i na czym opiera swoje działanie.

Jak działa peeling węglowy?

Zabieg polega na naświetlaniu skóry promieniem lasera o dużej mocy, ale bardzo krótkim czasie impulsu. Przed rozpoczęciem peelingu węglowego na skórę twarzy i dekoltu zostaje nałożona specjalna maska – koloidalna zawiesina węgla aktywnego. Podczas naświetlania drobinki węgla aktywnego wnikają w nierówności skóry – nawet te najdrobniejsze, a następnie absorbują energię światła laserowego. Szerzej działanie peelingu węglowego, zwanego też Black Doll, zostało opisane tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/maska-do-peelingu-weglowego-80ml/.

Kiedy warto sięgnąć po carbon peeling?

Specjalistyczny zabieg z użyciem maski węglowej i lasera ma szereg wskazań. Wśród nich można wymienić drobne zmarszczki, pierwsze oznaki starzenia, a także utratę elastyczności skóry. To wyjątkowo skuteczna metoda dająca efekt odświeżenia cery szorstkiej i ziemistej. Po zabieg laserowego oczyszczania węglowego chętnie sięgają osoby zmagające się z przebarwieniami, trądzikiem oraz problemem rozszerzonych porów.

Efekty działania peelingu węglowego

W połączeniu z działaniem lasera, maska do peelingu węglowego wykazuje pozytywny wpływ na skórę twarzy i dekoltu. Dzięki właściwościom oczyszczającym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym pozwala błyskawicznie pozbyć się niedoskonałości. Wykazuje silne działanie detoksykujące, pozwala odblokować pory z nagromadzonego sebum, a w perspektywie długofalowej przyczynia się do zmniejszenia łojotoku i przyśpiesza gojenie trądziku młodzieńczego.

Znany jest też efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry, której brakuje kolagenu i elastyny. Dzięki połączeniu fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka oraz fototermolizy nie tylko stymuluje produkcję tych ważnych związków w skórze, ale też pobudza komórki do odbudowy i zmniejsza stany zapalne.

Czy maska do peelingu węglowego jest skuteczna?

Odświeżający peeling węglowy stosowany na szyję i dekolt uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania i regeneracji skóry. Znajduje szerokie zastosowanie we wspomaganiu leczenia trądziku i innych problemów skóry. Wygładza cerę, ujednolica jej koloryt i redukuje drobne zmarszczki.

Efekty działania maski do peelingu węglowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak uzyskanie optymalnego rezultatu wymaga kilkukrotnego powtórzenia sesji. Zalecana liczba zabiegów to 3-5, przy czym ostateczne efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Podstawą skuteczności zabiegowej Black Doll jest specjalna koloidalna zawiesina węgla aktywnego, czyli maska lub pasta do laserowego peelingu węglowego. Wybierając wysokiej jakości produkt o dobrym składzie, specjalista wykonujący zabieg oraz sam pacjent mają pewność efektywności peelingu. Dlatego to takie ważne, by wybierać sprawdzone gabinety zaopatrzone w profesjonalne lasery oraz maski.

Zabieg i rekonwalescencja

Laserowy peeling węglowy nie wymaga zastosowania znieczulenia. Zajmuje od 30 do 40 minut, a rekonwalescencja po nim trwa zaledwie jeden dzień. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienie, które szybko znika.

Peeling węglowy stosowany na skórze to wyróżniająca się wysoką efektywnością metoda walki z niedoskonałościami i oznakami starzenia skóry. Opiera swoje działanie o naturalne mechanizmy oraz procesy zachodzące w komórkach ludzkiego ciała. Aby uzyskać optymalny rezultat, najlepiej przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą.

Opublikowano:

Kwas glikolowy – jak stosować?

Kwas glikolowy - zastosowanie w zabiegach na twarz.

Nawilża i oczyszcza skórę, rozjaśnia przebarwienia, pobudza produkcję kolagenu i elastyny – to tylko niektóre z dobroczynnych właściwości kwasu glikolowego. Sprawdź, jak wykorzystać go w codziennej pielęgnacji. Poznaj też efekty stosowania kwasu glikolowego w mezoterapii.

Czym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy wykorzystywany w kosmetyce to naturalny związek pozyskiwany z trawy trzciny cukrowej. Należy do alfahydroksykwasów, a dzięki swojej wyjątkowo prostej budowie i małej masie cząsteczkowej potrafi skutecznie przenikać w głębsze warstwy skóry.

Kosmetyki do twarzy z kwasem glikolowym wykazują szereg korzystnych właściwości. Stosuje się je zarówno zewnętrznie, jak i w zabiegach kosmetycznych, przede wszystkim mezoterapii.

Działanie kwasu glikolowego

W zależności od tego, jakie stężenie kwasu glikolowego znajduje się w danym preparacie, uzyskamy nieco inny efekt terapeutyczny. To ważne szczególnie w koktajlach wykorzystywanych w mezoterapii, które zwykle zawierają też szereg innych składników, takich jak antyoksydanty, witaminy, mikroelementy, aminokwasy czy kwas hialuronowy.

50%-70%: silne działanie złuszczające naskórek. Kurację z zastosowaniem zabiegów o tak wysokim stężeniu kwasu glikolowego przeprowadza się w gabinetach kosmetologicznych lub dermatologicznych, by oczyścić skórę, pobudzić ją do przebudowy i pogrubienia naskórka.

20%-35%: działanie oczyszczające i złuszczające. Znajduje zastosowanie w peelingach.

5%-15%: działanie nawilżające i regenerujące, delikatne złuszczanie, pobudzanie skóry do odnowy. Z powodzeniem stosowane w codziennej pielęgnacji domowej.

Tak naprawdę kwas glikolowy wykazuje bardzo szerokie spektrum działania. Oprócz wymienionych wyżej efektów, reguluje wydzielanie sebum, zapobiega nadmiernej keratynizacji, wygładza zmarszczki i poprawia jędrność skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a nawet wspomaga redukcję rozstępów i blizn.

Jak stosować kwas glikolowy na twarz?

Szeroki wybór kosmetyków z kwasem glikolowym pozwala na dopasowanie intensywności działania do potrzeb skóry. Najlepiej je stosować w pielęgnacji wieczornej. Kremy z kwasem glikolowym w wyższym stężeniu zaleca się wprowadzać stopniowo, np. 3 razy w tygodniu. Ze względu na konieczność zapewnienia ochrony przeciwsłonecznej, w ciągu dnia skórę należy zabezpieczyć kremem z filtrem SPF50. Kurację kwasem glikolowym najlepiej przeprowadzić w okresie jesienno-zimowym.

Kwas glikolowy w mezoterapii

Zabieg mezoterapii pozwala dotrzeć z substancją aktywną w miejsca, które tego najbardziej potrzebują – głębokie warstwy skóry, do których nie dotrze nawet najlepszy, stosowany zewnętrznie kosmetyk. Dzięki temu opisane wyżej efekty kwasu glikolowego w pielęgnacji twarzy zostają intensyfikowane. Szeroki wybór ampułek do mezoterapii znajdziesz w naszej ofercie na tej stronie: https://cosmed24.pl/koktajle-ampulki-do-mezoterapii/.

Profesjonalne zabiegi z kwasem glikolowym powinny być wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej lub salonach kosmetycznych. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest wsparcie specjalisty, który dobierze skład koktajlu do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta.

Pełny efekt działania kwasu glikolowego nie będzie widoczny od razu. W przypadku kosmetyków na ostateczny rezultat trzeba poczekać około 30 dni. Oczywiście nawilżenie, wygładzenie i odświeżenie skóry pojawia się już po kilku użyciach. W przypadku zabiegu mezoterapii z kwasem glikolowym uzyskanie optymalnego efektu terapeutycznego wymaga przeprowadzenia 3-5 sesji.

Opublikowano:

Co to jest bezoperacyjny lifting twarzy?

Bezoperacyjny lifting laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2.

Z biegiem lat skóra traci swoją elastyczność. Zmienia się owal twarzy, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Starzenie to naturalny proces, którego nie da się odwrócić. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tego robić! Zamiast prób przywracania młodzieńczego wyglądu, dominuje dziś duch pro-aging, czyli zachowanie naturalnego piękna pomimo upływu lat. Zabiegiem wpisującym się w ten nurt jest bezoperacyjny lifting twarzy. Sprawdź, na czym polegają tego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej.

Lifting twarzy bez skalpela – to możliwe!

Aby skóra twarzy odzyskała jędrność, prawidłowy koloryt i właściwe napięcie, wcale nie trzeba sięgać po inwazyjne zabiegi. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje całą gamą niechirurgicznych rozwiązań, które wykorzystują naturalne procesy zachodzące w skórze, by ją wygładzić, poprawić strukturę i wydobyć młodzieńcze piękno.

Tradycyjny, chirurgiczny lifting twarzy polega na nacięciu skóry, usunięciu jej nadmiaru i doprowadzeniu do odpowiedniego jej napięcia. Choć efektywna, metoda ta wymaga dłuższej rekonwalescencji, jest dla organizmu dość obciążająca i niesie ze sobą ryzyko powikłań. Jaką alternatywę w postaci bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała oferuje współczesna medycyna estetyczna?

Na czym polega bezoperacyjny lifting twarzy laserem CO2?

Jeden z najchętniej wybieranych zabiegów liftingujących opiera się na działaniu lasera frakcyjnego CO2. Podczas zabiegu wiązka lasera wnika w głąb skóry, gdzie pochłaniana jest przez znajdującą się wewnątrz komórek wodę. Woda ulega niemal natychmiastowemu podgrzaniu, co z kolei skutkuje odparowaniem (ablacją) naskórka oraz wierzchniej warstwy skóry właściwej. W skutek zabiegu w tkance powstają mikroskopijne ubytki otoczone nienaruszoną tkanką. Pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne skóry. W wyniku takiego działania następuje wzmożona produkcja kolagenu, który odpowiada m.in. za elastyczność skory. Działanie nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2 opisano tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/laser-frakcyjny-co2-szklana-tuba/ .

Zabieg laserem frakcyjnym daje naturalny efekt liftingu – rysy twarzy stają się lepiej zarysowane, skóra odzyskuje prawidłowe napięcie, zredukowane zostają pierwsze zmarszczki. Pomaga też rozjaśnić przebarwienia, a nawet zmniejszyć widoczność blizn.

Odmładzanie twarzy z użyciem ultradźwięków

Inna popularna metoda bezoperacyjnego liftingu twarzy to zabieg opierający się na działaniu ultradźwięków. Wykorzystuje się w niej różne urządzenia, które opierają swoje działanie na nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Skupienie wysokiej energii na niewielkim obszarze skóry pobudza organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, przebudowy tkanek i uruchomienia naturalnych procesów gojenia i regeneracji. W rezultacie poprawia się napięcie skóry, następuje wygładzenie zmarszczek, a cera odzyskuje swój świeży wygląd.

Niechirurgiczny lifting twarzy z wykorzystaniem ultradźwięków daje też efekt podniesienia policzków, modelowania konturu twarzy, poprawy linii żuchwy czy też redukcji podwójnego podbródka.

Zabiegi dla każdego

Powyższe opisy nie wyczerpują wszystkich zabiegów bezoperacyjnego face liftingu. W medycynie estetycznej i kosmetologii wykorzystuje się też m.in. nici liftingujące PDO, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy też klasyczną laseroterapię. Wybór terapii najlepiej skonsultować ze specjalistą, który weźmie pod uwagę m.in. stan skóry i ogólny stan zdrowia pacjenta, a następnie na tej podstawie dopasuje optymalne rozwiązanie.

Żaden zabieg – czy to operacja plastyczna, czy niechirurgiczny face lifting – nie odwróci naturalnego procesu starzenia się skóry. Można jednak wiele zrobić, by zachować świeży i piękny wygląd pomimo upływu lat. Bezoperacyjny lifting twarzy to jedna z najbardziej efektywnych metod!

Opublikowano:

Laserowy peeling węglowy – zalecenia po zabiegu

Laserowy peeling węglowy.

Wykorzystanie węgla aktywnego w zabiegach kosmetycznych przynosi mnóstwo pozytywnych rezultatów. Laserowy peeling węglowy pozwala głęboko oczyścić i złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka, dzięki czemu świetnie sprawdza się np. w leczeniu trądziku i stanów zapalnych. Aby zachować optymalny efekt, po zabiegu należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Sprawdź, jak działa tego rodzaju peeling i jakie są zalecenia pozabiegowe.

Na czym polega peeling węglowy?

Stosowany między innymi w leczeniu trądziku, usuwaniu zaskórników, wyprysków itp., kompleksowym oczyszczaniu skóry, ale też stymulacji produkcji kolagenu, ujednoliceniu kolorytu, usuwaniu przebarwień czy wygładzeniu zmarszczek, laserowy peeling węglowy wykazuje wysoką efektywność działania.

Zabieg polega na pokryciu skóry specjalną, koloidalną zawiesiną węgla. W tym celu wykorzystuje się maski do peelingu, takie jak produkt dostępny tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/maska-do-peelingu-weglowego-80ml/ . Następnie skórę twarzy lub dekoltu naświetla się laserem o dużej mocy, ale bardzo krótkim czasie impulsu.

W wyniku absorpcji światła laserowego przez cząsteczki węgla na powierzchni skóry powstają “mikroeksplozje” – drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, pory i zagłębienia. Następuje głębokie oczyszczenie skóry oraz szereg innych pozytywnych efektów.

Zalecenia po laserowym peelingu węglowym

Prawidłowa pielęgnacja powierzchni skóry po peelingu węglowym pozwala długo trzymać uzyskany rezultat i uniknąć podrażnień. Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV – najlepiej SPF 30 lub 50. Fotoprotekcja przez minimum 2-3 tygodnie po wykonanym zabiegu laserowego peelingu węglowego zapobiegnie powstawaniu przebarwień. Przez co najmniej 4 tygodnie należy powstrzymać się od opalania skóry.

Kolejną ważną kwestią jest nawilżanie. Odpowiedni krem najlepiej stosować 2-3 razy dziennie. W tym wypadku sprawdzą się kosmetyki z panthenolem – zredukują one ewentualne podrażnienia i zapobiegną powstawaniu nowych. W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu ani używać produktów do skóry na bazie alkoholu.

Przez 2 tygodnie lepiej nie wykonywać innych zabiegów złuszczających. Peeling węglowy jest zabiegiem intensywnym, którego efekt utrzymuje się przez długi czas. Dodatkowo, przez kilka dni po oczyszczaniu skóry zawiesiną węgla należy unikać sauny, gorących kąpieli i basenu.

Jakie efekty daje węglowy peeling laserowy?

Wnikające w pory skóry cząsteczki węgla przynoszą wiele pozytywnych rezultatów. To nie tylko oczyszczenie, ale też złuszczenie wierzchnich warstw naskórka, redukcja wydzielania sebum, zmniejszenie stanów zapalnych i zwężenie porów skóry. Węgiel aktywny absorbuje toksyny i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu zabieg laserowy daje efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry.

Jednak oczyszczanie za pomocą węgla i wysokoenergetycznego lasera to nie jedyny efekt peelingu. Zabieg ten działa stymulująco na produkcję kolagenu, ujednolica koloryt i pomaga poradzić sobie z przebarwieniami, pobudza komórki do naturalnej odnowy, koi skórę, rozjaśnia ją i działa antybakteryjnie.

Zabieg z efektem na długo

Jak każdy zabieg, peeling węglowy ma pewne przeciwwskazania, dlatego wybór ten zawsze należy poprzedzić konsultacją kometologiczną. Wykonany prawidłowo przyniesie pozytywne efekty na bardzo długi czas. Należy jednak pamiętać o ścisłym trzymaniu się zaleceń pozabiegowych i właściwej pielęgnacji skóry.

Opublikowano:

Profesjonalna regeneracja skóry – jakie kosmetyki wybrać?

Gen Factor preparaty do regeneracji skóry.

Nawet najlepszy krem nawilżający i odżywczy, najlepsze serum, zdrowa dieta i nawodnienie organizmu nie dadzą takiego efektu, jak profesjonalne preparaty do regeneracji skóry. Innowacją w medycynie i kosmetologii jest inżynieria tkankowa. Sprawdź, gdzie znaleźć kosmetyki bazujące na tej technologii.

 

Dlaczego skóra potrzebuje regeneracji?

Skóra ma naturalną zdolność do odbudowy. Uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi, przebarwienia samoistnie znikają, a zrogowaciały naskórek zostaje samoistnie usunięty. Niestety, z niektórymi czynnikami skóra nie jest w stanie sobie poradzić. Wpływ promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska, niewłaściwej diety i używek – wszystko to stopniowo degraduje strukturę skóry. Do tego wszystkiego dochodzi też wiek, który jest nieuchronnym zabójcą elastyczności tkanek.

Jeśli chcemy zachować piękną, gładką i rozświetloną skórę, musimy każdego dnia dostarczać jej odżywienia i nawilżenia. Istnieje na to wiele sposobów. Niektóre można z powodzeniem zastosować w warunkach domowych. Inne jednak wymagają wizyty w gabinecie kosmetologicznym.

 

Regeneracja skóry domowymi sposobami

W sklepach i drogeriach dostępnych jest wiele kremów, balsamów czy masek zawierających związki pozytywnie oddziałujące na kondycję skóry. Dostarczają one składników odżywczych, tak bardzo potrzebnych komórkom do naturalnej odnowy. Wybierając kosmetyki regeneracyjne, zwróć uwagę na skład. Powinien zawierać wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Składniki takie jak alkohol, parabeny, konserwanty itp. nie wpływają dobrze na skórę.

Domowe sposoby to też m.in. maski wykonane samodzielnie z produktów spożywczych, np. ogórka, orzechów, płatków owsianych czy jogurtu. Jeśli nie masz na nie alergii, z pewnością nie zaszkodzą, za to poprawią wygląd skóry.

 

Zdobycze inżynierii tkankowej – zamiast zabiegu

Naprawdę profesjonalna, kompleksowa odbudowa struktury skóry wymaga wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa, radiofrekwencja, kriolipoliza czy peelingi chemiczne wspierają odbudowę skóry.

Alternatywą dla zabiegów kosmetologicznych są zaawansowane preparaty wykorzystujące zdobycze inżynierii tkankowej. Opisy produktów ze strony https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/gen-factor-inzynieria-tkankowa/ wskazują na szerokie możliwości tej nowoczesnej technologii. Kosmetyki tego rodzaju opierają swoje działanie na regeneracji uszkodzonych tkanek. Działanie kosmetyków z działu inżynierii tkankowej przynosi spektakularny efekt – skóra staje się wygładzona, odżywiona, ujędrniona i uelastyczniona. Do tego zyskuje ochronę przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami.

Kosmetyki wykorzystujące technologię inżynierii tkankowej znajdują zastosowanie w nowoczesnych, profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. To właśnie tam Pacjentki i Pacjenci mogą liczyć na kompleksową odbudowę i regenerację skóry.

Opublikowano:

Aktywna pielęgnacja skóry z wykorzystaniem zdobyczy inżynierii tkankowej

Gen Factor kosmetyki do inżynierii tkankowej.

Preparaty opracowane zgodnie z technologią inżynierii tkankowej znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale też w podologii i medycynie. Dzięki działaniu na poziomie struktury komórkowej przynoszą bardzo dobre efekty. Sprawdź, jak wykorzystać kremy i inne inteligentne preparaty specjalistyczne do aktywnej pielęgnacji skóry.

 

Inżynieria tkankowa – efekty, jakich wcześniej nie było!

Każda skóra potrzebuje pielęgnacji. Czynniki takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, wiatr czy po prostu wiek wpływają negatywnie na jej nawilżenie i odżywienie. W rezultacie skóra traci elastyczność i blask.

Na ratunek zmęczonej skórze przychodzą dobrodziejstwa inżynierii tkankowej. To nowoczesna dziedzina medycyny i kosmetologii, która koncentruje się na regeneracji i odnowie na poziomie komórkowym. Tworzy pomiędzy komórkami połączenia i wywołuje kontrolowany stan zapalny, które w rezultacie przyczyniają się do kompleksowej odbudowy tkanek i regeneracji.

Preparaty wykorzystywane w inżynierii tkankowej, które możesz znaleźć tutaj: https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/gen-factor-inzynieria-tkankowa, przynoszą następujące efekty:

  • Złagodzenie zmian trądzikowych, stanów zapalnych i egzemy;
  • Widoczne zagęszczenie skóry
  • Regeneracja naskórka, także po zabiegach
  • Złagodzenie stanów alergicznych
  • Wzmocnienie układu immunologicznego skóry
  • Stymulowanie ekspresji genów
  • Regeneracja, odnowa, działanie antyseptyczne
  • Redukcja uszkodzeń skóry – blizn, rozstępów itp.

Inżynieria tkankowa znajduje zastosowanie zarówno w ogólnej poprawie stanu skóry, jak i w leczeniu różnych problemów skórnych.

 

Inteligentna odnowa – gdzie znaleźć odpowiednie preparaty?

W składzie produktów bazujących na zdobyczach inżynierii tkankowej znaleźć można m.in. czynniki wzrostu czy colostrum. Aktywne biologicznie składniki umieszczone zostały w biopolimerowej bazie hydrożelowej, która znacznie ułatwia i przyśpiesza aplikację preparatu.

Kosmetyki bazujące na inżynierii tkankowej nie są zwykłymi produktami, które można znaleźć w pierwszej lepszej drogerii. To profesjonalne preparaty, których użycie powinna poprzedzić konsultacja ze specjalistą. Sama aplikacja również okaże się najskuteczniejsza, gdy zajmie się nią kosmetolog. Aktywne biologicznie produkty Gen Factor, o których wcześniej wspomnieliśmy, dedykowane są salonom i gabinetom kosmetycznym. Służą do zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez doświadczonych ekspertów.

Poszczególne kosmetyki Gen Factor różnią się głównym składnikiem aktywnym. Transferryny łagodzą stan zapalny. Czynniki wzrostu wspierają odnowę i regenerację. Tego rodzaju produkty powinny być zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Dzięki temu ich działanie okaże się optymalne – bezpieczne dla skóry i efektywne w najwyższym możliwym stopniu.

Opublikowano:

Ile trwa zabieg depilacji laserowej i jak często go powtarzać?

Urządzenie do depilacji laserowej

Nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Taka technika sprawdza się wśród pacjentów i pacjentek, którym zależy na pozbyciu się niechcianego owłosienia i uzyskaniu gładkiej skóry na długi czas. Na czym polega zabieg depilacji laserowej i ile serii zabiegów potrzeba, aby uzyskać trwałe efekty?

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Depilacja laserem to popularny zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, pozwalający na skuteczne pozbycie się owłosienia z różnych partii ciała. Efekt depilacji laserowej może różnić się w zależności od grubości i koloru włosów pacjentów, jednak laserowe usuwanie owłosienia w dalszym ciągu stanowi najskuteczniejszą metodę na trwałe uzyskanie gładkiej skóry.

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy lasera, którego światło wykorzystywane jest do zniszczenia mieszków włosowych na danym obszarze ciała. Proces ten opiera się na zasadzie selektywnego działania światła laserowego na melaninę, czyli barwnik zawarty we włosach. Mieszki włosowe absorbują światło laserowe, co prowadzi do przekształcenia go w ciepło, a następnie do zniszczenia struktury mieszków włosowych. Szczegółowe działanie urządzenia zostało opisane tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/depilea-p300-laser-diodowy-755-nm-808-nm-1064-nm-1200-w/

Przebieg zabiegu wygląda mniej więcej tak:

  • konsultacja wstępna: na tym etapie specjalista ocenia typ skóry i włosów pacjenta, i na podstawie zebranych danych określa stosowną intensywność światła lasera diodowego, a także stara się ocenić, jaka liczba zabiegów będzie najlepsza w danym przypadku;
  • następnie dokładnie oczyszcza obszar, który ma zostać poddany zabiegowi;
  • zabieg polega na aplikacji światła lasera na wybrany obszar. Emitowane światło jest absorbowane przez melaninę znajdującą się we włosach, powodując podgrzanie mieszków włosowych. Podgrzane mieszki ulegają uszkodzeniu lub zniszczeniu, dzięki czemu przestają aktywnie produkować włosy.

Po zabiegu włosy z uszkodzonych mieszków nie będą odrastać, co zapewnia trwałe efekty. Niestety światło lasera działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, przez co nie można usunąć całego owłosienia podczas jednej wizyty. Ile zabiegów laserowych potrzeba, aby całkowicie pozbyć się nadmiernego owłosienia? Efekty mogą różnić się w zależności od dyspozycji pacjenta i ostateczną ilość zabiegów powinien określić kosmetolog.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zastanawiasz się, jak długo trwa depilacja laserowa? Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca poddawanego depilacji. Najkrócej trwa depilacja pach (ok. 3-5 minut), okolice bikini depilowane są przez ok. 15-20 minut, podobnie to wygląda w przypadku ramion, pleców, łydek czy ud. Najdłużej trwa depilacja całych nóg, ok. 45 minut. Można także zdecydować się na depilację wąsika, która trwa ok. 10 minut.

Depilacja laserem – liczba zabiegów

Jedna seria depilacji laserowej obejmuje zazwyczaj ok. 6-8 zabiegów wykonywanych w określonych odstępach czasu. Ostateczną ilość zabiegów określa jednak specjalista po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Efekt depilacji laserowej może utrzymywać się przez długi czas, a nawet prowadzić do trwałego zmniejszenia wzrostu włosów. Jednakże stopień trwałości efektu może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar ciała, który został poddany depilacji, a także indywidualne cechy organizmu. Zazwyczaj, po wykonaniu serii zabiegów, zaleca się raz w roku wykonać zabieg przypominający, który pozwoli utrzymać rezultaty zabiegu przez dłuższy czas.

 

Opublikowano:

Jakie zastosowanie w kosmetyce mają fale radiowe?

Fala radiowa zabieg

Zabiegi z wykorzystaniem fali radiowych znane są także pod nazwą radiofrekwencja. Znalazły szerokie zastosowanie w gabinetach kosmetycznych. Pacjenci doceniają zastosowanie fal radiowych w walce ze zmarszczkami i ich pomoc w redukcji cellulitu. Jak wykorzystuje się fale radiowe w kosmetyce i na czym polegają poszczególne zabiegi?

Czym są fale radiowe?

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Fale wytwarzane przez prąd zmienny są szeroko wykorzystywane w kosmetologii, ponieważ zabieg z ich udziałem nie jest inwazyjny i sprawdza się między innymi w zakresie spłycenia zmarszczek, odmłodzenia skóry czy redukcji tkanki tłuszczowej. Dostępne w ofercie Cosmed24 urządzenie do fal radiowych: https://cosmed24.pl/produkt/clairefrax-p300-rf-frakcyjny-mikroiglowy/ wyróżnia się wysoką efektywnością i jest chętnie wykorzystywany zarówno w medycynie estetycznej, jak i w kosmetologii.

Wskazania do wykonania zabiegu rf to między innymi:

  • wiotka skóra (na twarzy, ramionach, udach, pośladkach);
  • zmarszczki, “worki”, cienie i obrzęki pod oczami;
  • cellulit.

Fale radiowe mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej w zabiegach ujędrniających i odmładzających skórę na różnych obszarach ciała.

Zastosowanie fal radiowych w kosmetyce

Fale radiowe o wysokiej częstotliwości działają na organizm poprzez rozgrzewanie tkanek (głównie tkanek mięśniowych i tłuszczowych), co wpływa na pobudzenie krążenia, a wraz z tym lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. Fale radiowe sprzyjają poprawie metabolizmu na poziomie komórkowym, a także stymulują produkcję kolagenu i elastyny, a przy tym obkurczają istniejące już włókna kolagenowe, co powoduje lepsze napięcie skóry i zwiększenie elastyczności. Najczęściej przy pomocy radiofrekwencji wykonywane są zabiegi na twarz, ale metoda ta jest popularna również na inne partie ciała.

Fale radiowe na twarz 

Zabiegi wykorzystujące fale radiowe na twarz cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką skuteczność i małą inwazyjność. Nie bez powodu zabiegi rf nazywane są też liftingiem bez skalpela. Terapia falami radiowymi w obszarze twarzy może pomóc:

  • odżywić i ujędrnić cerę;
  • poprawić owal twarzy i kształt podbródka;
  • zmniejszyć widoczność zmarszczek i zlikwidować “worki” pod oczami;
  • spowolnić procesy starzenia się skóry;
  • zmniejszyć przebarwienia.

Radiofrekwencja na ciało (brzuch, uda, pośladki)

Zabieg radiofrekwencji może modelować niektóre obszary ciała, dlatego fale radiowe stosowane są także na inne miejsca, takie jak uda, pośladki, brzuch. Terapia w tych miejscach nie tylko korzystnie wpływa na skórę, ale może też przyczynić się do modelowania sylwetki poprzez redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabieg falami radiowymi na brzuch, uda i pośladki pomaga:

  • ujędrnić i wygładzić skórę;
  • zredukować cellulit;
  • pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej;
  • obkurczyć wiszącą skórę;
  • poprawić odżywienie tkanek.

Lifting bez skalpela – jak długo trwa zabieg?

Czas wykonania całej procedury może się różnić w zależności od partii ciała. Zazwyczaj trwa ok. 30-60 minut. Zdarza się, że podczas jednej wizyty nie uda się uzyskać wymaganych efektów. W takiej sytuacji specjalista zaleci serię zabiegów (najczęściej 4-10 sesji w odstępach ok. 2 tygodnie). Dodatkowo warto raz w roku wykonywać zabieg przypominający, aby utrzymać efekty.

Zabieg falami radiowymi – przeciwwskazania

Chociaż zabiegi falami radiowymi są stosunkowo bezpieczne i skuteczne, istnieją pewne przeciwwskazania i czynniki ryzyka, które mogą wpływać na decyzję o ich przeprowadzeniu, między innymi:

  • ciąża;
  • choroby nowotworowe;
  • aktywne infekcje i stany zapalne skóry;
  • choroby tarczycy;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Fale radiowe warto wykonać, jeżeli zależy nam na poprawie kondycji skóry, a w przypadku zabiegów na ciało, także w celu pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu.

 

Opublikowano:

Jak działa depilacja laserowa i czy jest skuteczna?

Depilacj laserowa zabieg

Depilacja laserowa cieszy się renomą najskuteczniejszego sposobu na usuwanie niechcianego owłosienia. Jako jedna z nielicznych metod pozwala na całkowite zahamowanie wzrostu włosów. Na olbrzymią popularność zabiegu depilacji laserowej wpływa również fakt, że za jego pomocą można pozbyć się niechcianego owłosienia niemal na całym ciele — na nogach, rękach, w okolicach bikini czy na twarzy. Wprowadzenie jej do oferty salonu kosmetycznego to zatem szansa na przyciągnięcie wielu nowych klientek. Sprawdź, co warto wiedzieć o depilacji laserowej i jaki laser wybrać dla swojego gabinetu.

Na czym polega depilacja laserem?

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera to jedna z najnowocześniejszych metod depilacji. Wykorzystuje ona technologię laserową do trwałego uszkodzenia mieszków włosowych, dzięki czemu przestają one wytwarzać cebulki włosów. Emitowana przez takie urządzenie wiązka jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik odpowiedzialny za kolor owłosienia. Przed wykonaniem zabiegu specjalista dobiera długość fali lasera do barwy włosów oraz skóry pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wywołanie zjawiska fototermolizy selektywnej, w wyniku której światło lasera jest absorbowane przez włosy i doprowadza do podgrzania (a przy tym uszkodzenia) cebulki, jednocześnie nie oddziałując szkodliwie na melaninę zawartą w skórze.

Od czego zależy trwałość efektów depilacji laserowej?

Depilacja laserowa pozwala uzyskać trwałe rezultaty — skutecznie uszkodzona macierz nie tworzy nowych włosków, dzięki czemu skóra pozostaje gładka. Aby jednak osiągnąć taki efekt, potrzebna jest seria kilku zabiegów. Jest tak, ponieważ wiązka lasera najskuteczniej oddziałuje na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Przeprowadzenie kilku zabiegów w określonych odstępach pozwala więc upewnić się, że promień dociera także do tych włosów, które podczas pierwszej wykonanej laseroterapii pozostawały w uśpieniu.

Warto także pamiętać, że laser działa najlepiej wtedy, gdy włosy są grube i ciemne, a skóra jasna. W przypadku mniej kontrastowych fototypów konieczne jest dostosowanie urządzenia, tak aby nie wywołać poparzeń naskórka. Należy również pamiętać o poinstruowaniu pacjenta, by przed zabiegiem nie opalał się i nie przeprowadzał depilacji woskiem lub innymi metodami, które usuwają włosy wraz z cebulkami.

Jak wybrać urządzenie do laserowego usuwania owłosienia?

Na rynku można znaleźć wiele urządzeń do depilacji, które wykorzystują moc światła do uszkodzenia macierzy włosowej. Do najpopularniejszych należą lasery diodowe, neodymowo-yagowe, rubinowe oraz aleksandrytowe. Poszczególne modele urządzeń różnią się między sobą długościami fali emitowanej wiązki światła, ważne jest więc sprawdzenie, dla jakich fototypów będą one odpowiednie.

Nie wszystkie urządzenia używane do depilacji zastosowaniem energii świetlnej to modele laserowe. Ciekawą alternatywą są na przykład urządzenia wykorzystujące technologię IPL, wyposażone w lampę ksenonową emitującą światło o różnych długościach fal. Aby uzyskać najlepsze efekty depilacji tą metodą, warto postawić na sprzęt, który połączy impulsy świetlne z intensyfikującą je energią magnetyczną. Przykładem takiego urządzenia jest IPL MAGNETO, wyposażone w kryształ magnetyczny, wygodny interfejs z wyświetlaczem oraz możliwość regulacji kluczowych parametrów zabiegu. Ten model znajdziesz w ofercie hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/ipl-magneto/.

Opublikowano:

Co to jest infuzja tlenowa i kiedy się ją stosuje?

Infuzja tlenowa zabieg

Na zabieg infuzji tlenowej wybiera się coraz więcej klientek gabinetów medycyny estetycznej. Na jego prędko rosnącą popularność wpływa wiele czynników, począwszy od szybko widocznych rezultatów, na bezpieczeństwie i bezinwazyjności skończywszy. Sprawdź, co warto wiedzieć o infuzji tlenowej oraz dowiedz się, jak wybrać urządzenie, które pozwoli uzyskać efekt „wow” już po pierwszym zabiegu!

Na czym polega infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa wykorzystuje moc hiperbarycznego tlenu, dostarczanego w głąb skóry w celu przywrócenia jej elastyczności, jędrności i młodzieńczego blasku. Jak wygląda taki zabieg? Na początku skóra zostaje oczyszczona z resztek kosmetyków lub innych zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest wtłaczanie do głębokich warstw naskórka czystego tlenu pod ciśnieniem przy użyciu specjalnego urządzenia. W poddanej takiemu zabiegowi skórze poprawia się również mikrokrążenie. Wraz z cząsteczkami tlenu podaje się różnego rodzaju składniki aktywne dobierane do potrzeb danej cery, zwykle o działaniu odżywczym, nawilżającym i stymulującym odnowę włókien kolagenowych. Do substancji często wykorzystywanych podczas infuzji tlenowej zaliczyć można np. kwas hialuronowy lub witaminy.

Jakie rezultaty pozwala uzyskać infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa udowadnia, że wcale nie trzeba długich i bolesnych procedur aby skutecznie odmłodzić skórę. W większości przypadków efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie w klinice. Ze względu na tę właściwość infuzja tlenowa często zaliczana jest do grona zabiegów bankietowych, czyli robionych tuż przed ważnym wydarzeniem i niepotrzebujących wykonywania regularnych serii w celu dostrzeżenia rezultatów.

Wtłaczanie tlenu oraz odżywczych substancji aktywnych natychmiastowo pobudza procesy regeneracji skóry, przyczyniając się do jej ujędrnienia, wyrównania kolorytu i spłycenia zmarszczek oraz blizn. Po infuzji tlenowej cera promienieje! Ten zabieg to świetny sposób na poradzenie sobie z problemem jej ziemistego odcienia czy twarzy wiecznie wyglądającej na zmęczoną. Infuzja tlenowa sprzyja również poprawie kondycji skóry w innych obszarach ciała, np. na dekolcie, szyi, dłoniach czy brzuchu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej?

Infuzja tlenowa to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny. Nie wiąże się on z koniecznością przerywania powłok skórnych, nie wymaga też długiego okresu rekonwalescencji. Przed przystąpieniem do jego wykonywania należy jednak pamiętać o przeprowadzeniu z pacjentem rozmowy, która pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do potrzeb skóry. Infuzji tlenowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób cierpiących na choroby skóry (m.in. opryszczkę czy trądzik ropny), a także zmagających się ze stanami zapalnymi występującymi w obszarze, który chcemy odmładzać.

Jak wybrać urządzenie do infuzji tlenowej?

Podczas tego zabiegu mikrocząsteczki tlenu dostarczane są do głębszych warstw skóry. Aby procedura mogła być bezpieczna i dawała pożądane rezultaty, kosmetolog musi więc przeprowadzić ją za pomocą tlenu medycznego, wolnego od domieszek i zanieczyszczeń. Podczas wyboru urządzenia do infuzji tlenowej koniecznie należy więc upewnić się, że jest ono w stanie wyprodukować i dostarczyć do skóry pacjenta czysty tlen. Sprzęt musi również być wyposażony w głowicę umożliwiającą precyzyjną i skuteczną aplikację zarówno gazu, jak i serum ze składnikami aktywnymi.

Planujesz zakup aparatury do infuzji tlenowych? Bezpieczny i profesjonalny zabieg przeprowadzisz na przykład z urządzeniem do terapii tlenowej SWISS OXY  SO3. Model ten wyróżnia precyzyjny i wydajny aplikator oraz zaawansowany system oddzielania cząsteczek gazów, pozwalający na uzyskiwanie czystego tlenu medycznego. Sprzęt dostarczany jest do klienta wraz z kompletem akcesoriów, instrukcją obsługi oraz 12-miesięczną gwarancją. Urządzenie do infuzji tlenowej SWISS OXY  SO3 znajdziesz w hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/urzadzenie-infuzja-tlenowa-swiss-oxy-so3/.

 

Opublikowano:

Lipolaser czy liposukcja ultradźwiękowa?

Lipolaser, liposukcja kawitacyjna, redukcja tkanki tłuszczowej

Wiele osób marzy o szczupłej, proporcjonalnej sylwetce. Niestety, nie każdy jest w stanie osiągnąć ją wyłącznie za pośrednictwem regularnych wizyt na siłowni czy dopracowanego jadłospisu. Czasem na drodze stają genetyczne uwarunkowania, polegające na odkładaniu się większej ilości tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała. Rozwiązaniem tego problemu mogą być zabiegi liposukcji ultradźwiękowej oraz lipolizy laserowej. Na czym one polegają i czym się od siebie różnią?

Lipolaser a liposukcja kawitacyjna — podobieństwa

Zarówno lipoliza jak i liposukcja ultradźwiękowa umożliwiają skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Choć technologie wykorzystywane w tych zabiegach różnią się od siebie pod wieloma względami, obie z nich pozwalają na przeprowadzenie bezbolesnego wyszczuplania, bez inwazyjnych procedur chirurgicznych. Przy pomocy obu metod można modelować wiele obszarów ciała, w tym brzuch, talię, pośladki czy uda.

Zarówno lipoliza laserowa, jak i zabieg liposukcji nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji. Po ich wykonaniu pacjent nie musi ograniczać się w swojej codziennej aktywności czy przebywać pod obserwacją lekarza. Obie te metody to także w pełni bezpieczne sposoby pozbywania się nadmiaru tłuszczu, oddziałujące na komórki tłuszczowe, lecz i nieuszkadzające okolicznych tkanek. Należy także pamiętać, ze najlepsze efekty obu procedur otrzymuje się po wykonaniu pełnej serii zabiegów, a dla ich utrzymania potrzebne jest zadbanie o zbilansowaną dietę i aktywny tryb życia.

Różnice między lipolaserem a liposukcją ultradźwiękową

Jak widać, między lipolizą laserową i liposukcją ultradźwiękową występuje wiele podobieństw. O najważniejszych różnicach między nimi przeczytasz poniżej:

Sposób działania urządzenia zabiegowego

Wyszczuplanie z wykorzystaniem lipolasera i urządzeń do liposukcji kawitacyjnej polega na uwolnieniu zawartości z komórek tłuszczowych i na upłynnieniu jej do glicerolu i kwasów tłuszczowych. Tym sposobem może ona zostać zmetabolizowana i wydalona przez organizm naturalną drogą — poprzez układ limfatyczny.

W przypadku lipolizy laserowej czynnikiem umożliwiającym wyszczuplenie wybranej partii ciała jest energia laserowa. Emitowana przez urządzenie wiązka o niskiej częstotliwości (tzw. zimny laser) powoduje zwiększenie przepuszczalności ścian komórek tłuszczowych, dzięki czemu ich zawartość stopniowo się z nich wydostaje, a one same ulegają obkurczeniu. Liposukcja kawitacyjna w procesie modelowania sylwetki wykorzystuje moc fal dźwiękowych. Głowica urządzenia przykładana jest do ciała, a emitowane przez nią ultradźwięki powodują wytrącanie zawartości komórek tłuszczowych.

Wielkość obszaru zabiegowego

Z laserami do lipolizy można uzyskiwać wysoką precyzję pracy — wszystko dzięki emitowanym przez nie skoncentrowanym wiązką. To urządzenie jest przydatne zwłaszcza tam, gdzie potrzebna jest skuteczna redukcja tłuszczu w ściśle wytyczonym obszarze ciała. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale, które swobodnie rozchodzą się w obszarze zabiegowym. Ze względu na tę cechę jest ona szczególnie dobrym wyborem wtedy, gdy celem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej na większych partiach ciała, takich jak brzuch czy uda.

Komfort pacjenta

Choć lipolaser bywa nazywany „zimnym laserem”, w trakcie zabiegu pacjent nie czuje chłodu. Wręcz przeciwnie — wyszczuplaniu tą metodą towarzyszy jedynie delikatne uczucie ciepła. Liposukcja kawitacyjna również jest komfortowa dla pacjenta, jednak w tym przypadku może wystąpić uczucie lekkiego chłodu, wynikające z konieczności zastosowania żelu przewodzącego fale ultradźwiękowe podczas zabiegu.

Profesjonalna redukcja tkanki tłuszczowej — poznaj urządzenia do zabiegów wyszczuplających od Cosmed24!

Liposukcja kawitacyjna i lipolaser to metody, których efektywność w dużej mierze zależy od jakości urządzenia zabiegowego. Planujesz wyposażyć swój gabinet medycyny estetycznej w tego rodzaju sprzęt? Upewnij się, że wybierasz bezpieczne, trwałe i skuteczne modele, pochodzące od europejskich producentów i posiadają niezbędne certyfikaty. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w ofercie Cosmed24. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lipolaserami oraz sprzętem do liposukcji kawitacyjnej.

Jeśli szukasz nowoczesnych, funkcjonalnych urządzeń do bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, sprawdź nasz kombajn kosmetyczny dostępny na stronie https://cosmed24.pl/produkt/dermomasaz-i-liposukcja-ultradzwiekowa-kombajn/. To jedno urządzenie pozwala wykonać aż dwa zabiegi — liposukcję ultradźwiękową oraz dermomasaż. Dzięki połączeniu takich funkcji, z pomocą naszego kombajnu można wykonywać nie tylko zabieg wyszczuplania, lecz również redukcję cellulitu czy zniwelowanie widoczności rozstępów.

Opublikowano:

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami zabiegi laserowe

Worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Opuchnięta, zwiotczała skóra na dolnych powiekach dość łatwo może zepsuć nawet najbardziej dopracowany makijaż. Istnieje wiele przyczyn powstawania woreczków pod oczami — od czynników genetycznych po te wynikające bezpośrednio ze stylu życia. Skuteczna walka z opuchlizną w tym obszarze twarzy wymagać będzie zatem umiejętnego rozpoznania źródła problemu, a następnie dobrania odpowiedniej metody walki z nim. O tym, jak się pozbyć worków pod oczami, przeczytasz w tym artykule.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Nieestetyczne cienie i worki pod oczami pojawiają się zwykle wraz z wiekiem, jako jeden z objawów procesu starzenia się skóry. Spadek elastyczności i jędrności cery przekłada się na zwiotczenie skóry wokół oczu, a tym samym powstawanie woreczków czy zmarszczek w kąciku oka. Obrzęk i sińce pod dolną powieką mogą być też rezultatem gromadzenia się wody w tym obszarze — to zwykle to jest powodem zwiększonej widoczności woreczków tuż po przebudzeniu.

W wielu przypadkach przyczyny worków pod oczami leżą w aktualnie prowadzonym stylu życia. Do takich czynników mogą należeć:

  • niedostateczna ilość snu,
  • nieprawidłowa dieta (uboga w żelazo, z dużą ilością soli, itp.),
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry (spanie w makijażu, niedostatecznie częste oczyszczanie),
  • nałóg palenia papierosów czy picia alkoholu,
  • częste opalanie (zarówno na słońcu, jak i w solarium).

Niekiedy obrzęki pod oczami są objawem chorób takich jak cukrzyca, anemia czy rozmaite schorzenia układu krążenia. Worki pod powiekami można zaliczyć również do symptomów alergii czy problemów zdrowotnych, w wyniku których dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. Należy pamiętać, że to, jak wyglądają okolice oczu, w dużej mierze uzależnione jest także od genów. W niektórych przypadkach woreczki i cienie pod oczami mogą występować niezależnie od stanu zdrowia czy stylu życia, będąc związanymi wyłącznie z dziedzicznymi uwarunkowaniami.

Czy da się zlikwidować worki pod oczami?

Woreczki pod oczami można próbować zwalczać wieloma metodami, od zmiany nawyków żywieniowych aż po zabiegi medycyny estetycznej. Aby móc pozbyć się opuchlizny, przede wszystkim należy upewnić się, że zapewnia się organizmowi wystarczająco dużo czasu na regenerację — przynajmniej 6 godzin snu każdej doby. Zażegnaniu problemu przysłuży się również zmiana trybu życia na zdrowszy, zwłaszcza pod kątem diety czy nałogów. Jeśli worki i cienie pod oczami towarzyszą chorobie, konieczne będzie uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Do zmniejszania widoczności opuchlizny pod oczami możesz wykorzystać kilka domowych sposobów. Wśród nich można wymienić masaż z kostkami lodu czy okład z plasterków surowego, schłodzonego ogórka. Jeśli sińce i woreczki pod oczami nieustannie nawracają lub żaden z próbowanych dotychczas sposobów na nie nie działał, być może oznacza to, że przyczyna leży w genach. Wówczas zmiana trybu życia czy domowe sposoby najczęściej nie przyniosą pożądanych rezultatów. Aby skutecznie usunąć worki pod oczami, warto wówczas skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

Jakie zabiegi kosmetyczne pozwalają pozbyć się worków pod oczami?

Obrzęki i wiszącą skórę pod oczami można zniwelować poprzez poddanie się odpowiednim zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej. Do często wykorzystywanych w tym celu technik należą:

  • lasery frakcyjne,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,
  • mezoterapia igłowa (np. z preparatami z kwasem hialuronowym),
  • blefaroplastyka powiek dolnych.

Celem większości z tych procedur jest pobudzenie skóry w problematycznym obszarze do regeneracji, a także do wytwarzania nowych włókien kolagenu. Czy te metody usuwania worków pod oczami działają? Tak, jeśli zostaną przeprowadzone przez doświadczony personel i z wykorzystaniem dobrej jakości sprzętu czy preparatów. Takie rezultaty pozwoli osiągnąć na przykład BeautyScan™, laser erbowy frakcyjny, nieablacyjny ER:GLASS, dostępny w Cosmed24.

Moc laseroterapii w walce z workami pod oczami — poznaj system laserowy BeautyScan™!

Dzięki precyzyjnej głowicy oraz opcji regulacji parametrów zabiegu system laserowy BeautyScan™ umożliwia wygodną pracę i uzyskiwanie doskonałych rezultatów. Z jego pomocą zlikwidowanie widocznych worków pod oczami i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest szybkie, nie wiąże się z długim okresem regeneracji pozabiegowej skóry i jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Za sprawą intuicyjnego, kolorowego interfejsu urządzenie jest proste w obsłudze.

Co czyni laser BeautyScan™ skutecznym? Emitowana przez urządzenie wiązka od długości fali 1550 nm przenika w głąb skóry, czego rezultatem jest punktowe podgrzewanie obszaru poddawanego zabiegowi. W wyniku tego procesu następuje tworzenie stref koagulacji. Wykonane w ten sposób mikrouszkodzenia stanowią bodziec dla odnowy skóry pod oczami, pozwalając pacjentom cieszyć się promienną cerą jeszcze dłużej.

Jeżeli szukasz skutecznego, trwałego urządzenia do przeprowadzania laseroterapii skóry twarzy, system BeautyScan™ będzie dobrym uzupełnieniem oferty Twojego salonu. Ten model lasera znajdziesz w Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/laser-erbowy-beautyscan-1550-nm/. Kupując urządzenie u nas, masz pewność jego zgodności z wymogami bezpieczeństwa, a także zyskujesz bezpłatne szkolenie z jego obsługi w siedzibie Twojej firmy.

 

Opublikowano:

Elektrokoagulacja — co to jest? Jakie daje efekty?

Elektrokoagulacja zmian skórnych

Każda osoba pragnie zachwycać pięknym wyglądem, którego ważną składową jest gładka skóra. Niestety, aksamitną cerę ma jedynie bardzo niewielki procent populacji. Wiele z nas mierzy się z rozmaitymi, mniej lub bardziej widocznymi niedoskonałościami, takimi jak przebarwienia, rozszerzone naczynka krwionośne czy brodawki. Współczesna kosmetologia zdołała jednak wypracować wiele skutecznych technik radzenia sobie ze zmianami na skórze, także bezinwazyjnych i z niskim ryzykiem wystąpienia powikłań pozabiegowych. Jedną z takich metod jest elektrokoagulacja. Na czym polega ten zabieg i jak się go przeprowadza?

Wskazania do wykonania elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja, znana również jako termoliza lub diatermia chirurgiczna, to metoda usuwania zmian skórnych z wykorzystaniem prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Zabieg ten wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej w celu trwałego pozbycia się defektów skóry i zapobiegnięcia ich rozprzestrzeniania się. Jakich problemów skórnych można pozbyć się dzięki elektrokoagulacji? Są to m.in.:

  • włókniaki,
  • prosaki,
  • naczyniaki,
  • kurzajki,
  • brodawki,
  • zgrubienia skórne,
  • rozszerzone, pękające naczynka krwionośne,
  • torbiele łojowe,
  • nadmierne i zbędne owłosienie,
  • nadżerki.

Zanim pacjent zdecyduje się na poddanie się zabiegowi elektrokoagulacji, powinien skonsultować swój problem z dermatologiem. Krok ten będzie szczególnie istotny w przypadku zmian skórnych, które pojawiły się nagle i budzą niepokój. Na podstawie uzyskanych informacji lekarz będzie w stanie rozpoznać rodzaj problemu i ocenić, która metoda pozbycia się go będzie najlepsza w konkretnym przypadku.

Na czym polega elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja to zabieg wykorzystujący właściwości prądu o wysokiej częstotliwości do usuwania zmian skórnych. Wykonuje się ją przy użyciu elektrokoagulatora — urządzenia wyposażonego w igły lub specjalne końcówki z elektrodami, które przykłada się do obszaru zabiegowego na skórze. Sprzęt ten wysyła w głąb tkanek impulsy elektryczne, doprowadzając do szybkiego, gwałtownego podgrzania wybranego miejsca. Pod wpływem wysokiej temperatury następuje koagulacja, czyli proces, wskutek którego białka komórek ścinają się, a wybrane tkanki zostają zniszczone. Tą samą metodą można również zamykać rozszerzone, pękające naczynka krwionośne. Cena zabiegu może różnić się w zależności od tego, jaki problem chcemy rozwiązać. Im większy jest obszar zabiegowy i im trudniejsze do usunięcia zmiany pigmentacyjne lub skórne, tym wyższy będzie finalny koszt procedury.

Jak przebiega zabieg elektrokoagulacji?

Jeśli pacjent kwalifikuje się do poddania zabiegowi elektrokoagulacji, lekarz może przystąpić do wykonania procedury. Pierwsze kroki obejmują zastosowanie znieczulenia miejscowego, a następnie staranne oczyszczenie i zdezynfekowanie obszaru zabiegowego na skórze. Czy elektrokoagulacja boli? Wiele zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta, jednak ze względu na zastosowanie wysokich temperatur w toku tej procedury dość łatwo o odczucie bólu. Dzięki znieczuleniu skóry przed zabiegiem możliwe jest zmniejszenie dyskomfortu.

Sam zabieg trwa około kilku minut. W tym czasie lekarz przykłada do obszaru zabiegowego elektrody urządzenia. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do usunięcia resztek zbędnych tkanek albo zamknięcia pękniętych naczynek. Po zakończeniu procedury skóra jest oczyszczana, a na poddany zabiegowi obszar zakłada się opatrunek. Powierzchniowa rana goi się od kilku dni do nawet kilku tygodni. W tym czasie powinniśmy stworzyć skórze odpowiednie warunki do regeneracji i odbudowy. 

Co jest potrzebne do wykonania zabiegu elektrokoagulacji?

W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenia zwane elektrokoagulatorami. Ich głowice zabiegowe wyposażone są w końcówki z elektrodami emitującymi impulsy elektryczne. Nowoczesne sprzęty do tego zabiegu są wyposażone w opcję regulacji intensywności pracy, co pozwala precyzyjnie dobrać ten parametr do specyfiki danej procedury i typu skóry pacjenta.

Niższe częstotliwości służą tu do zamykania naczynek, likwidują zaczerwienienie i usuwają drobne zmiany pigmentacyjne. Wyższe częstotliwości to z kolei odpowiednie rozwiązanie w przypadku większych zmian skórnych. Atestowane, trwałe i funkcjonalne urządzenie do elektrokoagulacji znajdziesz w ofercie Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/elektrokoagulator-zamykanie-naczyn-br-870-szary/.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja to zabieg w pełni bezpieczny, jeśli zostanie wykonany przez specjalistę oraz z użyciem odpowiedniego narzędzia i prawidłowo dobranych parametrów pracy. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu lekarz musi przeprowadzić z nim wywiad mający na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu z użyciem impulsów elektrycznych. Okoliczności, w których należy zrezygnować z metody elektrokoagulacji, to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • posiadanie przez pacjenta rozrusznika serca,
  • choroby nowotworowe (także przebyte),
  • świeża opalenizna,
  • choroby serca,
  • wszczepiona pompa insulinowa, 
  • cukrzyca.
Opublikowano:

Lipolaser — co to jest, jak działa i jakie ma zastosowanie?

Lipolaser nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu

W celu uzyskania wymarzonej sylwetki wiele z nas regularnie chodzi na siłownię, testuje nowe diety i codziennie stara się uskuteczniać dobre, prozdrowotne nawyki. Niekiedy jednak możemy zauważyć, że nawet pomimo redukcji wagi, tłuszcz w określonych partiach ciała niestety nie chce zniknąć. Gdy tak się dzieje, jest duża szansa, że przyczyna leży w naturalnej budowie ciała. Na szczęście i na to znajdzie się sposób. Do prostych, skutecznych sposobów na wymodelowanie sylwetki należy na przykład zabieg lipolaserem.

Czym jest lipolaser i do jakich zabiegów się go wykorzystuje?

Lipolasery zasłynęły na rynku jako bezpieczna, bezinwazyjna alternatywa dla chirurgicznych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej (np. tradycyjnej liposukcji). Obecnie zabiegi przy ich użyciu są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na łatwym wymodelowaniu całej sylwetki lub poszczególnych jej partii. Należy pamiętać, że lipolaser nie stanowi sposobu na walkę z nadwagą lub otyłością — tu nic nie zastąpi odpowiedniej diety i zdrowego stylu życia. Zabieg będzie świetną metodą na nadanie sylwetce pożądanych kształtów i wyszczuplenie miejsc, które trudno odchudzić dietą. Redukcja tkanki tłuszczowej z użyciem lasera pozwala również pozbyć się cellulitu.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser znany jest także jako zimny laser. Jest to nowoczesne urządzenie wyposażone w głowice, które emitują wiązki laserowe. Te zaś docierają pod skórę, gdzie oddziałują na komórki tłuszczowe i pobudzają je, doprowadzając do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. Tym sposobem zawarte w nich trójglicerydy zostają rozbite, a do przestrzeni międzykomórkowej zaczynają przenikać wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. W ten sposób komórka tłuszczowa zaczyna zmniejszać swoją objętość, aż w końcu zostaje „wysuszona”. Substancje uwolnione po rozpadzie trójglicerydów są transportowane przez układ limfatyczny oraz wydalane z organizmu.

Lipolaser — przeprowadzanie zabiegu krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu personel gabinetu musi upewnić się, że w przypadku klienta nie występują przeciwwskazania do poddania się tej procedurze. Jeśli dana osoba zostanie zakwalifikowana, personel salonu musi upewnić się, że dobrze wie, jaki rezultat chce ona uzyskać. Na tym etapie omawia się możliwości technologii lipolasera oraz efekty, na które będzie można liczyć. Warto też umówić się na następną wizytę — odchudzanie i modelowanie sylwetki da najlepszy efekt, gdy poddamy się serii zabiegów.

Jak wygląda zabieg z użyciem lipolasera? Cała procedura jest bardzo prosta i w zasadzie ogranicza się do dobrania parametrów pracy urządzenia, a następnie przyłożenia głowic zabiegowych do ciała pacjenta. W tym czasie lipo laser emituje wiązki światła, co może wiązać się z odczuwaniem delikatnie podwyższonej temperatury w obszarze zabiegowym. Zabieg z użyciem lipolasera jest jednak całkowicie bezbolesny.

Nie jest także inwazyjny — oznacza to, że zamiast zmagać się z ranami i obrzękami, klient nie musi przechodzić długiej rekonwalescencji. Musi jednak pamiętać o kilku kwestiach w zakresie pielęgnacji skóry w obszarze zabiegowym. Klient tuż po lipolaserze nie powinien nakładać na ciało środków rozgrzewających (m.in. maści, kompresów), a także nie wystawiać skóry na silne światło słoneczne.

Wskazania do wykonania zabiegu lipolaserem

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia procedury z użyciem lipolasera jest oczywiście nadmiar tkanki tłuszczowej. Klientki gabinetów kosmetycznych najchętniej decydują się na redukcję centymetrów w obszarze brzucha, bioder, ramion czy ud. Osoby narzekające na grubość tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy mogą np. zastosować lipolaser na podbródek. Wskazaniem do zabiegu może być również chęć likwidacji cellulitu z problematycznych partii i przywrócenie im gładkości oraz estetycznego wyglądu.

Lipolaser – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Nie każdy może poddać się zabiegowi z użyciem lipolasera. Należy być świadomym wszystkich przeciwwskazań, wśród których wymienić można ciążę i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca lub silikonowych implantów w obszarze zabiegowym czy epilepsję. Z zabiegu nie skorzystają również osoby z chorobami autoimmunologicznymi, układu krążenia czy aktualnie przechodzonymi infekcjami. Jeśli stosuje się produkty światłouczulające, pomiędzy ostatnią dawką a dniem zabiegu warto zrobić przynajmniej dwutygodniową przerwę.

Jak znaleźć odpowiedni lipolaser dla swojego gabinetu?

Lipolaserów należy szukać w ofertach renomowanych, europejskich producentów. W ten sposób można upewnić się, że wybierane urządzenie jest dobrej jakości, cechuje się bezpieczeństwem użytkowania i posiada niezbędne certyfikaty. Taki sprzęt znajdziesz na przykład w hurtowni kosmetycznej Cosmed24.

Oferujemy m.in. lipolaser diodowy Sculpture z aż 4 elastycznymi głowicami zabiegowymi oraz ramkami do konturowania. Specjalnie dobrana długość fali i moc lasera sprawia, że zabieg wykonywany z jego użyciem jest bezlitosny dla tłuszczu, a przy tym bezpieczny dla naczyń krwionośnych i pozostałych tkanek w obszarze zabiegowym. Lipolaser diodowy Sculpture znajdziesz na stronie https://cosmed24.pl/produkt/lipo-laser-diodowy-sculpture-1060nm-4-glowice/.

Opublikowano:

Infuzja tlenowa – co to jest?

infuzja tlenowa

Nie ma wątpliwości, że dbałość o skórę twarzy to ważna sprawa. W końcu jest ona widoczna dla wszystkich. Co prawda producenci oferują cały arsenał kosmetyków, dzięki którym możemy wyglądać lepiej, ale niektóre mankamenty, takie jak zmarszczki czy blizny potrądzikowe, niełatwo ukryć pod makijażem. Zamiast się z tym męczyć, lepiej zwyczajnie je usunąć. W tej kwestii z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Istnieje wiele zabiegów, dzięki którym możemy uporać się z niedoskonałościami skóry, a jednym z nich jest infuzja tlenowa. Jest bezbolesna, nieinwazyjna i doskonała dla tych, którzy żądni są szybkich efektów. Odmładza skórę i wyraźnie poprawia cerę. Wszystko to sprawia, że rankingi popularności zabiegów na twarz wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej podbija w ostatnim latach właśnie infuzja tlenowa. Co to takiego, jak przebiega, jakie są jej efekty i kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Infuzja tlenowa – co to takiego?

Infuzja tlenowa to zabieg polegający na wtłoczeniu w głąb skóry sprężonego tlenu oraz innych substancji aktywnych, dobieranych indywidualnie względem rodzaju i potrzeb skóry danej osoby. Przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia do infuzji tlenowej, którego działanie oparte jest o technologię hiperbaryczną. Silnie skoncentrowane serum wprowadzane pod ciśnieniem sprawia, że stan skóry poprawia się natychmiastowo.

Odpowiadając na pytanie, na czym polega infuzja tlenowa, warto też dodać, że nie zawsze zabieg ten musi dotyczyć skóry twarzy. Bywa pomocny również przy problemach z zakresu trychologii, takich jak wypadanie włosów, łysienie androgenowe, łupież, łojotok czy zapalenie mieszków włosowych. Do składników aktywnych aplikowanych podczas tego zabiegu należy najczęściej kwas hialuronowy, retinol, witaminy i antyoksydanty.

Wskazania do infuzji tlenowej

Wskazania do infuzji tlenowej to m.in. plamy pigmentacyjne, przebarwienia czy trądzik różowaty. Zabieg będzie także pomocny w walce z oznakami starzenia, gdyż pozwoli na częściowe spłycenie zmarszczek oraz wtedy, gdy naszym problemem jest skóra sucha, gdyż za pomocą tlenu i odpowiednio dobranych dodatkowych składników wtłaczanych do głębokich warstw skóry możemy zapewnić jej głębokie nawilżenie. Infuzję tlenową poleca się także w przypadku, gdy problemem jest skóra wrażliwa lub skóra niedotleniona, dająca o sobie znać w postaci szarej, ziemistej i zmęczonej cery.

Przeciwwskazania do infuzji tlenowej

Przeciwwskazania do infuzji tlenowej to przede wszystkim stany zapalne skóry, ciąża i karmienie piersią, przerwana ciągłość naskórka w miejscu, który ma zostać poddany zabiegowi, a także infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe, alergie skórne, ropny trądzik, opryszczka oraz nawracające egzema.

Jak przebiega zabieg infuzji tlenowej?

Zabieg infuzji tlenowej przebiega z użyciem urządzenia wyposażonego w taką funkcję. Aplikator zbliżany jest do skóry na odległość około 1 mm, aby pod ciśnieniem dostarczyć skórze skoncentrowanych składników odżywczych. Sam zabieg infuzji tlenowej jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu, a nawet może być przyjemny, gdyż delikatnie chłodzi i masuje skórę.

Zanim lekarz lub kosmetolog przejdzie do wykonywania zabiegu infuzji tlenowej, przeprowadza krótką rozmowę, aby zidentyfikować ewentualne przeciwwskazania oraz dobrać preparat regeneracyjny, który zapewni najlepsze efekty dla naszej skóry. Przed zabiegiem wykonywany jest również demakijaż, oczyszczenie skóry, tonizacja, a w razie potrzeby również peeling. Czas trwania zabiegu wynosi najczęściej kilkadziesiąt minut, choć w przypadku większych części ciała może być nieco dłuższy.

Efekty infuzji tlenowej

Efekty infuzji tlenowej to przede wszystkim poprawa konturów twarzy, kolorytu i jędrności skóry, wygładzenie zmarszczek, regulacja wydzielania sebum, przyspieszenie gojenia, zniwelowanie blizn potrądzikowych oraz rozjaśnienie skóry. Jest ona lepiej nawilżona, bardziej elastyczna i napięta. Tlen dostarczony do komórek poprawia także ich stan energetyczny, polepszając tym samym przemianę materii.

Warto dodać, że efekty zabiegu infuzji tlenowej to nie tylko powierzchowna poprawa stanu skóry, ale także zmiany na poziomie komórkowym. Skoncentrowana dawka tlenu i aplikowanie go pod wysokim ciśnieniem pobudza bowiem procesy regeneracji skóry. Włókna kolagenu i elastyny są łączone oraz zwiększa się ich produkcja, czego efektem jest wygładzenie skóry i ogólne spowolnienie oznak starzenia.

Tlenowa infuzja to zabieg, który zapewnia natychmiastowe rezultaty, a do tego nie wymaga rekonwalescencji. Z tego powodu często określany jest jako zabieg bankietowy, gdyż możemy wykonać go bezpośrednio przed ważnymi wydarzeniami, aby błyskawicznie poprawić stan skóry i nie musimy przy tym obawiać się o zaczerwienie czy podrażnienie skóry po zabiegu. Warto jednak pamiętać, że najlepsze efekty widoczne są po serii zabiegów wykonywanych w odstępach 1-2 tygodniowych, a dla podtrzymania rezultatów warto wykonywać takie serie przynajmniej dwukrotnie w ciągu roku.

Podsumowując, tlen jest kluczowym składnikiem dla zdrowia skóry. To właśnie on sprawia, że cera jest promienna i pełna blasku. Warto uświadomić sobie, że skóra twarzy, choć teoretycznie przez cały czas ma zapewniony swobodny dostęp tlenu, może być niedotleniona. Z tego powodu warto od czasu do czasu wybrać się na zabieg infuzji tlenowej, tym bardziej że oprócz tlenu dostarczymy wówczas skórze dodatkowe składniki aktywne, które istotnie wpłyną na jej kondycję. Pamiętajmy jednak, by wybierać gabinety dysponujące nowoczesnym sprzętem, pochodzącym od sprawdzonych producentów. W Cosmed24.pl można znaleźć najlepsze urządzenia do infuzji tlenowej, których oferta dostępna jest na https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/oksybrazja/