Polinukleotydy – hit zabiegów estetycznych
Medycyna estetyczna jest dziedziną, która bardzo prężnie się rozwija, dlatego powstają nowe metody regeneracji i odbudowy skóry. Obecnie na popularności zyskują tak zwane stymulatory tkankowe, które skutecznie wypierają inne metody regeneracji skóry stosowane w medycynie estetycznej.
Starzenie się skóry to proces, który wiąże się z jakościową i ilościową degradacją składników skóry, takich jak kolagen czy elastyna. Na proces starzenia się skóry mają wpływ czynniki genetyczne oraz zewnętrze. Głównymi zewnętrznymi przyczynami starzenia się skóry są czynniki takie jak: promieniowanie ultrafioletowe, palenie papierosów, czy stres. Są to czynniki, które wzmagają produkcję wolnych rodników tlenowych oraz przyspieszają proces starzenia. Wewnętrzne starzenie się skóry jest związane z postępującym upośledzeniem skuteczności przeciwutleniaczy, które jest związane ze zwiększoną produkcją wolnych rodników w skórze. Dlaczego polinukleotydy są obecnie hitem zabiegów estetycznych? Jakie efekty zabiegowe można uzyskać dzięki tym preparatom?
Spis treści
Polinukleotydy – co to jest?
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Stosowane w medycynie estetycznej polinukleotydy to naturalne, wysoce oczyszczone cząsteczki, które odpowiadają za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Surowiec pochodzi z DNA nasienia łososia królewskiego, które jest zupełnie inne niż ludzkie DNA i minimalizuje występowanie immunologiczych skutków ubocznych. Nasienie łososia zawiera siarczan protaminy, izolowane podstawowe białko o wysokiej zawartości argininy, które ma silne działanie regeneracyjne na skórę.
Polinukleotydy – cena
Produkty, które posiadamy w swojej ofercie są najwyższej jakości. Posiadają certyfikację medyczną oraz są doskonale tolerowane przez organizm. Cena preparatu jest zależna od stężenia polinukleotydów. Preparat Plenhyage XL Medium można zakupić w cenie 230 zł, a Plenhyage XL Strong 250 zł. Są to produkty gotowe do podania w formie ampułkostrzykawki. Do zestawu dołączone są igły niezbędne do wykonania zabiegu.
Polinukleotydy w kosmetyce – jakie mają działanie?
Preparaty zawierające polinukleotydy działają jak krótkotrwałe, tymczasowe wypełniacze dzięki lepkosprężystości długich fragmentów DNA, poprawiają wygląd skóry oraz wpływają na szybszą regenerację. Efektem stosowania polinukleotydów jest dogłębna regeneracja tkanek oraz zdrowszy wygląd skóry. Badania sugerują, że właściwości stymulowania skóry polinukleotydami mogą być silniejsze niż po zastosowaniu kwasu hialuronowego – polinukleotydy zaliczają się do stymulatorów tkankowych, które obecnie wiodą prym w zabiegach estetycznych. Preparaty na bazie polinukleotydów mogą być stosowane w terapiach blizn i rozstępów, ponieważ aktywizują fibroblasty, co skutkuje skuteczną przebudową skóry. Ponadto stosowanie polinukleotydów na skórę głowy również przynosi spektakularne efekty zabiegowe. Strategia śródskórnego podania promuje i przyspiesza wzrost włosów oraz jest wyraźnie związana ze wzrostem silniejszych i zdrowszych łodyg włosów, dlatego preparaty na bazie polinukleotydów mogą być stosowane w terapiach przeciwdziałających wypadaniu włosów.
Polinukleotydy – jakie preparaty?
W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć produkty włoskiej marki Bioformula.
Jakie są ich zalety?
- Doskonała tolerancja
- Gwarantowane bezpieczeństwo: produkt medyczny klasy III, certyfikat CE
- Preparat w ampułkostrzykawce 2 ml, gotowy do podania, sterylny
- Wysokie stężenie polinukleotydów
- Plenhyage XL Medium to produkt o stężeniu 20mg polinukleotydów na mililitr. Nadaje się idealnie w przypadku zabiegów odmładzających, przy zmarszczkach i bliznach.
- Plenhyage XL Strong to produkt o stężeniu 25mg polinukleotydów na mililitr. Jest to najwyższe stężenie polinukleotydów na rynku. Ten preparat jest zalecany przede wszystkim do pracy na ciele oraz w przypadku blizn potrądzikowych.
Warto zaznaczyć, że dzięki połączeniu w terapii zabiegowej procedur z wykorzystaniem Plenhyage XL z kwasem hialuronowym nieusieciowanym np. Jalucomplex można uzyskać jeszcze lepsze efekty. Dlaczego? Przede wszystkim polinukleotydy posiadają zdolność wiązania bardzo dużych ilości wody. Jak wiemy kwas hialuronowy nieusieciowany podany metodą mezoterapii w głąb skóry jest dość szybko metabolizowany przez organizm, dlatego dzięki podaniu polinukleotydów a następnie wykonaniu mezoterapii kwas hialuronowy działa lepiej niż podany solo. Zaczynamy od wykonania zabiegu na bazie polinuklaotydów a po 2 lub 3 tygodniach wykonujemy mezoterapię z kwasem hialuronowym.