Pistolet do mezoterapii
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Mezoterapia nanoigłowa – nowoczesne podejście do pielęgnacji

Współczesne tempo życia nie pozwala nam na wykonywanie zabiegów, które wymagają długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu. Dlatego idealnym rozwiązaniem są zabiegi typu „lunchowego” – o krótkim czasie trwania, braku widocznych skutków ubocznych, braku czasu rekonwalescencji po wykonaniu zabiegu. Idealną odpowiedzią na te wymagania jest zabieg mezoterapii nanoigłowej urządzeniem EMS Mesotherapy Gun, który jest innowacyjnym urządzeniem przeznaczonym do zabiegów odmładzania skóry.

Mezoterapia nanoigłowa

Mezoterapia nanoigłowa to jedna z propozycji wykonywania zabiegu przez urządzenie EMS Mesotherapy Gun. Można ją połączyć z mikroprądami EMS oraz falami radiowymi RF lub stosować pojedynczo. Zabieg polega na wprowadzania koktajlu zabiegowego za pomocą specjalnej matrycy wyposażonej w nanoigiełki, które delikatnie uszkadzają naskórek w celu lepszego przenikania substancji aktywnych.

Synergia – kluczem efektywnego zabiegu

W urządzeniu EMS Mesotherapy Gun zastosowano system nanoigieł w połączeniu z mikroprądami EMS. Mikroprądy mogą działać na powierzchni skóry, ale również przenikać do jej głębszych warstw, sięgając aż do mięśni w celu ich elektrostymulacji. Zastosowanie fali RF przyjemnie ogrzewa skórę dodatkowo porządkując struktury kolagenu, dzięki czemu zwiększa się jędrność skóry.

Nieograniczone możliwości w doborze koktajli zabiegowych stwarzają nam wiele wariantów działania zabiegiem takim jak mezoterapia nanoigłowa. Zabieg można wykonać niemalże u każdego klienta, bez względu na rodzaj cery i wiek.

Preparaty stosowane w mezoterapii nanoigłowej

Funkcjonalność urządzenia Mesotherapy Gun pozwala na zastosowanie dowolnego koktajlu zabiegowego – zarówno gęste preparaty na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego, jak i ampułki o płynnej konsystencji. Nanoigły wprowadzają delikatnie preparat nie powodując znacznego podrażnienia skóry. Mezoterapia mikroigłowa w porównaniu do nanoigłowej działa bardziej inwazyjnie i okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu jest dłuższy.

Zawartość substancji aktywnych w koktajlach zabiegowych

Rodzaj zawartych substancji aktywnych w koktajlach zabiegowych wpływa bezpośrednio na efekty uzyskiwane podczas zabiegu. Dla cer dojrzałych należy stosować ampułki z zawartością aminokwasów i nieusieciowanego kwasu hialuronowego. U osób młodszych można zastosować koktajl z zawartością witamin w celu odżywienia skóry.

Do urządzenia EMS Mesotherapy Gun można stosować zarówno preparaty o gęstej formulacji, jak i te o płynnej konsystencji.

Pielęgnacja okolic oczu

Okolice oczu trzeba pielęgnować z należytą starannością, ponieważ one jako pierwsze zdradzają pierwsze oznaki starzenia się skóry. Skóra staje się szara i wiotka, traci swój blask, pod oczami pojawiają się nieestetyczne zacienienia oraz linie drobnych zmarszczek. Większe możliwości zabiegowe niż mezoterapia mikroigłowa daje mezoterapia nanoigłowa, ponieważ pozwala na dokładniejsze opracowanie delikatnych okolic oka. Oczywiście opracowujemy wtedy te okolice z wyłączonymi funkcjami EMS + RF.

Pielęgnacja twarzy

Po wykonaniu zabiegu urządzeniem Mesotherapy Gun skóra nie wymaga rekonwalescencji jak np. po mezoterapii mikroigłowej. Zabieg można traktować jako zabieg bankietowy i wykonywać go kilka dni przed ważnym wyjściem. Mezoterapia mikroigłowa podrażnia skórę, po jej wykonaniu cera jest zaczerwieniona, wymaga złagodzenia odpowiednią maską. Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej może dojść do delikatnego złuszczania się skóry, efekt ten nie występuje po zastosowaniu urządzenia EMS Mesotherapy Gun.

Przeciwwskazania do zabiegu

Główne przeciwwskazania do zabiegu są takie jak do zabiegu mezoterapii mikroigłowej,  czyli ciąża oraz laktacja, infekcje wirusowe, grzybicze, bakteryjne, przebyte choroby nowotworowe skóry,  aktywna opryszczka. Przeciwwskazaniem są również choroby dermatologiczne, choroby ogólnoustrojowe przebiegające z gorączką oraz ropne zmiany trądzikowe. Rumień oraz cera naczyniowa nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu.