Jakie zabiegi na wiosnę?
Skóra naszej twarzy może się zmienić wraz ze zmianą pór roku. Po zimie skóra pozbawiona jest witalności, jest szorstka i wysuszona. Wiosna to idealny czas na zmiany. Każda z nas chce wyglądać świeżo i młodo. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak zadbać o skórę wiosną, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Wiosną zaczynamy się inaczej ubierać, odsłaniamy nasze ciało. Co robić, aby przygotować się do zbliżającego się sezonu bikini oraz jak sprawić by skóra odzyskała promienny blask. W artykule postaram się przybliżyć to, jak zadbać o skórę wiosną, na jakie zabiegi kosmetyczne się zdecydować.
Spis treści
- 1 Jak wygląda skóra wiosną?
- 2 Od czego zacząć?
- 3 Jaką pielęgnację domową wybrać na wiosnę?
- 4 Skuteczne zabiegi kosmetyczne na wiosnę, co wybrać, a czego unikać?
- 5 Jakie zabiegi stosować w okresie wczesnowiosennym?
- 6 OxyRenev – innowacyjna technologia 4 w 1
- 7 Najlepsze zabiegi złuszczające na wiosnę
- 8 Modelowanie sylwetki – najskuteczniejsze sposoby
Jak wygląda skóra wiosną?
Skóra po zimie często jest poszarzała, pozbawiona blasku. Możemy zaobserwować również problem z poziomem nawilżenia. Dlaczego tak się dzieje? Zimą suche powietrze w mieszkaniach powoduje przesuszenie się naskórka. Ujemne temperatury na zewnątrz nie są obojętne dla naszej skóry. Odczuwamy dyskomfort, dlatego wiosna jest idealną porą, aby poświęcić czas na poprawę nawilżenia skóry. Skóra jest niejednolita, poszarzała, więc istotnym elementem naszej pielęgnacji w tym okresie, będzie walka z przebarwieniami oraz przywrócenie skórze naturalnego blasku. Jeżeli chodzi o skórę na ciele, również zauważalne jest przesuszenie, dlatego istotna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja, dodatkowo wiosną często zaczynamy więcej się ruszać, pracujemy nad sylwetką, zatem pomocne będą również zabiegi ujędrniające i wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej.
Od czego zacząć?
Zimą często nasza aktywność fizyczna jest znikoma, a ilość tkanki tłuszczowej niestety może się zwiększyć. Zatem pierwszym krokiem powinna być zmiana nawyków, następnie możemy zastanowić się nad tym jaki wybrać zabieg modelujący sylwetkę. Decydując się na zabieg ujędrniający, bądź wspomagający walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej musimy mieć świadomość tego, że działając synergistycznie, uzyskamy najlepsze efekty zabiegowe. Zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednio zbilansowania dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja domowa plus zabiegi kosmetyczne przyniosą zadowalające rezultaty. Jeżeli chodzi o skórę twarzy, warto jest zacząć od oczyszczenia i złuszczenia martwego naskórka. To przygotuje nas do dalszej pielęgnacji. Można stosować zabiegi złuszczające na bazie kwasów, bądź retinolu, lub wybrać odpowiedni zabieg kosmetyczny. W przypadku pielęgnacji skóry twarzy nie bez znaczenia jest również nasza pielęgnacja domowa.
Jaką pielęgnację domową wybrać na wiosnę?
Skóra twarzy po zimie jest poszarzała i wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej, która przedłuży efekty, które uzyskujemy w gabinecie decydując się na zabiegi kosmetyczne, bądź z zakresu medycyny estetycznej. Podstawą naszej pielęgnacji zawsze musi być oczyszczanie, zarówno rano jak i wieczorem. Nie można pomijać tego kroku. Rano możemy zdecydować się na delikatny żel, lub piankę oczyszczającą, która odświeży skórę, natomiast wieczorem, można zdecydować się na dwuetapowe oczyszczanie, które pozwoli nam wykonać dokładny demakijaż i przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji. Polega ono na zemulgowaniu makijażu za pomocą olejku, a następnie oczyszczeniu twarzy odpowiednio dobranym żelem oczyszczającym. Jakie składniki warto stosować w okresie wiosennym? Co powinno zaleźć się w składzie kremu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na składniki przywracające odpowiedni poziom nawilżenia takie jak kwas hialuronowy, sacharydy, peptydy, glukonolakton, d-panthenol. Dodatkowo korzystne działanie na skórę pozbawioną blasku będą wykazywały składniki rozjaśniające, wyrównujące koloryt skóry i złuszczające takie jak witamina C, kwas azelainowy, kwas migdałowy, kwas laktobionowy, retinol, bakuchiol. Dodatkowo warto pozbyć się martwego naskórka. Do tego służą nam peelingi, które złuszczają warstwę rogową. Na rynku jest mnogość peelingów, można znaleźć peelingi na bazie kwasów, enzymów, peelingi drobnoziarniste oraz gruboziarniste. Peelingów grubo ziarnistych raczej nie zaleca się używać na twarz. Najbezpieczniejszą opcją są peelingi enzymatyczne, które posiadają w swoim składzie enzymy na przykład papai i ananasa, które rozluźniają połączenia pomiędzy komórkami wierzchniej warstwy naskórka, co powoduje złuszczenie i wygładzenie skóry.
Skuteczne zabiegi kosmetyczne na wiosnę, co wybrać, a czego unikać?
Zabiegi, które wykonujemy wiosną mogą być bardzo różnorodne. Od intensywnie złuszczających do nawilżających i kondycjonujących skórę. W okresie wczesnowiosennym możemy jeszcze wykonywać zabiegi inwazyjne, natomiast późną wiosną nie należy ich wykonywać, ponieważ zwiększa się wtedy nasłonecznienie, a są to zabiegi, które uwrażliwiają skórę na działanie promieniowania ultrafioletowego. Zatem wczesną wiosną możemy wybrać zabieg, który spowoduje intensywne złuszczenie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz wspomoże walkę z przebarwieniami. Natomiast późną wiosną, kiedy nasłonecznienie jest już większe musimy zrezygnować z takich zabiegów. Nie oznacza to, że nie możemy już nic zrobić. Istnieje wiele procedur zabiegowych, które są skuteczne i bezpieczne do stosowania przez cały rok.
Jakie zabiegi stosować w okresie wczesnowiosennym?
Możemy zastosować zabiegi, które wyrównają strukturę skóry i jej koloryt, dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka, skóra będzie odświeżona. Możemy zdecydować się na serię zabiegów z kwasami. Rodzaj kwasu dobieramy w zależności od rodzaju skóry i jej potrzeb. Dla skór dojrzałych, w przypadku zmarszczek, dobrym rozwiązaniem jest kuracja z kwasem glikolowym. Kwas glikolowy jest kwasem o małej cząsteczce, dzięki temu ma zdolność do penetracji w głąb skóry. Doskonale złuszcza i wyrównuje strukturę skóry. Dla osób z cerą mieszaną, problematyczną najlepszym rozwiązaniem jest kwas salicylowy. Kwas ten należy do grupy beta-hydroksykwasów, które rozpuszczają się w tłuszczach, zatem jest on odpowiedni dla osób z nadmiernym wydzielaniem sebum. Reguluje produkcję sebum, niweluje stany zapalne oczyszcza oraz złuszcza. U osób borykających się z problemem przebarwień dobry będzie preparat Cell Renew z 40 % kwasem TCA (trójchlorooctowym), włoskiej firmy Mesoaroma. Powoduje on bardzo intensywne złuszczenie skóry. Jest przeznaczony do redukcji przebarwień, ponadto spłyca drobne zmarszczki, dlatego jest wskazany dla skór dojrzałych.
Wczesną wiosną możemy zdecydować się na zabiegi, które są bardzo skuteczne w redukcji przebarwień. Do usuwania przebarwień świetnie sprawdzą się lasery. Laser frakcyjny CO2 należy do laserów ablacyjnych. Mechanizm jego działania jest następujący. Woda znajdująca się w tkankach w wyniku działania wiązki laserowej ulega odparowaniu, co wzbudza w skórze procesy przebudowy, dzięki czemu koloryt skóry wyrównuje się.
Przebarwienia można redukować za pomocą lasera typu Q-SWITCH. Najlepszą skutecznością wykazuje się laser pikosekundowy. Wykorzystuje on ultrakrótkie impulsy, aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na mniejsze cząsteczki, dzięki temu są one łatwiej wchłaniane i eliminowane z organizmu.
OxyRenev – innowacyjna technologia 4 w 1
Zabieg OxyRenev jest bezpieczny przez całą wiosnę. Doskonale sprawdza się jako zabieg bankietowy, przed większym wyjściem. Ponadto może być wykonywany w serii, co przyniesie fantastyczne rezultaty. Zabieg polega na złuszczaniu martwego naskórka oraz wprowadzeniu w głąb skóry składników aktywnych przy pomocy ultradźwięków. Urządzenie posiada również głowicę, która emituje fale radiowe. Fale radiowe wywołują w skórze efekt szoku cieplnego, co prowadzi do skrócenia włókien kolagenowych i zwiększenia napięcia skóry. Na zakończenie zabiegu można wykonać relaksujący masaż za pomocą specjalnej głowicy do masażu. Jaki jest wpływ tego zabiegu na skórę?
- delikatne złuszczenie rogowej warstwy naskórka
- intensywne dotlenienie skóry
- intensywne odżywienie skóry
- zwiększenie napięcia skóry
- rozświetlenie skóry
Do zabiegu stosuje się specjalne pastylki złuszczające oraz żel ze składnikami aktywnymi. Najlepszym wyborem na wiosnę będzie NeeBright. Składniki aktywne zawarte w żelu to na przykład witamina C, kwas kojowy, kwas azelainowy. Te składniki sprawiają, że skóra staje się rozjaśniona i rozświetlona.
Najlepsze zabiegi złuszczające na wiosnę
Skóra po zimnie wymaga złuszczenia i wygładzenia. Świetnym zabiegiem w okresie wiosennym jest oksybrazja, czyli peeling wodno-tlenowy. Jest to zabieg, który polega na delikatnym złuszczeniu martwego naskórka. Ten rodzaj peelingu będzie odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet dla osób ze skórą wrażliwą. Skóra odzyska blask i promienny wygląd. Dodatkowym atutem tego zabiegu jest to, że jest on bardzo przyjemny dla klienta. Po wykonaniu oksybrazji można nałożyć ampułkę rozświetlającą z witaminą C i wprowadzić ją za pomocą ultradźwięków lub mezoterapia bezigłowej, a następnie nałożyć maskę algową.
Aby pozbyć się martwego naskórka i wygładzić powierzchnię skóry możemy się zdecydować na mikrodermabrazję diamentową. Należy zaznaczyć, że nie jest to zabieg dla każdego. Skóra wrażliwa, naczyniowa jest przeciwskazaniem. Zabieg polega na kontrolowanym złuszczania wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy z diamentową końcówką. Po zabiegu skóra staje się gładka, a regularne złuszczanie naskórka będzie regulowało nadprodukcję sebum, więc jest to zabieg idealny dla osób ze skórą tłustą i mieszaną.
Świetną metodą złuszczania naskórka jest również laserowy peeling węglowy. Zabieg polega na nałożeniu na uprzednio oczyszczoną skórę klientki maski węglowej. Następnie po upływnie 20 minut wykonujemy procedurę laserową. Następuje naświetlanie właściwe impulsem 1320nm o dużej energii, która powoduje mikroeksplozje drobin zawiesiny węglowej na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Po wykonaniu procedury zabiegowej na skórę klientki możemy jeszcze nałożyć maskę nawilżającą, bądź zastosować na przykład kwas azelainowy, który jest bezpieczny do stosowania całorocznie i nie uwrażliwia skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego, a jest składnikiem aktywnym o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym co wspomoże walkę z niedoskonałościami.
Modelowanie sylwetki – najskuteczniejsze sposoby
Wiosną zaczynamy odsłaniać więcej ciała, a nagromadzony po zimie nadmiar tkanki tłuszczowej staje się problemem. Co zrobić, aby wymodelować swoją sylwetkę i przygotować się na lato? Przede wszystkim należy zastosować odpowiednio zbilansowaną dietę oraz należy regularnie ćwiczyć. Takie połączenie na pewno przyniesie satysfakcjonujące efekty. Co można zrobić aby wspomóc ten proces? Mamy do wyboru zabiegi takie jak na przykład lipoliza iniekcyjna, HIFU, lipolasery, fala uderzeniowa. Są to zabiegi, które wspomagają walkę z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej na ciele. Jak to działa? Tłuszcz w adipocytach jest rozbijany za pomocą różnych czynników, w zależności od zabiegu może to być fala ultradzwiękowa, substancja aktywna. Tłuszcz rozpada się na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, a następnie jest usuwany z metabolizmem z organizmu. Jeżeli zależy nam na ujędrnieniu skóry, chcemy poprawić jej napięcie możemy zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem Frakcyjnego mikroigłowego RF. Dobre rezultaty przynosi także seria zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Działamy wtedy na kolagen znajdujący się w skórze właściwej, co daje nam efekt ujędrnienia i napięcia skóry.
Endermologia jest zalecana jako zabieg wspomagający walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Jest to masaż połączony z podciśnieniem. Podczas tego zabiegu klientka zakłada specjalny kombinezon, a następnie urządzenie wykonuje masaż. Endermologia poprawia mikrokrążenie oraz pozytywnie oddziałuje na układ limfatyczny. Po zabiegu skóra staje się napięta i wygładzona.