Laserowy peeling węglowy – zalecenia po zabiegu
Wykorzystanie węgla aktywnego w zabiegach kosmetycznych przynosi mnóstwo pozytywnych rezultatów. Laserowy peeling węglowy pozwala głęboko oczyścić i złuszczyć wierzchnią warstwę naskórka, dzięki czemu świetnie sprawdza się np. w leczeniu trądziku i stanów zapalnych. Aby zachować optymalny efekt, po zabiegu należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Sprawdź, jak działa tego rodzaju peeling i jakie są zalecenia pozabiegowe.
Spis treści
Na czym polega peeling węglowy?
Stosowany między innymi w leczeniu trądziku, usuwaniu zaskórników, wyprysków itp., kompleksowym oczyszczaniu skóry, ale też stymulacji produkcji kolagenu, ujednoliceniu kolorytu, usuwaniu przebarwień czy wygładzeniu zmarszczek, laserowy peeling węglowy wykazuje wysoką efektywność działania.
Zabieg polega na pokryciu skóry specjalną, koloidalną zawiesiną węgla. W tym celu wykorzystuje się maski do peelingu, takie jak produkt dostępny tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/maska-do-peelingu-weglowego-80ml/ . Następnie skórę twarzy lub dekoltu naświetla się laserem o dużej mocy, ale bardzo krótkim czasie impulsu.
W wyniku absorpcji światła laserowego przez cząsteczki węgla na powierzchni skóry powstają “mikroeksplozje” – drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, pory i zagłębienia. Następuje głębokie oczyszczenie skóry oraz szereg innych pozytywnych efektów.
Zalecenia po laserowym peelingu węglowym
Prawidłowa pielęgnacja powierzchni skóry po peelingu węglowym pozwala długo trzymać uzyskany rezultat i uniknąć podrażnień. Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV – najlepiej SPF 30 lub 50. Fotoprotekcja przez minimum 2-3 tygodnie po wykonanym zabiegu laserowego peelingu węglowego zapobiegnie powstawaniu przebarwień. Przez co najmniej 4 tygodnie należy powstrzymać się od opalania skóry.
Kolejną ważną kwestią jest nawilżanie. Odpowiedni krem najlepiej stosować 2-3 razy dziennie. W tym wypadku sprawdzą się kosmetyki z panthenolem – zredukują one ewentualne podrażnienia i zapobiegną powstawaniu nowych. W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu ani używać produktów do skóry na bazie alkoholu.
Przez 2 tygodnie lepiej nie wykonywać innych zabiegów złuszczających. Peeling węglowy jest zabiegiem intensywnym, którego efekt utrzymuje się przez długi czas. Dodatkowo, przez kilka dni po oczyszczaniu skóry zawiesiną węgla należy unikać sauny, gorących kąpieli i basenu.
Jakie efekty daje węglowy peeling laserowy?
Wnikające w pory skóry cząsteczki węgla przynoszą wiele pozytywnych rezultatów. To nie tylko oczyszczenie, ale też złuszczenie wierzchnich warstw naskórka, redukcja wydzielania sebum, zmniejszenie stanów zapalnych i zwężenie porów skóry. Węgiel aktywny absorbuje toksyny i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu zabieg laserowy daje efekt odświeżenia i odmłodzenia skóry.
Jednak oczyszczanie za pomocą węgla i wysokoenergetycznego lasera to nie jedyny efekt peelingu. Zabieg ten działa stymulująco na produkcję kolagenu, ujednolica koloryt i pomaga poradzić sobie z przebarwieniami, pobudza komórki do naturalnej odnowy, koi skórę, rozjaśnia ją i działa antybakteryjnie.
Zabieg z efektem na długo
Jak każdy zabieg, peeling węglowy ma pewne przeciwwskazania, dlatego wybór ten zawsze należy poprzedzić konsultacją kometologiczną. Wykonany prawidłowo przyniesie pozytywne efekty na bardzo długi czas. Należy jednak pamiętać o ścisłym trzymaniu się zaleceń pozabiegowych i właściwej pielęgnacji skóry.