Urządzenie do depilacji laserowej
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej i jak często go powtarzać?

Nowoczesne technologie pozwalają na skuteczne usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Taka technika sprawdza się wśród pacjentów i pacjentek, którym zależy na pozbyciu się niechcianego owłosienia i uzyskaniu gładkiej skóry na długi czas. Na czym polega zabieg depilacji laserowej i ile serii zabiegów potrzeba, aby uzyskać trwałe efekty?

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Depilacja laserem to popularny zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, pozwalający na skuteczne pozbycie się owłosienia z różnych partii ciała. Efekt depilacji laserowej może różnić się w zależności od grubości i koloru włosów pacjentów, jednak laserowe usuwanie owłosienia w dalszym ciągu stanowi najskuteczniejszą metodę na trwałe uzyskanie gładkiej skóry.

Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy lasera, którego światło wykorzystywane jest do zniszczenia mieszków włosowych na danym obszarze ciała. Proces ten opiera się na zasadzie selektywnego działania światła laserowego na melaninę, czyli barwnik zawarty we włosach. Mieszki włosowe absorbują światło laserowe, co prowadzi do przekształcenia go w ciepło, a następnie do zniszczenia struktury mieszków włosowych. Szczegółowe działanie urządzenia zostało opisane tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/depilea-p300-laser-diodowy-755-nm-808-nm-1064-nm-1200-w/

Przebieg zabiegu wygląda mniej więcej tak:

  • konsultacja wstępna: na tym etapie specjalista ocenia typ skóry i włosów pacjenta, i na podstawie zebranych danych określa stosowną intensywność światła lasera diodowego, a także stara się ocenić, jaka liczba zabiegów będzie najlepsza w danym przypadku;
  • następnie dokładnie oczyszcza obszar, który ma zostać poddany zabiegowi;
  • zabieg polega na aplikacji światła lasera na wybrany obszar. Emitowane światło jest absorbowane przez melaninę znajdującą się we włosach, powodując podgrzanie mieszków włosowych. Podgrzane mieszki ulegają uszkodzeniu lub zniszczeniu, dzięki czemu przestają aktywnie produkować włosy.

Po zabiegu włosy z uszkodzonych mieszków nie będą odrastać, co zapewnia trwałe efekty. Niestety światło lasera działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, przez co nie można usunąć całego owłosienia podczas jednej wizyty. Ile zabiegów laserowych potrzeba, aby całkowicie pozbyć się nadmiernego owłosienia? Efekty mogą różnić się w zależności od dyspozycji pacjenta i ostateczną ilość zabiegów powinien określić kosmetolog.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Zastanawiasz się, jak długo trwa depilacja laserowa? Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca poddawanego depilacji. Najkrócej trwa depilacja pach (ok. 3-5 minut), okolice bikini depilowane są przez ok. 15-20 minut, podobnie to wygląda w przypadku ramion, pleców, łydek czy ud. Najdłużej trwa depilacja całych nóg, ok. 45 minut. Można także zdecydować się na depilację wąsika, która trwa ok. 10 minut.

Depilacja laserem – liczba zabiegów

Jedna seria depilacji laserowej obejmuje zazwyczaj ok. 6-8 zabiegów wykonywanych w określonych odstępach czasu. Ostateczną ilość zabiegów określa jednak specjalista po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Efekt depilacji laserowej może utrzymywać się przez długi czas, a nawet prowadzić do trwałego zmniejszenia wzrostu włosów. Jednakże stopień trwałości efektu może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar ciała, który został poddany depilacji, a także indywidualne cechy organizmu. Zazwyczaj, po wykonaniu serii zabiegów, zaleca się raz w roku wykonać zabieg przypominający, który pozwoli utrzymać rezultaty zabiegu przez dłuższy czas.