Mobilny sprzęt kosmetyczny
Mobilny sprzęt kosmetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które myślą o założeniu mobilnej działalności. Z tego artykułu dowiesz się jak założyć mobilny salon kosmetyczny oraz jakie są wymagania związane z prowadzeniem działalności tego rodzaju.
Ponadto dowiesz się jakie urządzenia kosmetyczne sprawdzą się w przypadku działalności mobilnej – na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze?
Spis treści
Mobilny salon kosmetyczny
Mobilny salon kosmetyczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą prowadzić działalności w jednym konkretnym miejscu, a co za tym idzie chcą uniknąć kosztów z tym związanych takich jak na przykład wynajem lokalu. Oczywiście nie każdy rodzaj działalności można prowadzić mobilnie. Na przykład mobilnie nie można przeprowadzać zabiegów takich jak mikronakłuwanie skóry, mezotererapia, wypełniacze. Jaki zatem można otworzyć mobilny salon kosmetyczny? Najlepiej w tej formie sprawdzają się działalności takie jak: mobilna wizażystka czy mobilna manicurzystka.
Jak założyć mobilny salon kosmetyczny?
Jak założyć mobilny salon kosmetyczny? Przede wszystkim należy stworzyć biznesplan. Biznesplan to podstawa do dobrze prosperującej działalności gospodarczej. Gabinet kosmetyczny przy nieodpowiednim rozłożeniu kosztów czy braku wiedzy o poziomie zapotrzebowania na usługi może okazać się nieopłacalny. Tak uporządkowane informacje są niezbędne w przypadku starania się o dofinansowanie z urzędu pracy, w przypadku kredytów, czy dotacji. Otworzenie własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza jeśli nie planuje się zatrudniać pracowników, nie jest niczym skomplikowanym, ale warto poświęcić temu sporo uwagi i także dla własnego komfortu stworzyć biznesplan firmy kosmetycznej.
Jakie dokumenty są niezbędne przy zakładaniu mobilnego salonu kosmetycznego?
W przypadku mobilnego salonu kosmetycznego taki dokument powinien zawierać: charakterystykę przedsiębiorstwa,
- analizę otoczenia rynkowego,
- analizę SWOT,
- plan finansowy przedsięwzięcia,
- opis strategii marketingowej,
- harmonogram działań.
Mobilny salon kosmetyczny sanepid
Otwierając tradycyjny gabinet kosmetyczny oczywistym jest to, iż projektując pomieszczenia trzeba uwzględnić wymogi sanepidu i dostosować się do nich oraz że należy liczyć się z kontrolami ze strony tej instytucji. Mobilny gabinet kosmetyczny także musi przestrzegać sanitarnych norm i może zostać sprawdzony. Niezależnie, czy kosmetyczka pracuje w salonie, czy w domu, powinna zachować czystość i sterylność, ponieważ jest to kwestia bezpieczeństwa. Trzeba używać jednorazowych rękawiczek, a akcesoria, które są wykorzystywane do wykonywania zabiegów muszą być czyste, sterylne a jeżeli jest taka konieczność to muszą być jednorazowe. Nieprzestrzeganie zasad może skutkować zarażeniem się grzybicą, wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C, a nawet zakażeniem wirusem HIV.
Wyposażenie mobilnego salonu kosmetycznego
Jeśli chodzi o wyposażenie mobilnego salonu kosmetycznego, hurtownie mają szeroki asortyment, a niezbędne akcesoria możemy zamówić online, co znacznie ułatwi nam proces zakupów i przygotowania niezbędnego asortymentu. Przenośny sprzęt kosmetyczny jest lżejszy i spełnia wszelkie niezbędne standardy.
Dobrym pomysłem na początku jest zakup przenośnego kombajnu kosmetycznego, który umożliwi wykonywanie podstawowych zabiegów. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kombajnów wielofunkcyjnych, które idealnie sprawdzą się w mobilnym gabinecie kosmetycznym. Najlepszym wyborem na początek będzie Kombajn 4 w 1, który posiada w sobie najważniejsze funkcje.