Skuteczność peelingu węglowego.
Autorka

Anna Stec

Anna Stec

Maska do peelingu węglowego – czy jest skuteczna?

Laserowy peeling węglowy to jedna z najbardziej efektywnych, a co za tym idzie najchętniej wybieranych metod przywracania skórze blasku i młodego wyglądu. Nieodłącznym elementem takiego zabiegu jest maska do peelingu węglowego. Sprawdź, jakie składniki zawiera i na czym opiera swoje działanie.

Jak działa peeling węglowy?

Zabieg polega na naświetlaniu skóry promieniem lasera o dużej mocy, ale bardzo krótkim czasie impulsu. Przed rozpoczęciem peelingu węglowego na skórę twarzy i dekoltu zostaje nałożona specjalna maska – koloidalna zawiesina węgla aktywnego. Podczas naświetlania drobinki węgla aktywnego wnikają w nierówności skóry – nawet te najdrobniejsze, a następnie absorbują energię światła laserowego. Szerzej działanie peelingu węglowego, zwanego też Black Doll, zostało opisane tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/maska-do-peelingu-weglowego-80ml/.

Kiedy warto sięgnąć po carbon peeling?

Specjalistyczny zabieg z użyciem maski węglowej i lasera ma szereg wskazań. Wśród nich można wymienić drobne zmarszczki, pierwsze oznaki starzenia, a także utratę elastyczności skóry. To wyjątkowo skuteczna metoda dająca efekt odświeżenia cery szorstkiej i ziemistej. Po zabieg laserowego oczyszczania węglowego chętnie sięgają osoby zmagające się z przebarwieniami, trądzikiem oraz problemem rozszerzonych porów.

Efekty działania peelingu węglowego

W połączeniu z działaniem lasera, maska do peelingu węglowego wykazuje pozytywny wpływ na skórę twarzy i dekoltu. Dzięki właściwościom oczyszczającym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym pozwala błyskawicznie pozbyć się niedoskonałości. Wykazuje silne działanie detoksykujące, pozwala odblokować pory z nagromadzonego sebum, a w perspektywie długofalowej przyczynia się do zmniejszenia łojotoku i przyśpiesza gojenie trądziku młodzieńczego.

Znany jest też efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry, której brakuje kolagenu i elastyny. Dzięki połączeniu fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka oraz fototermolizy nie tylko stymuluje produkcję tych ważnych związków w skórze, ale też pobudza komórki do odbudowy i zmniejsza stany zapalne.

Czy maska do peelingu węglowego jest skuteczna?

Odświeżający peeling węglowy stosowany na szyję i dekolt uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania i regeneracji skóry. Znajduje szerokie zastosowanie we wspomaganiu leczenia trądziku i innych problemów skóry. Wygładza cerę, ujednolica jej koloryt i redukuje drobne zmarszczki.

Efekty działania maski do peelingu węglowego są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak uzyskanie optymalnego rezultatu wymaga kilkukrotnego powtórzenia sesji. Zalecana liczba zabiegów to 3-5, przy czym ostateczne efekty mogą się różnić w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Podstawą skuteczności zabiegowej Black Doll jest specjalna koloidalna zawiesina węgla aktywnego, czyli maska lub pasta do laserowego peelingu węglowego. Wybierając wysokiej jakości produkt o dobrym składzie, specjalista wykonujący zabieg oraz sam pacjent mają pewność efektywności peelingu. Dlatego to takie ważne, by wybierać sprawdzone gabinety zaopatrzone w profesjonalne lasery oraz maski.

Zabieg i rekonwalescencja

Laserowy peeling węglowy nie wymaga zastosowania znieczulenia. Zajmuje od 30 do 40 minut, a rekonwalescencja po nim trwa zaledwie jeden dzień. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienie, które szybko znika.

Peeling węglowy stosowany na skórze to wyróżniająca się wysoką efektywnością metoda walki z niedoskonałościami i oznakami starzenia skóry. Opiera swoje działanie o naturalne mechanizmy oraz procesy zachodzące w komórkach ludzkiego ciała. Aby uzyskać optymalny rezultat, najlepiej przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą.