Endermologia – czy warto skorzystać z zabiegu?
Szczupłe nogi, płaski brzuch i gładka skóra bez cellulitu to marzenie wielu z nas. Jednak zdarza się, że nawet dieta i wysiłek fizyczny nie zapewnią nam wymarzonego wyglądu. Niektóre partie ciała mają tendencję do gromadzenia miejscowych złogów tkanki tłuszczowej, które są oporne na dietę i ćwiczenia. Dodatkowo, nawet u szczupłej i wysportowanej osoby możemy ujrzeć cellulit i wiotkości skórne. Niestety z biegiem lat komórki tracą zdolność produkcji włókien kolagenowych, metabolizm tkanki tłuszczowej zwalnia, zwiększa się tendencja do zatrzymywania wody i gromadzenia komórek tłuszczowych. Stosowanie peelingów czy balsamów w zaciszu domowym jest pomocne w walce o piękny wygląd skóry, jednak czasami może się okazać, że to za mało. Wtedy musimy udać się do specjalisty, który dobierze idealny zabieg do potrzeb naszego ciała. Na szczęście rynek usług kosmetycznych oferuje nam wiele zabiegów, które pomogą pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, ujędrnią nasze ciało oraz zapewnią zgrabną sylwetkę. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów modelujących jest endermologia. Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?
Spis treści
Na czym polega zabieg endermologii?
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i tkankę łączną. Do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest posiadanie urządzenia ze specjalnie zaprojektowanymi głowicami. W trakcie zabiegu działamy na skórę, wykorzystując połączenie różnych technologii zabiegowych: masaż podciśnieniowy, mechaniczny masaż rolkami, fala radiowa oraz kawitacja. Dzięki zastosowaniu głowic różnej wielkości, zabieg może być wykonywany na całe ciało. Żeby zabieg był w pełni bezpieczny i higieniczny, na ciało zakłada się specjalny kombinezon, który chroni skórę przed zaciągnięciem włosków oraz mikrourazami.
W trakcie zabiegów endermologii doprowadzamy do poprawy metabolizmu w obszarach, na których obserwujemy zwiększoną ilość tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe ulegają rozkładowi na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, a następnie zostają usunięte z organizmu. Masaż wykonywany za pomocą specjalnych głowic poprawia krążenie krwi oraz wywołuje drenaż limfatyczny, który usprawnia przepływ limfy i w efekcie niweluje obrzęki oraz cellulit. Dodatkowo, działanie ciepła, mechanicznego masażu oraz kawitacji, powoduje obkurczenie włókien kolagenowych oraz pobudza produkcję kolagenu, czego efektem jest ujędrnienie skóry.
Czy endermologia jest skuteczna?
Endermologia należy do technologii, która już po pierwszym zabiegu daje widoczne efekty w oddziaływaniu na skórę i tkankę tłuszczową. Zauważalne jest wygładzenie skóry, obrzęki ulegają zmniejszeniu, można również odczuć zmniejszoną bolesność mięśni. Zabiegi wykonywane regularnie, w serii, pobudzają metabolizm komórek tłuszczowych oraz powodują zmniejszenie cellulitu.
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu endermologii?
Na pytanie jak długo utrzymują się efekty endermologii, niestety nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. Trwałość efektów zabiegowych zależy od tego, jak wygląda nasze życie pomiędzy zabiegami oraz seriami zabiegów. Jeśli po wykonanych zabiegach nie dbamy o zdrowy tryb życia, spożywamy tłuste i niezdrowe posiłki, nie uprawiamy wysiłku fizycznego oraz nie pijemy dużej ilości wody, to efekty zabiegowe mogą zniknąć bardzo szybko. Jeśli efekty zabiegowe mają się utrzymać jak najdłużej, to konieczne jest jak najlepsze traktowanie swojego ciała.
Najlepsze efekty osiąga się dzięki systematycznym zabiegom. Po skończonej serii zabiegowej zaleca się wykonywanie zabiegu przypominającego raz w miesiącu, w celu podtrzymania efektów zabiegowych.
Jak wzmocnić efekty endermologii?
Endermologia, tak jak wszystkie inne zabiegi modelujące ciało, przynosi najlepsze rezultaty kiedy połączona jest ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną. Należy pamiętać, że endermologia nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym ciało i powinniśmy traktować ją jako zabieg wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby między zabiegami stosować się do zaleceń wskazanych przez zabiegowca. Nawet najlepsze technologie mogą być nieskuteczne, jeśli nasze codzienne przyzwyczajenia, które sprzyjają odkładaniu tkanki tłuszczowej, nie zostaną wyeliminowane.
Żeby wzmocnić efekty zabiegu, zaleca się stosować zdrową, nisko tłuszczową i nisko węglowodanową dietę, poleca się wprowadzić aktywność fizyczną do swojej codzienności, pić duże ilości wody. Stosowanie peelingów do ciała i specjalnych balsamów antycellulitowych również zwiększą efekty zabiegowe.