Kwas hialuronowy czy stymulator tkankowy – co wybrać?
Kwas hialuronowy jest składnikiem bardzo powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej i kosmetologii. W zabiegach estetycznych znajdują zastosowanie preparaty na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego oraz usieciowanego.
Pierwszy z nich jest stosowany przede wszystkim w zabiegach mezoterapii igłowej, kwas hialuronowy usieciowany ma natomiast odmienne zastosowanie. Jest stosowany do zabiegów takich jak wolumetria, wypełnianie i modelowanie ust, modelowanie nosa, brody. W procesie produkcyjnym został poddany procesowi sieciowania, z tego powodu pozostaje w miejscu podania o wiele dłużej, niż kwas hialuronowy nieusieciowany. W tym artykule skupimy się na różnicach pomiędzy wypełniaczami, czyli preparatami na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego, a stymulatorami tkankowymi, które są obecnie hitem zabiegów estetycznych. Jaki preparat wybrać, od czego zacząć? Szczegółowe informacje na temat tych zabiegów znajdziesz w tym artykule.
Spis treści
Co to są stymulatory tkankowe i dlaczego cieszą się obecnie coraz większą popularnością?
Medycyna estetyczna jest dziedziną, która prężnie się rozwija, dlatego powstają nowe metody regeneracji i odbudowy skóry. Starzenie się skóry jest procesem, który wiąże się z jakościową i ilościową degradacją składników skóry, takich jak kolagen czy elastyna. Na proces starzenia się skóry mają wpływ czynniki genetyczne oraz zewnętrze. Głównymi zewnętrznymi przyczynami starzenia się skóry są czynniki zewnętrzne, do których zaliczamy promieniowanie ultrafioletowe, palenie papierosów, czy stres. Są to czynniki, które wzmagają produkcję wolnych rodników tlenowych oraz przyspieszają proces starzenia. Wewnętrzne starzenie się skóry jest związane z postępującym upośledzeniem skuteczności przeciwutleniaczy, które jest związane ze zwiększoną produkcją wolnych rodników w skórze. Obecnie w zabiegach odmładzających skórę najważniejsze są zdrowie i jakość skóry oraz naturalny wygląd. Jednym z preparatów zaliczanych do stymulatorów tkankowych są produkty włoskiej marki Bioformula Plenhyage XL. Są to preparaty na bazie polinukleotydów, które są pozyskiwane z nasienia łososia królewskiego. Są to naturalne, wysoce oczyszczone cząsteczki DNA. Preparaty na bazie polinukleotydów działają jak krótkotrwałe, tymczasowe wypełniacze, dzięki właściwościom lekkosprężystym długich fragmentów DNA. Wpływają pozytywnie na jakość skóry oraz zapewniają silną regenerację. Spora liczba badań sugeruje iż właściwości stymulujące skórę po zastosowaniu żelu na bazie polinukleotydów są silniejsze niż, po zastosowaniu kwasu hialuronowego nieusieciowanego.
Kwas hialuronowy usieciowany – kiedy warto go zastosować?
Kwas hialuronowy usieciowany jest, jak sama nazwa wskazuje, poddawany w procesach produkcyjnych sieciowaniu, dzięki czemu pozostaje on w miejscu podania znacznie dłużej niż kwas hialuronowy nieusieciowany. Producenci stosują różne czynniki sieciujące, na przykład DVS, czy BDDE. Pierwszy z nich jest dodawany do wypełniaczy, które charakteryzują się tym, że są bardziej sztywne, z tego względu nadają się do zabiegów wolumetrycznych, do modelowania nosa, czy brody. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty takie jak Auralya 2 i Auralya 3. Jeżeli szukamy preparatu bardziej plastycznego, który idealnie będzie nadawał się do wypełniania zmarszczek, czy modelowania ust dobrym wyborem będzie seria preparatów Evanthia.
Stymulatory tkankowe a wypełniacze – od czego zacząć?
Na rynku mamy bardzo szeroki wybór produktów do medycyny estetycznej, dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego preparatu do danego problemu. Jeżeli mamy do czynienia ze skórą na której widać już objawy starzenia, czy fotostarzenia warto na początku sięgnąć po stymulator tkankowy, taki jak Plenhyage XL Medium włoskiej marki Bioformula. Jest to doskonały preparat do stymulacji skóry, który jest również świetnym antyoksydantem. Sprawdza się w przypadku skór wiotkich i z przebarwieniami, dlatego jest idealnym wyborem na początek terapii zabiegowej. Następnie można się zdecydować na zastosowanie kwasu hialuronowego usieciowanego w celu wypełnienia miejsc, które jeszcze tego będą wymagały, np. wymodelowania twarzy, policzków, wypełnienia ust, czy modelowania brody. Musimy mieć świadomość tego, że tylko odpowiednie rozpoznanie potrzeb klienta oraz dobór odpowiedniego preparatu gwarantuje najlepsze efekty zabiegowe.