Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Zabiegi wyszczuplające z użyciem lasera

Zabiegi wyszczuplające mają za zadanie pozbyć się nadmiaru zlokalizowanej tkanki tłuszczowej,  stosuje się je w celach poprawy estetyki ciała oraz ujędrnienia skóry. Zabiegi wykonywane z użyciem laserów wykonuje się zazwyczaj w gabinecie medycyny estetycznej. To właśnie tam można liczyć na profesjonalny zabieg wyszczuplający.

Współczesna medycyna jest rozwinięta na tyle, że dysponuje różnorodnymi metodami, które pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej w szybki sposób. Nie trzeba przy tym korzystać z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zabiegi lipolizy laserowej dzielą się na zabiegi mało inwazyjne oraz nieinwazyjne, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest bardzo krótki, w odróżnieniu do tradycyjnych zabiegów liposukcji, wykonywanych metodą chirurgiczną i wymagających podania narkozy.

Jak działają zabiegi wyszczuplające z użyciem lasera?

Zabiegi lipolizy laserowej wykonywane są w gabinecie medycyny estetycznej. Ich stosowanie ma na celu poprawienie wyglądu poszczególnych partii ciała poprzez redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej, która nie zmniejsza się pomimo właściwego odżywiania oraz prowadzenia aktywnego stylu życia. Lipoliza laserowa to idealny zabieg dla osób, które nie zmagają się z bardzo obfitymi złogami tłuszczowymi, a jedynie chcą wymodelować sylwetkę, lub dla pacjentów, którzy poddani zostali zabiegowi klasycznej liposukcji i chcą uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Tłuszcz jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak nadmierne odkładanie się stwarza problemy natury zdrowotnej i estetycznej. Komórki tłuszczowe gromadzą się w tkance podskórnej, a ich zbytnie gromadzenie się w różnych obszarach ciała może mieć różne przyczyny m.in. skłonności genetyczne, nieodpowiedni styl życia czy zaburzenia gospodarki hormonalnej. Lipoliza laserowa wykorzystuje światło lasera w celu rozbicia komórek tłuszczowych oraz, na dalszym etapie, ich usunięcia z organizmu. Lekarz poprzez niewielkie nacięcie w skórze wprowadza cienki światłowód pod skórę, który dostarcza energię laserową do tkanki tłuszczowej. Upłynniona tkanka tłuszczowa jest usuwana z organizmu na dwa sposoby:

  • Mniejsze ilości tłuszczu są transportowane do wątroby i wydalane w procesach metabolicznych.
  • Większe ilości tłuszczu są usuwane specjalną kaniulą podczas zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest uważany za bezpieczny oraz niewymagający długiego procesu rekonwalescencji. Pierwsze efekty lipolizy laserowej widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, a na pełny efekt należy poczekać około 3 miesięcy.

Do zabiegów lipolizy laserowej używane są lasery diodowe emitujące fale o długości 980nm lub 1470nm posiadające głowice światłowodowe. Niezwykle ważne jest, żeby urządzenie do lipolizy laserowej pochodziło od sprawdzonego producenta oraz posiadało niezbędne certyfikaty świadczące o jakości oraz bezpieczeństwie. System laserowy Velas to urządzenia medyczne klasy IIb, posiadające najnowocześniejsze generatory światła laserowego, które zapewniają wysoką efektywność zabiegu.

Lipolasery – urządzenia do zabiegów wyszczuplających

Inną metodą na pozbycie się nadmiaru miejscowej tkanki tłuszczowej jest całkowicie bezinwazyjny zabieg z użyciem lipolasera. Lipolaser BeautySure™ to laser diodowy emitujący falę o długości 1060nm, która docierając do komórek tłuszczowych,skutecznie je rozbija. Następnie zemulgowana tkanka tłuszczowa jest transportowana do wątroby, gdzie zostaje usunięta z organizmu podczas naturalnych procesów metabolicznych. Fala laserowa emitowana jest przez specjalne głowice, które umieszczane są w taki sposób, by dotykały do skóry. W zależności od modelu, urządzenie posiada od dwóch do czterech głowic zabiegowych, które pozwalają na wykonanie zabiegu na jednej lub wielu partiach ciała jednocześnie. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji.

Wykorzystanie laserów do redukcji tkanki tłuszczowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ są one skuteczne, a ich użycie nie powoduje niemal żadnych skutków ubocznych. Co więcej tego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają specjalnego przygotowania ani długiego okresu rekonwalescencji . To doskonałe zabiegi na ciało, które gwarantują osiągnięcie zadowalających efektów już po pierwszym zabiegu. Warto jednak zdecydować się na wykonanie zabiegów, gdzie stosuje się lasery zaufanych partnerów, by mieć pewność, że jest to zabieg wysokiej jakości.

Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę – co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób nie jest zadowolonych z wyglądu swojej sylwetki. Coraz więcej mówi się, że otyłość i nadwaga jest chorobą cywilizacyjną, która dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety w każdym wieku. Większość osób decyduje się na ciężkie treningi, a także długotrwałe i wymagające diety. Często jednak okazuje się, że cały wysiłek poszedł na marne, a efektów pracy nad swoim ciałem nadal nie widać. W takim wypadku warto zdecydować się na odwiedzenie salonu medycyny estetycznej. Tam czeka na nas oferta zabiegów wyszczuplających, a także modelowanie sylwetki. Dzięki temu w każdej chwili jesteś w stanie poprawić wygląd swojej sylwetki i sprawić, że Twoje ciało będzie wyglądać młodo i zdrowo.

Nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się w ciele człowieka bardzo szybko, a jego usunięcie może wydawać się trudne dla każdego. Jednak wykonanie zabiegów, które pomagają wyszczuplić sylwetkę, jest prostym sposobem na osiągnięcie zadowalających efektów.

Podczas zabiegu światło lasera wnika pod skórę, a dzięki temu niszczy komórki tłuszczowe. To sprawia, że organizm jest w stanie je naturalnie wydalić, a dzięki temu masa ciała może zacząć się zmniejszać.

Warto jednak pamiętać, że efekty są widoczne dopiero po kilku zabiegach. Widoczne zmiany pojawiają się już po pierwszej serii zabiegów, ale znacznie lepsze efekty można osiągnąć decydując się na regularne wykonywanie tego typu zabiegów.

Zabiegi wyszczuplające po ciąży – czy można je stosować?

Często po ciąży kobiety mają trudności z pozbyciem się zgromadzonej tkanki tłuszczowej. Nie ma w tym nic dziwnego. Podczas ciąży w organizmie kobiety gromadzi się większa ilość wody i tłuszczu, a po porodzie metabolizm jest znacząco spowolniony przez liczne zmiany hormonalne.

Kobiety po porodzie często nie mają czasu na wymagające treningi, a nie mogą sobie pozwolić na diety odchudzające ze względu na zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne. Dobrym sposobem na poprawę estetyki cała, jest zdecydowanie się na skorzystanie z zabiegów zaufanych salonów kosmetycznych.

Warto również pamiętać, że na skórze u kobiet po ciąży pojawiają się rozstępy i cellulit. Tego rodzaj zmiany skórę również można zminimalizować, decydując się na zabiegi z użyciem laserów. Poleca się więc wykonanie zabiegów na ciało. Należy jednak skonsultować się z lekarzem, by sprawdzić, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Kobiety karmiące powinny poczekać do momentu aż przestaną karmić, by mieć pewność, że zabieg ten nie będzie miał żadnego wpływu na produkcję mleka. Tego rodzaju zabiegi można wykonać na wybranych partiach ciała.

Zabiegi wyszczuplające brzuch

Tkanka tłuszczowa pełni ważne zadania w funkcjonowaniu organizmu ludzkiego m. in. magazynującą, termoizolacyjną czy metaboliczną, jednak jej nadmierne gromadzenie się w wybranych obszarach ciała może być problematyczne. Ponadto należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa dzieli się na brunatną (czyli „dobrą” i aktywną metabolicznie) oraz białą („złą”, powodującą nadmierną masę ciała). Jednym z miejsc, gdzie dochodzi do znacznego nagromadzenia komórek tłuszczowych, a zwłaszcza białej tkanki tłuszczowej, jest obszar brzucha, a otyłość brzuszna jest prawdziwym problemem naszych czasów, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzusznej jest często bardzo trudne pomimo aktywnego trybu życia oraz odpowiedniej diety. W wypadku występowania otyłości brzusznej warto rozważyć zabiegi lipolizy laserowej.

Fala laserowa wnika w skórę, a dzięki temu z łatwością dociera do tkanki tłuszczowej i doprowadza do jej rozpadu. To sprawia, że organizm jest w stanie ją usunąć, a dzięki temu estetyka ciała zaczyna się poprawiać. Zabiegi z użyciem laserów pozwalają znacznie zmniejszyć obwody ciała i zredukować złogi tłuszczowe w okolicy brzucha. Zabiegi lipolizy laserowej na okolicę brzucha dają zadowalające i długotrwałe efekty.

Zabiegi wyszczuplające uda

Tkanka tłuszczowa gromadząca się na udach to prawdziwa zmora każdej kobiety. Ten problem nieczęsto pojawia się u mężczyzn, ale również jest spotykany. Na udach tłuszcz często przekształca się w cellulit, który wygląda nieestetycznie i sprawia, że ciało wydaje się znacznie bardziej otłuszczone, niż jest w rzeczywistości. W tym wypadku również warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem laserów. Mają one skuteczne działanie i pozwalają na efektowne wyszczuplenie ud. Dzięki takim zabiegom kobieta może pozbyć się nadmiaru tłuszczu z części ciała, w których gromadzi się on najczęściej i w największych ilościach. Jeżeli Ty również masz taki problem, to koniecznie zdecyduj się na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej z zakresu lipolizy laserowej.

Zabiegi wyszczuplające twarz

Poza zabiegami laserowymi wyszczuplającymi na ciało, coraz popularniejsze są także zabiegi wyszczuplające na twarz. Dzieje się tak dlatego, że tkanka tłuszczowa gromadzi się na ciele w różnorodnych miejscach, a u niektórych osób w większych ilościach gromadzi się ona na twarzy, głównie w okolicy podbródka. Pozbycie się nadmiaru tłuszczu z tej okolicy jest niezwykle trudne, dlatego lipoliza laserowa jest w tym przypadku dobrym wyborem.

Warto więc zdecydować się na wykonanie wyszczuplenia nie tylko ciała, ale także twarzy przy użyciu laserów. Lipoliza laserowa twarzy usuwa nagromadzoną tkankę tłuszczową przez co znacznej poprawie ulega owal twarzy. Tego rodzaju zabiegi są nieinwazyjne i bezbolesne oraz można je wykonać bez specjalnego przygotowania.

Czy zabiegi wyszczuplające działają i kiedy spodziewać się efektów?

Wiele osób, które boryka się z nadmiarem kilogramów, zastanawia się nad wykonaniem zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu wyszczuplenie ciała. Jednak pojawia się pytanie, czy zabiegi wyszczuplające są skuteczne? Warto zadać sobie to pytanie zanim zdecydujesz się na ich wykonanie.

Po pierwsze nie można oczekiwać, że jeden zabieg będzie wystarczający. Po jednym zabiegu na pewno nie wyjdziesz z gabinetu szczuplejsza o dziesięć kilogramów. Na takie efekty nie ma co liczyć, ponieważ usuwanie tkanki tłuszczowej jest długotrwałym procesem, o czym każdy powinien wiedzieć. Co prawda już po pierwszym zabiegu widoczne są małe zmiany w wyglądzie skóry, jednak by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki najlepiej zdecydować się na wykonanie serii zabiegów laserowych.

Co więcej tego rodzaju działania mają na celu poprawienie estetyki ciała. Mają one działanie wyszczuplające, ale nie odchudzające. Są one w stanie wymodelować ciało, dzięki czemu sylwetka znacząco się poprawia, a kształty ciała wyglądają estetyczniej. Jednak nie rozwiązuje one problemu nadwagi i otyłości. Mogą jedynie być sposobem na przyspieszenie efektów odchudzania i zwiększenie swojej efektywności.

Przede wszystkim mają one doskonały wpływ na wygląd skóry. Poprawiają jej kondycję, a to dzięki temu, że lasery wspomagają produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. To również zabiegi, które pomagają zmniejszyć cellulit i zredukować rozstępy.

Połączenie zabiegów wyszczuplających z użyciem lipolaserów ze zdrowym i aktywnym stylem życia to idealny sposób na posiadanie smukłej sylwetki.