hydrożele Gen Factor w zabiegach kosmetycznych
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Dlaczego warto stosować Gen Factor w zabiegach kosmetycznych?

Linia preparatów Gen Factor to innowacyjne preparaty do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Prototypem do stworzenia tych produktów był preparaty do leczenia stopy cukrzycowej, które powstały pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego. Gen Factor to innowacyjne rozwiązanie stosowane w medycynie i kosmetologii komórkowej.

Czym są preparaty Gen Factor i dlaczego warto ich używać w zabiegach kosmetycznych? Jakie efekty zabiegowe można uzyskać?

Co to jest Gen Factor?

Preparaty Gen Factor to aktywne biologicznie produkty będące mieszaniną aktywnych biologicznie białek oraz colostrum, które służą do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Składniki aktywne umieszczone są w biopolimerowej bazie hydrożelowej, co umożliwia efektywną i bezproblemową aplikację na skórę pacjenta w trakcie zabiegu. Gen Factor stymuluje wzrost komórek i tkanek, dzięki czemu zachodzi proces gojenia. Produkty Gen Factor są stworzone dla profesjonalistów. Preparaty muszą być stosowane na powierzchnię skóry, nie można ich stosować iniekcyjnie. Zabiegi z użyciem produktów Gen Factor można łączyć z zabiegami takimi jak mikronakłuwanie skóry, RF Frakcyjny Mikroigłowy, fala dzwiękowa, laser frakcyjny CO2.

Jak używać hydrożeli Gen Factor?

Każdy z preparatów Gen Factor jest kompozycją aktywnych biologicznie białek i peptydów umieszczonych w biopolimerowej bazie. Różne hydrożele mają inne właściwości i nadają się do odmiennego problemu skórnego. Zabiegi z zastosowaniem tych produktów cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór preparatu. Gen Factor to preparaty do pielęgnacji skóry, które są niezwykle przydatne w walce z różnymi defektami. Jak używać tych produktów, żeby uzyskać najlepsze efekty zabiegowe? Jak łączyć zabiegi w gabinecie kosmetycznym z Gen Factorem?

GF 01 Modulator zawiera 2,2% transferryn oraz występujących z transferrynami towarzyszących frakcji peptydowych. Nadaje się do nakładania na skórę podrażnioną, po zabiegach kosmetycznych, łagodzi stan zapalny, na przykład w przebiegu trądziku różowatego, można stosować po poparzeniu skóry laserem CO2, na rany, pękające pięty.

GF 02 Stymulator to preparat, który zawiera 7% immunizowanego colostrum, który zawiera laktoferynę, czynniki wzrostu oraz substancje bakteriostatyczne. Stymulator stymuluje skórę do regeneracji, wykazuje bardzo dobre właściwości nawilżające. Można stosować GF 02 w przypadku skór wymagających zagęszczenia i odbudowy, przy bliznach zanikowych, rozstępach, po silnych zabiegach złuszczających z zastosowaniem kwasów oraz w przypadku onycholizy.

GF 03, czyli Regenerator zawiera 1,6% transferyn oraz 5% immunizowanego colostrum. Może być stosowany na skórę po zabiegach z zastosowaniem bodźca fizykalnego np. fali radiowej, mikronakłuwania, ultradzwięków. GF 03 można stosować np. po terapiach kwasowych oraz w zabiegach przeciwstarzeniowych i przeciwtrądzikowych po wcześniejszej stymulacji GF 01.

GF Base jest bioaktywnym żelem do pielęgnacji ciała. Można go łączyć z innymi preparatami Gen Factor. GF Base posiada silne właściwości nawilżające i wzmacnia efektywność wykonywanych zabiegów poprzez zwiększenie warstwy poślizgowej, zapobiegając tym samym zbyt szybkiemu odparowaniu preparatu właściwego. Można stosować ten preparat po zabiegu nakłuwania skóry, po laserze frakcyjnym, po kwasach.

Gdzie kupić Gen Factor?

Jako dystrybutor Gen Factora na województwo dolnośląskie zachęcamy do kontaktu z naszą hurtownią w celu zakupu produktów Gen Factor.