Zabieg oksybrazji
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Oksybrazja – kto powinien skorzystać z zabiegu?

Oksybrazja jest zabiegiem upiększającym, polegającym na ścieraniu naskórka przy użyciu soli fizjologicznej, która jest preparatem neutralnym dla naszego organizmu, nie powodującym reakcji alergicznych. Dzięki temu zabiegi można usunąć martwy naskórek.

Do wykonania zabiegu potrzebny jest urządzenie, którego dysza przypomina długopis. Z niego wydobywają się krople soli fizjologicznej, które po zetknięciu ze skórą złuszczają martwą warstwę naskórka – jest to zabieg bezdotykowy.

 

Oksybrazaja – co to?

Oksybrazja jest zabiegiem upiększającym, polegającym na ścieraniu naskórka przy użyciu soli fizjologicznej, która jest preparatem neutralnym dla naszego organizmu, nie powodującym reakcji alergicznych. Dzięki temu zabiegi można usunąć martwy naskórek.

Do wykonania zabiegu potrzebny jest urządzenie, którego dysza przypomina długopis. Z niego wydobywają się krople soli fizjologicznej, które po zetknięciu ze skórą złuszczają martwą warstwę naskórka – jest to zabieg bezdotykowy.

Intensywność złuszczania ustala osoba wykonująca czynność. Podczas zabiegu oczyszczane są twarz, szyja i dekolt pacjenta, ale można również ten zabieg zastosować na skórę rąk, a także plecy.

Oksybrazja – efekty

Dzięki obecności soli fizjologicznej zabieg gwarantuje niemalże natychmiastowe efekty. Z oksybrazji nie trzeba korzystać przez kilka miesięcy, by zauważyć realne zmiany na skórze.  Już po pierwszym zabiegu skóra jest odświeżona, jaśniejsza i bardziej jędrna. Staje się również gładsza w dotyku, pory zwężają się, a drobne zmarszczki są mniej widoczne. Oksybrazaja przyspiesza także regenerację skóry, gdyż pobudza mikrokrążenie.

Wiele osób zastanawia się, na czym polega realna korzyść płynąca ze stosowania oksybrazji. Otóż oprócz zbawiennego wpływu na wygląd skóry, oczyszcza także mieszki włosowe. Usuwa w sposób mechaniczny nadmiar substancji lipidowych otaczających mieszek włosowy. Jest to metoda zalecana zarówno mężczyznom, jak i kobietom, którym wypadają włosy. Oksybrazja jest zabiegiem, który pomaga walczyć z przebarwieniami potrądzikowymi i delikatnymi bliznami.

Jak działa oksybrazaja?

Zabieg ułatwia skutecznie pozbycie się zaskórników i drobnych krostek. Lekarze i kosmetolodzy często zalecają go osobom zmagającym się z nadmiernym łojotokiem, rozszerzonymi naczynkami i szarą skórą. Idealnym dopełnieniem tego zabiegu jest peeling kawitacyjny. Dzięki nim poprawimy koloryt skóry i usuniemy zanieczyszczenia Dermatolodzy zalecają skorzystanie z obydwu metod także mężczyznom i kobietom cierpiącym na trądzik.

Z oksybrazji korzystają nawet najbardziej wymagający pacjenci, posiadający wrażliwą, skłonną do rumienienia skórę. Zabieg bywa często ostatnią deską ratunku dla osób niemogących brać udziału w zabiegach mikrodermabrazji.

Oksybrazja – ile trwa?

Cała czynność zazwyczaj nie trwa dłużej niż 30 minut i wykonuje ją kosmetolog lub technik usług kosmetycznych. Już nawet po jednej sesji możemy doświadczyć wielu korzyści, takich jak oczyszczenie porów czy generalne odprężenie fizyczne i psychiczne. Po oksybrazji skóra może lekko piec, jednak nie będzie to trwać dłużej niż 2 godziny. Tego typu zabiegi na twarz muszą być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem skóry. Niekiedy kosmetolog zaleca wykonanie peelingu enzymatycznego, pozwalającego składnikom aktywnym lepiej wniknąć w obszar poddawany zabiegowi. Zabieg oksybrazji można również potraktować jako wstęp do dalszych procedur pielęgnacyjnych np. przeprowadzenia sonoforezy, mezoterapii bezigłowej, mezoterapia igłowej itp.

Warto jednak pamiętać, że procedura zabiegu można potrwać nawet 90 minut, jeżeli zamierzamy w ten sposób oczyścić całe ciało. Czas czynności zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta czy konieczności wykonania demakijażu.

Oksybrazja – ile zabiegów?

Niekiedy, by uzyskać satysfakcjonujący stan cery wystarczy skorzystać z 3 zabiegów. Jednak w większości przypadków kosmetolodzy sugerują, by wspomniane 3 zabiegi były jedynie wstępem do oksybrazji – by w pełni poczuć, na czym polega ten zabieg, warto zapisać się na co najmniej 5 lub 6 zabiegów.

Oksybrazja – jak często?

Oksybrazja, czyli peeling tlenowo-wodny uznawana jest za zabieg bankietowy. Możemy z niej korzystać niemal zawsze pod warunkiem, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Oksybrazja peeling dużą popularnością cieszy się szczególnie latem, gdyż nie podrażnia skóry i nie przyczynia się do powstawania nieestetycznych przebarwień posłonecznych. Co więcej, wiele kobiet decyduje się na zabieg kilka godzin przed ważnym spotkaniem biznesowym, wizytą u znajomych czy imprezą rodzinną.

Zabiegi na twarz i ich częstotliwość należy dostosować do rodzaju skóry i schorzenia, które chcemy wyleczyć. Jeżeli mamy skórę mieszaną, czyli łączącą w sobie cechy cery tłustej i suchej, to z oksybrazji możemy korzystać np. raz w tygodniu co tydzień; osoby z delikatną, wrażliwą cerą powinny z niej korzystać nieco rzadziej np. raz w tygodniu co dwa tygodnie.

Oksybrazja – przeciwskazania

Zabiegi na twarz, takie jak oksybrazja, mogą zaszkodzić pewnej grupie ludzi. Niewskazane jest, by korzystały z niej m.in. kobiety w ciąży, osoby cierpiące na opryszczkę i inne zakaźne choroby skóry. Wbrew pozorom nawet podwyższona temperatura czy przeziębienie eliminują nas z grona potencjalnych pacjentów salonu kosmetycznego oferującego oksybrazję.

Z oksybrazji nie powinni także korzystać diabetycy, osoby w trakcie terapii przeciwtrądzikowej retinoidami, chorzy na nowotwory, ludzie cierpiący na różne stany zapalne skóry i łuszczycę.

Co lepsze mikrodebrazja czy oksybrazja?

W odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej oksybrazja nie podrażnia skóry. Zadaniem tej pierwszej jest wyłącznie oczyszczenie skóry z martwych komórek – oksybrazja dodatkowo odżywia i dotlenia chorą cerę. Obydwa zabiegi kosmetyczne ujędrniają skórę.

Mikrodembrazja zalecana jest osobom mającym przebarwienia skóry i problemy z zaskórniakami. Ponadto, można ją wykonać również na pozostałych częściach ciała.

Zabiegi kosmetyczne, takie jak oksybrazja, zalecane są dla osób z wrażliwą skórą – dzięki niej można wyrównać jej kolor i lepiej odżywić. Jednak przed skorzystaniem z metody, warto skonsultować się ze specjalistą i dowiedzieć, na czym polega oksybrazja i jakie są przeciwskazania.