poznaj najlepsze zabiegi na lato
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Zabiegi pielęgnacyjne po wakacjach

W okresie letnim nasza skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników takich jak: słona woda, promieniowanie ultrafioletowe, wysokie temperatury, które sprzyjają odwodnieniu organizmu i wysuszeniu skóry. Zastanawiasz się jakie zabiegi zaproponować klientkom po lecie? Nie wiesz jak zregenerować wysuszoną po wakacjach skórę?

Jakie składniki aktywne najlepiej proponować klientkom po wakacjach do pielęgnacji gabinetowej i domowej? Przeczytaj ten artykuł aby dowiedzieć się więcej.

Co jest najważniejsze w pielęgnacji skóry podczas wakacji?

W wyniku działania wysokich temperatur gruczoły potowe i łojowe pracują intensywniej niż zwykle, a w efekcie przyciągają więcej zanieczyszczeń, dlatego podstawą w prawidłowej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie. Bez dokładnego oczyszczenia skóry pielęgnacja nie zadziała tak jak powinna. Kluczowym elementem pielęgnacji letniej jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50. Kremy z filtrem przede wszystkim chronią skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania ultrafioletowego. W okresie letnim ważną rolę odgrywa stosowanie antyoksydantów np. witaminy C. Najlepiej stosować kremy z filtrem razem z antyoksydantami. Można nałożyć na skórę serum z witaminą C, a następnie nałożyć krem z filtrem. Istotne jest także wykonywanie peelingów złuszczających i stosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy, który doskonale nawadnia skórę.

Jak zregenerować skórę po wakacjach?

Po wakacjach na skórze mogą pojawić się przebarwienia posłoneczne, poziom nawilżenia skóry może być niewystarczający, jak więc zaradzić tym problemom? Dobrym rozwiązaniem jest wdrożenie zarówno produktów o działaniu rozjaśniającym, antyoksydacyjnym, jak również nawilżającym. Jakie zabiegi są najlepsze po wakacjach?

Zabiegi wyrównujące koloryt skóry

Należy pamiętać o tym, że najważniejsze jest zapobieganie przebarwieniom poprzez stosowanie odpowiedniej ochrony podczas kąpieli słonecznych. Podczas przebywania na słońcu konieczne jest ponowne aplikowanie produktu na skórę. Zaleca się aby dokładać krem z filtrem co około 2 godziny. Jeżeli na skórze pojawiły się przebarwienia należy wprowadzić odpowiednio dobrane zabiegi, które rozjaśnią skórę i wyrównają jej koloryt. Jeżeli natomiast na powierzchni skóry pojawiły się nieestetyczne przebarwienia można sobie z nimi poradzić za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów gabinetowych. Przebarwienia można redukować za pomocą kwasów – peelingów chemicznych, można stosować specjalnie dobrane ampułki rozjaśniające. Ampułki rozjaśniające, które wspomogą walkę z przebarwieniami posłonecznymi to na przykład MSM Whitening Prof. Jest to koktajl do mezoterapii, który zawiera glutation, witaminę C oraz ekstrakt w lukrecji.

Zabiegi nawilżające skórę po wakacjach

Kwas hialuronowy nieusieciowny jest podawany w głąb skóry metodą iniekcji podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Ten składnik znakomicie nawilża, pobudza komórki skóry do regeneracji. Mezoterapia igłowa z zastosowaniem kwasu hialuronowego doskonale sprawdza się do rewitalizacji skóry po okresie letnim. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonywać zabiegi w serii, około 4-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty takie jak Jalucomplex 1 LightJalucomplex 2 Medium oraz Jalucomplex 3 Deep, które zawierają odpowiednio 1%, 1,5% oraz 2% kwasu hialuronowego. Są to preparaty z certyfikatem medycznym włoskiej marki Bioformula.

Witamina C – doskonały składnik antyoksydacyjny i rozjaśniający skórę

Witamina C jest składnikiem aktywnym, który wykazuje szerokie spektrum działania:

  • wzmacnia naczynia krwionośne,
  • posiada właściwości przeciwzapalne, czyli hamuje wytwarzanie cytokinin prozapalnych,
  • działa wybielająco i rozjaśniająco, ponieważ wykazuje zdolność do hamowania enzymu tyrozynazy, która uczestniczy w tworzeniu się melaniny. Regularne stosowanie witaminy C wpływa na rozjaśnienie się skóry i wyrównanie jej kolorytu,
  • wspomaga ochronę przez promieniowaniem UV, ponieważ zmniejsza rumień, który pojawia się na skórze w wyniku ekspozycji na promieniowanie UVB, dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie działania filtrów słonecznych. Najlepiej stosować witaminę C rano w formie serum na twarz, a następnie zaaplikować krem z filtrem.

Dzięki takiemu działaniu preparaty z witaminą C są polecane dla osób z przebarwieniami, oznakami starzenia na skórze oraz dla osób ze skórą naczyniową. Witamina C to bardzo silny antyoksydant, wspomaga walkę z wolnymi rodnikami, dlatego warto wdrożyć ją do swojej pielęgnacji. Można również zdecydować się na serię mezoterapii igłowej z zastosowaniem tego składnika. Bardzo dobrze sprawdzą się ampułki Mesoaroma Hydrovitamin.

Jaką pielęgnację domową wybrać?

Skóra twarzy po lecie jest przesuszona i mogą pojawić się na niej przebarwienia, więc wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej, która przedłuży efekty, które uzyskujemy w gabinecie decydując się na profesjonalne zabiegi. Podstawą naszej pielęgnacji zawsze musi być oczyszczanie, zarówno rano jak i wieczorem. Nie można pomijać tego kroku, ponieważ odpowiednie oczyszczenie przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Jakie składniki warto stosować w pielęgnacji domowej? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na składniki przywracające odpowiedni poziom nawilżenia takie jak kwas hialuronowy, sacharydy, peptydy, glukonolakton, d-panthenol. Dodatkowo korzystne działanie na skórę pozbawioną blasku i z przebarwieniami będą wykazywały składniki takie jak witamina C, kwas azelainowy, kwas migdałowy, kwas laktobionowy, retinol, bakuchiol. Dodatkowo warto pozbyć się martwego naskórka. Do tego służą nam peelingi, które złuszczają warstwę rogową. Na rynku jest mnogość peelingów, można znaleźć peelingi na bazie kwasów, enzymów, peelingi drobnoziarniste oraz gruboziarniste. Najlepszą opcją są peelingi enzymatyczne, które sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwych skór.