Bezoperacyjny lifting laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2.
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Co to jest bezoperacyjny lifting twarzy?

Z biegiem lat skóra traci swoją elastyczność. Zmienia się owal twarzy, pojawiają się pierwsze zmarszczki i przebarwienia. Starzenie to naturalny proces, którego nie da się odwrócić. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tego robić! Zamiast prób przywracania młodzieńczego wyglądu, dominuje dziś duch pro-aging, czyli zachowanie naturalnego piękna pomimo upływu lat. Zabiegiem wpisującym się w ten nurt jest bezoperacyjny lifting twarzy. Sprawdź, na czym polegają tego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej.

Lifting twarzy bez skalpela – to możliwe!

Aby skóra twarzy odzyskała jędrność, prawidłowy koloryt i właściwe napięcie, wcale nie trzeba sięgać po inwazyjne zabiegi. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje całą gamą niechirurgicznych rozwiązań, które wykorzystują naturalne procesy zachodzące w skórze, by ją wygładzić, poprawić strukturę i wydobyć młodzieńcze piękno.

Tradycyjny, chirurgiczny lifting twarzy polega na nacięciu skóry, usunięciu jej nadmiaru i doprowadzeniu do odpowiedniego jej napięcia. Choć efektywna, metoda ta wymaga dłuższej rekonwalescencji, jest dla organizmu dość obciążająca i niesie ze sobą ryzyko powikłań. Jaką alternatywę w postaci bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała oferuje współczesna medycyna estetyczna?

Na czym polega bezoperacyjny lifting twarzy laserem CO2?

Jeden z najchętniej wybieranych zabiegów liftingujących opiera się na działaniu lasera frakcyjnego CO2. Podczas zabiegu wiązka lasera wnika w głąb skóry, gdzie pochłaniana jest przez znajdującą się wewnątrz komórek wodę. Woda ulega niemal natychmiastowemu podgrzaniu, co z kolei skutkuje odparowaniem (ablacją) naskórka oraz wierzchniej warstwy skóry właściwej. W skutek zabiegu w tkance powstają mikroskopijne ubytki otoczone nienaruszoną tkanką. Pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne skóry. W wyniku takiego działania następuje wzmożona produkcja kolagenu, który odpowiada m.in. za elastyczność skory. Działanie nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2 opisano tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/laser-frakcyjny-co2-szklana-tuba/ .

Zabieg laserem frakcyjnym daje naturalny efekt liftingu – rysy twarzy stają się lepiej zarysowane, skóra odzyskuje prawidłowe napięcie, zredukowane zostają pierwsze zmarszczki. Pomaga też rozjaśnić przebarwienia, a nawet zmniejszyć widoczność blizn.

Odmładzanie twarzy z użyciem ultradźwięków

Inna popularna metoda bezoperacyjnego liftingu twarzy to zabieg opierający się na działaniu ultradźwięków. Wykorzystuje się w niej różne urządzenia, które opierają swoje działanie na nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Skupienie wysokiej energii na niewielkim obszarze skóry pobudza organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, przebudowy tkanek i uruchomienia naturalnych procesów gojenia i regeneracji. W rezultacie poprawia się napięcie skóry, następuje wygładzenie zmarszczek, a cera odzyskuje swój świeży wygląd.

Niechirurgiczny lifting twarzy z wykorzystaniem ultradźwięków daje też efekt podniesienia policzków, modelowania konturu twarzy, poprawy linii żuchwy czy też redukcji podwójnego podbródka.

Zabiegi dla każdego

Powyższe opisy nie wyczerpują wszystkich zabiegów bezoperacyjnego face liftingu. W medycynie estetycznej i kosmetologii wykorzystuje się też m.in. nici liftingujące PDO, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy też klasyczną laseroterapię. Wybór terapii najlepiej skonsultować ze specjalistą, który weźmie pod uwagę m.in. stan skóry i ogólny stan zdrowia pacjenta, a następnie na tej podstawie dopasuje optymalne rozwiązanie.

Żaden zabieg – czy to operacja plastyczna, czy niechirurgiczny face lifting – nie odwróci naturalnego procesu starzenia się skóry. Można jednak wiele zrobić, by zachować świeży i piękny wygląd pomimo upływu lat. Bezoperacyjny lifting twarzy to jedna z najbardziej efektywnych metod!