Fosfatydylocholina preparaty w zabiegach
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Fosfatydylocholina – co to jest i jak wykorzystać ją w zabiegach?

Fosfatydylocholina nazywana jest także lecytyną. Jest to wielonasycony związek organiczny, który występuje w błonach komórkowych organizmów wyższych. Stanowi ona wyciąg z fosfolipidów lecytyny, które obecne są w błonach komórkowych. Wykazują one działanie lipotroficzne poprzez aktywne uczestniczenie w transporcie międzykomórkowym. Polega to na załamaniu się komórek tłuszczowych w procesach metabolicznych.

Fosfatydylocholina – co to jest?

Fosfatydylocholina jest związkiem chemicznym, który występuje w organizmie człowieka. Odpowiedzialna ona jest za budowanie lipidowych warstw błony komórkowej oraz nośnik choliny, która jest substancją produkującą ascetylocholinę, czyli główny neuroprzekaźnik. Najwięcej fosfatydylocholiny znajduje się w tkance nerwowej, krwi, wątrobie i ścianach żołądka. Uczestniczy ona w dużej liczbie procesów, a jej poziom można regularnie uzupełniać, wykorzystując do tego specjalne preparaty dostępne na rynku.

Fosfatydylocholina – jak podawać?

Fosfatydylocholina przyczynia się między innymi do redukowania tkanki tłuszczowej, dzięki zwiększonej aktywności receptora PPAR gamma, odgrywającego kluczową rolę w metabolizmie tłuszczy i glukozy. Jej zadaniem jest rozbijanie trójglicerydów na drobne cząsteczki glicerolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych. Trójglicerydy to złożone cząsteczki i ciężko jest im się samodzielnie wydostać z komórek tłuszczowych ze względu na swoje rozmiary.

Substancję podaje się w formie płytkich zastrzyków podskórnych, co pomaga aktywować receptory, które z kolei rozbijają cząsteczki lipidów na mniejsze elementy. Dzięki temu mogą one bez większego wysiłku wydostać się z adipocytów. Wyciągi z fosfatydylocholiny jest rewolucyjnym rozwiązaniem w przypadku zabiegów medycyny estetycznej. Likwidują one cellulit i zmniejszają nadmiar tkanki tłuszczowej, która najczęściej gromadzi się w miejscach opornych, a jej pozbycie się jest niezwykle trudne.

Fosfatydylocholina – gdzie kupić?

Fosfatydylocholina jest substancją, która wpływa na zmianę struktury tkanki tłuszczowej oraz hamuje agregację płytek krwi. W celu spotęgowania efektów jej działania podaje się ją często z karnityną i kwasem deokycholowym, który także niszczy namiar nagromadzonego tłuszczu. Karnityna jest natomiast substancją, która łączy kwasy tłuszczowe i pozwala im przedostać się do mitochondriów, gdzie następnie zostają spalone w procesie produkcji energii. Fosfatydylocholinę można kupić w większości sklepów, które oferują specjalistyczne substancje wspomagające efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Szczególnie polecane są produkty firmy Cosmed24, które cechują się najlepszym składem i wysoką jakością. Dostępne one są na stronie https://cosmed24.pl/produkt/10-x-msm-fosfatydylocholina-5-ml-spalanie-tluszczu/

Fosfatydylocholina – jak stosować?

Fosfatydylocholina to związek, który jest także obecny w pożywieniu. Można więc dostarczać ją wraz z normalną dietą, jednak jej ilości nie są tak duże, przez co nie widać praktycznie żadnych efektów jej zażywania. Stosowanie fosfatydylocholiny zależne jest także od sposobu jej dawkowania. W przypadku podania doustnego dawki są dobierane indywidualnie i w zależności od rodzaju dolegliwości, jaką ma leczyć. W medycynie estetycznej, której głównym zadaniem preparatu jest modelowanie sylwetki, przyjmuje się, że powinna być ona stosowana średnio trzy razy w odstępie kilku tygodni. Częstotliwość jej podawania poprzez iniekcję, zależna jest od ilości nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niekiedy wystarczy nawet jeden zabieg.

Efekty oddziaływania fosfatydylocholiny na oporny tłuszcz widoczne są już po trzech dniach od zabiegu. Umożliwia ona zredukowanie obwodów nawet o pięć centymetrów. Szczególnie dobre efekty przynosi ona w przypadku szczupłych osób lub z niewielką nadwagą. Co istotne, dzięki fosfatydylocholinie możliwe jest usunięci tłuszczu bez efektu jojo. Nie oznacza to jednak, że przy stosowaniu nieodpowiedniej diety nie przybędzie nam zbędnych kilogramów. Warto wiec dodatkowo zadbać o zbilansowane posiłki i regularną aktywność fizyczną.

Sprawdź: