Lipolaser nieinwazyjna metoda redukcji tłuszczu
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Lipolaser — co to jest, jak działa i jakie ma zastosowanie?

W celu uzyskania wymarzonej sylwetki wiele z nas regularnie chodzi na siłownię, testuje nowe diety i codziennie stara się uskuteczniać dobre, prozdrowotne nawyki. Niekiedy jednak możemy zauważyć, że nawet pomimo redukcji wagi, tłuszcz w określonych partiach ciała niestety nie chce zniknąć. Gdy tak się dzieje, jest duża szansa, że przyczyna leży w naturalnej budowie ciała. Na szczęście i na to znajdzie się sposób. Do prostych, skutecznych sposobów na wymodelowanie sylwetki należy na przykład zabieg lipolaserem.

Czym jest lipolaser i do jakich zabiegów się go wykorzystuje?

Lipolasery zasłynęły na rynku jako bezpieczna, bezinwazyjna alternatywa dla chirurgicznych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej (np. tradycyjnej liposukcji). Obecnie zabiegi przy ich użyciu są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na łatwym wymodelowaniu całej sylwetki lub poszczególnych jej partii. Należy pamiętać, że lipolaser nie stanowi sposobu na walkę z nadwagą lub otyłością — tu nic nie zastąpi odpowiedniej diety i zdrowego stylu życia. Zabieg będzie świetną metodą na nadanie sylwetce pożądanych kształtów i wyszczuplenie miejsc, które trudno odchudzić dietą. Redukcja tkanki tłuszczowej z użyciem lasera pozwala również pozbyć się cellulitu.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser znany jest także jako zimny laser. Jest to nowoczesne urządzenie wyposażone w głowice, które emitują wiązki laserowe. Te zaś docierają pod skórę, gdzie oddziałują na komórki tłuszczowe i pobudzają je, doprowadzając do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. Tym sposobem zawarte w nich trójglicerydy zostają rozbite, a do przestrzeni międzykomórkowej zaczynają przenikać wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. W ten sposób komórka tłuszczowa zaczyna zmniejszać swoją objętość, aż w końcu zostaje „wysuszona”. Substancje uwolnione po rozpadzie trójglicerydów są transportowane przez układ limfatyczny oraz wydalane z organizmu.

Lipolaser — przeprowadzanie zabiegu krok po kroku

Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu personel gabinetu musi upewnić się, że w przypadku klienta nie występują przeciwwskazania do poddania się tej procedurze. Jeśli dana osoba zostanie zakwalifikowana, personel salonu musi upewnić się, że dobrze wie, jaki rezultat chce ona uzyskać. Na tym etapie omawia się możliwości technologii lipolasera oraz efekty, na które będzie można liczyć. Warto też umówić się na następną wizytę — odchudzanie i modelowanie sylwetki da najlepszy efekt, gdy poddamy się serii zabiegów.

Jak wygląda zabieg z użyciem lipolasera? Cała procedura jest bardzo prosta i w zasadzie ogranicza się do dobrania parametrów pracy urządzenia, a następnie przyłożenia głowic zabiegowych do ciała pacjenta. W tym czasie lipo laser emituje wiązki światła, co może wiązać się z odczuwaniem delikatnie podwyższonej temperatury w obszarze zabiegowym. Zabieg z użyciem lipolasera jest jednak całkowicie bezbolesny.

Nie jest także inwazyjny — oznacza to, że zamiast zmagać się z ranami i obrzękami, klient nie musi przechodzić długiej rekonwalescencji. Musi jednak pamiętać o kilku kwestiach w zakresie pielęgnacji skóry w obszarze zabiegowym. Klient tuż po lipolaserze nie powinien nakładać na ciało środków rozgrzewających (m.in. maści, kompresów), a także nie wystawiać skóry na silne światło słoneczne.

Wskazania do wykonania zabiegu lipolaserem

Podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia procedury z użyciem lipolasera jest oczywiście nadmiar tkanki tłuszczowej. Klientki gabinetów kosmetycznych najchętniej decydują się na redukcję centymetrów w obszarze brzucha, bioder, ramion czy ud. Osoby narzekające na grubość tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy mogą np. zastosować lipolaser na podbródek. Wskazaniem do zabiegu może być również chęć likwidacji cellulitu z problematycznych partii i przywrócenie im gładkości oraz estetycznego wyglądu.

Lipolaser – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Nie każdy może poddać się zabiegowi z użyciem lipolasera. Należy być świadomym wszystkich przeciwwskazań, wśród których wymienić można ciążę i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca lub silikonowych implantów w obszarze zabiegowym czy epilepsję. Z zabiegu nie skorzystają również osoby z chorobami autoimmunologicznymi, układu krążenia czy aktualnie przechodzonymi infekcjami. Jeśli stosuje się produkty światłouczulające, pomiędzy ostatnią dawką a dniem zabiegu warto zrobić przynajmniej dwutygodniową przerwę.

Jak znaleźć odpowiedni lipolaser dla swojego gabinetu?

Lipolaserów należy szukać w ofertach renomowanych, europejskich producentów. W ten sposób można upewnić się, że wybierane urządzenie jest dobrej jakości, cechuje się bezpieczeństwem użytkowania i posiada niezbędne certyfikaty. Taki sprzęt znajdziesz na przykład w hurtowni kosmetycznej Cosmed24.

Oferujemy m.in. lipolaser diodowy Sculpture z aż 4 elastycznymi głowicami zabiegowymi oraz ramkami do konturowania. Specjalnie dobrana długość fali i moc lasera sprawia, że zabieg wykonywany z jego użyciem jest bezlitosny dla tłuszczu, a przy tym bezpieczny dla naczyń krwionośnych i pozostałych tkanek w obszarze zabiegowym. Lipolaser diodowy Sculpture znajdziesz na stronie https://cosmed24.pl/produkt/lipo-laser-diodowy-sculpture-1060nm-4-glowice/.