Zabiegi laserem tulowym i laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2.
Autorka

Anna Stec

Anna Stec

Zabiegi z użyciem lasera tulowego – wskazania, działanie, efekty

Laseroterapia należy do najbardziej skutecznych sposobów na poprawę kondycji i wyglądu skóry. Medycyna estetyczna chętnie wykorzystuje innowacyjne technologie, a oferowane przez nią zabiegi cechuje coraz większa efektywność. Jednym z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie jest laser tulowy. Sprawdź, na czym polegają i jakie efekty mogą przynieść zabiegi z jego wykorzystaniem.

Zabiegi z użyciem lasera tulowego – innowacja w medycynie estetycznej

Laser tulowy pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących i długotrwałych efektów przy jednoczesnym bezpieczeństwie i małej inwazyjności zabiegów z jego wykorzystaniem. Specyficzna długość fali 1927 nm umożliwia precyzyjne działanie bez naruszania warstwy rogowej skóry. Wiązka lasera przenika na granicę połączenia skórno-naskórkowego, tworząc malutkie kanaliki. Poprzez kolumny cieplne w głąb skóry dociera energia, która wywołuje tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń. W ten sposób zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne, w tym wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Dochodzi do intensywnej przebudowy tkanek.

Laser tulowy łączy w sobie technologię laserów ablacyjnych, subablacyjnych i nieablacyjnych. Dzięki temu, że działa przede wszystkim na górne warstwy skóry skóry właściej oraz warstwę podstawną naskórka, nie powoduje tak znacznego uszkodzenia warstwy rogowej naskórka jak inne lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej. W praktyce oznacza to krótki czas rekonwalescencji po zabiegu i mniejsze ryzyko pojawienia się blizn czy przebarwień.

Laser tulowy – sposób na przebarwienia, blizny i inne problemy skórne

Seria zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego lasera tulowego może okazać się ratunkiem dla skóry z przebarwieniami czy zmianami pigmentacyjnymi, w tym plamami starczymi, melasmą czy pozostałościami po trądziku. Laser frakcyjny tulowy 1927nm firmy BV Laser jest polecany także pacjentom, którzy chcą zredukować widoczność blizn potrądzikowych i pourazowych, drobnych zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Działa stymulująco na fibroblasty, dzięki czemu możliwa jest nie tylko redukcja przebarwień i blizn, ale także ogólna poprawa struktury skóry. Po zabiegu cera staje się bardziej jędrna, gładka, napięta i promienna, a widoczność porów jest zmniejszona. Więcej o tego rodzaju zabiegach przeczytasz w artykule: Co to jest bezoperacyjny lifting twarzy?

Zabiegi z użyciem lasera tulowego można wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale także na innych partiach ciała, takich jak szyja, dekolt, ramiona oraz pośladki. Laser może zniwelować rozstępy czy umożliwić rewitalizację skóry głowy i zahamować nadmierne wypadanie włosów.

Jak wygląda zabieg laserem tulowym? Co warto o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera tulowego? Najpierw wybrany obszar skóry zostaje oczyszczony i znieczulony za pomocą specjalnej maści. Następnie skóra jest naświetlana głowicą lasera. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i delikatne ciepło, jednak intensywność tych odczuć jest kwestią indywidualną. Na koniec skóra zostaje schłodzona zimnym powietrzem. Cały proces trwa od około 40 do 60 minut.

Pierwsze efekty mogą być widoczne już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać całą serię. Ilość i częstotliwość zabiegów powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj zaleca się przeprowadzić od 4 do 8 sesji zabiegowych. Pełne efekty można zobaczyć po całkowitym zagojeniu się skóry. Po zabiegu z wykorzystaniem lasera tulowego warto przestrzegać zaleceń podanych przez lekarza, w tym unikać ekspozycji na słońce, makijażu i drażniących substancji, a także stosować kremy regenerująco-nawilżające.

Podsumowanie

Nowoczesne lasery kosmetyczne i medyczne pobudzają naturalne procesy regeneracyjne, nie uszkadzając warstwy rogowej skóry. Wśród nich laser tulowy wyróżnia się wysoką efektywnością oraz krótkim okresem rekonwalescencji. Z powodzeniem można go stosować nie tylko na twarzy, ale też na skórze dekoltu, szyi, pośladków i innych partii ciała.