urządzenia do RF frakcyjnego
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Radiofrekwencja mikroigłowa urządzenia – zabiegi z wykorzystaniem tej technologii

Dynamiczny rozwój medycyny esteycznej oraz kosmetologii sprawia, że powstają nowe urządzenia, które są narzędziem pozwalającym uzyskać spektakularne rezultaty. Jednym z najnowszych odkryć mecydyny estetycznej są urządzenia radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to technologia, która powstała w Korei, ale podbija już rynek europejski i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Dlaczego ta technologia cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów oraz jakie są wskazania do zabiegu RF Frakcyjnego? Jakie urządzenie wybrać do swojego gabinetu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tem artykule.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna?

Technologia fali radiowej nie jest w kosmetologii niczym nowym, z powodzeniem była już stosowana od lat. Czym charakteryzuje się fala radiowa? Jest to fala elektromagnetyczna o częstotliwości fali radiowej. W kosmetologii najczęściej stosowane są fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Działanie fali radiowej na skórę polega na wywołaniu efektu termicznego w tkance, co prowadzi do szoku termicznego, który wzbudza proces regeneracji oraz przebudowy struktury skóry. Niestety sama fala radiowa nie jest w stanie precyzyjnie wnikać na określoną głębokość w skórze, która byłaby odpowiednia, aby uzyskać pożądany efekt, ponieważ intensywność działania fali radiowej maleje wraz z przenikaniem przez struktury naskórka. Genialnym rozwiązaniem okazało się połączenie technologii radiowej z mikronakłuwaniem skóry. Dzięki takiemu połączeniu możemy działać tą samą częstotliwością fal radiowych na określonych głębokościach, ponadto mikrouszkodzenia pojawiające się podczas nakłuwania stymulują skórę do odnowy. Urządzenie umożliwia nam pracę na różnych obszarach na ciele, jak również na twarzy. Do pracy potrzebne są jednorazowe moduły wieloiglowe: 25, 49 i 81 igieł. Moduł 25 igieł stosujemy do pracy w okolicy oka oraz górnej wargi, 49 do pracy na twarzy, szyi i dekolcie, natomiast moduł 81 igieł jest przeznaczony do pracy na ciele. Urządzenie umożliwia pracę na różnych głębokościach od 0,2 do 3,0 mm.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej.

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który wykorzystuje efekt podgrzania tkanek z jednoczesnym ich uszkodzeniem mechanicznym za pomocą igieł, co pobudza skórę do regeneracji. Dzięki takiemu działaniu na skóre pobudzane są procesy regeneracji skóry, które są  związane z zagęszczaniem się włókien kolagenowych dzięki czemu po wykonaniu serii zabiegów nasza skóra jest jędrniejsza, a drobne zmarszczki ulegają wypłyceniu. Rf frakcyjny to urządzenie wykorzystujące działanie fal radiowych transportowanych na określoną głębokość w skórze za pomocą igieł, co sprawia, że efekty zabiegowe są lepsze niż przy tradycyjnym RF, ponieważ tkanki są równomiernie podgrzane. Za pomocą tego urządzenia można pracować na twarzy i na ciele.

Wskazania do zabiegu RF Frakcyjnego Mikroigłowego:

  • Redukcja zmarszczek
  • Poprawa jędrności i elastyczności skóry na twarzy i ciele
  • Redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych
  • Redukcja rozstępów

Reakcje skórne po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej i pielęgnacja pozabiegowa

Skóra po zabiegu jest zaczerwioeniona i może być lekko podpuchnięta. Na powierzchni zabiegowej po kilku dniach w miejscach wkłuć mogą pojawić się drobne strupki. Są to normalne reakcje, które pojawiają się po tym zabiegu. W celu zmniejszenia dyskomfortu po zabiegu można zastosować specjalne maski Aqua Gel Kik-Gel, które niwelują obrzęk i zaczerwienienie skóry. Po zabiegu niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry oraz przestrzeganie zasad pozabiegowych – nie można wykonywać makijażu przez okres co najmniej 5 dni, należy stosować delikatne środki myjące, nie można zdrapywać powstałych strupków oraz trzeba stosować specjalny krem pozabiegowy, który przyspieszy regenerację skóry. Może to być preparat Egensia, w którego skład wchodzą ceramidy, czynniki wzrostu, wąkrota azjatycka. Przyspiesza on gojenie się skóry po zabiegu, a dzięki zawartości ceramidów, ma właściwości uszczelniające barierę hydrolipidową.

Radiofrekwencja mikroigłowa cena urządzenia

Urządzenie ClaireFrax marki 4MED, w którym zastosowano technologię fali radiowej z TermoNeedles jest urządzeniem polskiej produkcji. Zalety urządzenia to innowacyjna technologia, która gwarantuje spektakularne efekty zabiegowe. Urządzenie posiada bardzo intuicyjny i przejrzysty interface w języku polskim. Obudowa urządzenia ClaireFrax marki 4MED jest produkowana z bardzo trwałych, odpornych na środki do dezynfecji materiałów, które posiadają odpowiednie atesty umożliwiająze stosowanie ich w gabinetach medycznych oraz kosmetologicznych. Dodatkowym atutem urządzenia jest elegancki wygląd i nowoczesny design. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach: Mini urządzenie – ClaireFrax RF oraz ClaireFrax RF frakcyjny mikroigłowy.