Karboksyterapia
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Karboksyterapia –  co to jest?

Karboksyterapia to jedna z najczęściej reklamowanych, a także najskuteczniejszych kuracji, które pomagają w redukcji cellulitu. Jest to alternatywa dla liposukcji, a także botoksu. Metoda ta niezawodna jest w zmniejszaniu rozstępów, cieni pod oczami, spłyceniu  zmarszczek, a także redukcji podwójnego podbródka. Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, niewyłączającym klienta z codziennego życia. Może być stosowana u osób dojrzałych jak i młodych borykających się np z problemem cieni pod oczami.  Warto więc zdecydować się na wykonanie tego zabiegu.

 

Karboksyterapia – czy to zabieg dla Ciebie?

Karboksyterapia to jedna z najczęściej reklamowanych, a także najskuteczniejszych kuracji, które pomagają w redukcji cellulitu. Jest to alternatywa dla liposukcji, a także botoksu. Metoda ta niezawodna jest w zmniejszaniu rozstępów, cieni pod oczami, spłyceniu  zmarszczek, a także redukcji podwójnego podbródka. Warto więc zdecydować się na wykonanie tego zabiegu.

Karboksyterapia –  co to jest?

Karboksyterapia, czyli inaczej odmładzanie, stosowana jest przy wykorzystywaniu dwutlenku węgla. Jest to zabieg, który oferowany jest  w większości gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten jest uznawany za przełom w medycynie estetycznej, ponieważ dzięki niemu można w szybki, a także nieinwazyjny sposób usunąć wszelkie niedoskonałości.

Karboksyterapię stosuje się również w celach leczniczych. Można ją zastosować w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, przy zaburzeniach krążenia, a także owrzodzeniach i łuszczycy skóry. Zabieg ten polega na śródskórnym lub podskórnym nieinwazyjnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w kontrolowanych ilościach pod warstwy skóry. Jest to możliwe dzięki niewielkiej igle, która pozwala na przenikanie tego niezwykłego składnika do okolicznych tkanek. W efekcie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także przyspieszenia tworzenia się nowych naczyń krwionośnych.

Kto powinien skorzystać z zabiegu karboksyterapii?

Wiele kobiet i mężczyzn narzeka na cienie pod powiekami, a także nieestetyczne worki pod oczami. Takie niedoskonałości sprawiają,  że twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną.  Dzięki karboksyterapii aplikacja dwutlenku węgla w okolicach oczu może sprawić, że wygląd skóry w tych okolicach znacząco się poprawi. To pozwala na usunięcie worków i cieni,  a także zmarszczek statycznych, które pojawiają się w okolicach oczu. Dzięki temu zabiegowi można odzyskać młode i świeże spojrzenie.

Na dekolcie i twarzy często widać upływ czasu. Dzięki zabiegowi karboksyterapii zwiększa się ilość kolagenu, przez co skóra odzyskuje sprężystość. To sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne. A dzięki temu skóra wygląda na młodszą i bardziej elastyczną.

Dla wielu kobiet powodem do zmartwień jest również cellulit, który odkłada się na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu. Spowodowany jest on najczęściej przez miejscowe nagromadzenie się tłuszczu. Komórki tłuszczowe są niezwykle wrażliwe na iniekcje z dwutlenkiem węgla, który wprowadzany podskórnie zmienia się w kwas węglowy i doprowadza do niszczenia komórek tłuszczowych.

Zabieg karboksyterapii powoduje również stymulację syntezy kolagenu, która prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu. Skutkiem tego efektu jest szczuplejsza sylwetka, a także poprawa wyglądu całego ciała. Kolejnym problemem są rozstępy, które zlokalizowane są szczególnie na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach. Jest to kolejny uciążliwy problem estetyczny, który dotyka wiele kobiet. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania włókien kolagenowych. Dochodzi do tego najczęściej podczas zmian hormonalnych w przypadku wzrostu masy ciała, a także w trakcie ciąży. Zabieg karboksyterapii poprawia syntezę kolagenu, co znacząco wpływa na poprawę gęstości skóry, a dzięki temu poprawia się również jej wygląd. Jest to więc zabieg dla każdej osoby, która chce poprawić swój wygląd i zadbać o sylwetkę. Karboksyterapia pozwala na wygładzenie skóry, a także odmłodzenie jej.

Jakie efekty można uzyskać po zabiegu karboksyterapii?

Pozwala ona  na zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny w organizmie człowieka. Są to składniki, które odpowiadają za jędrność skóry, a także jej wygląd. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest pozbycie się wielu zmarszczek, a także niedoskonałości, które pojawiają się na skórze. Jest to możliwe właśnie dzięki temu, że karboksyterapia pozwala na zwiększenie poziomu kolagenu w organizmie. To zwiększa gęstość skóry właściwej i poprawia jej elastyczność.

Warto również pamiętać, że zabieg ten pozwala na stałe usunięcie cellulitu. Powstaje on zazwyczaj przez gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jak wykazują badania naukowe, komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla. Tak więc wprowadzenie tego składnika do tkanek w organizmie doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych i ich swobodnego wydalania z organizmu.

Tak więc zabieg karboksyterapii pozwala na wyszczuplenie sylwetki, wygładzanie skóry, pozbycie się cellulitu, a także rozstępów. Dzięki temu zabiegowi możesz w szybki sposób poprawić wygląd swojego całego ciała.

 Karboksyterapia kiedy widoczne są efekty?

Pierwsze efekty po kuracji można zauważyć już po wykonanym zabiegu, w szczególności dotyczy to karboksyterapii, która przeprowadzona jest w okolicach oczu czy na skórze twarzy. W przypadku redukowania cellulitu, odmładzania, ujędrniania skóry, modelowania sylwetki, a także usuwania rozstępów rezultaty terapii będą widoczne po wykonaniu przynajmniej czterech kuracji tego zabiegu. Warto pamiętać, że im więcej zabiegów wykona się w przypadku karboksyterapii, tym lepsze rezultaty można uzyskać.

Karboksyterapia – jak długo utrzymuje się efekt?

Karboksyterapia to zabieg, który doskonale wpływa na wygląd całego ciała. Jest to metoda o szerokim zastosowaniu. Najlepsze efekty po tym zabiegu uzyskamy jedynie przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, który daje możliwość precyzyjnej, a także regularnej dostawy dwutlenku węgla do tkanek w organizmie. Właśnie dzięki temu terapia przynosi skuteczne rezultaty przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

W celu osiągnięcia maksymalnych efektów zaleca się poddanie temu zabiegowi w seriach od 6 do 12 zabiegów. Powinny być one wykonywane co kilka dni. Pierwsze efekty po wykonanym zabiegu można zaobserwować już po 4 zabiegach. W  przypadku oczu są one widoczne już znacznie wcześniej. Zabieg, który wykonywany jest z precyzją i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu może zapewnić długotrwałe efekty.

Karboksyterapia – jak często?

Jak wiadomo, im częściej będziemy decydować się na zabieg karboksyterapii, tym lepsze efekty można osiągnąć. Najlepiej zdecydować się na zabiegi w 12 seriach. Powinny być one wykonywane co kilka dni. Najlepiej zdecydować się na zabiegi co 3-4 dni, by osiągnąć jak najlepsze efekty całej kuracji. Jest to zabieg wykonywany w warunkach kontrolowanych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny.

 Karboksyterapia ile zabiegów?

To ile zabiegów należy wykonać zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli poprawiamy wygląd skóry, twarzy i chcemy pozbyć się worków pod oczami, to wystarczą dwa lub trzy zabiegi.

 

Jednak jeżeli problemy skórne są znacznie większe i naszym problemem staje się cellulit, rozstępy lub nadmierna tkanka tłuszczowa, to wykonanie większej ilości zabiegów jest konieczne, by osiągnąć zadowalające efekty. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na całą serię zabiegów, które powinny składać się z 12 wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu można liczyć na zadowalające efekty.

 Karboksyterapia jakie są dostępne urządzenia?

Na rynku pojawia się wiele różnorodnych urządzeń, które umożliwiają wykonanie zabiegu polegającego na poprawie wyglądu skóry. Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w kilka minut, a dzięki niemu poprawia się wygląd skóry twarzy i szyi. Podczas wykonywania tego zabiegu liczy się to jaka maszyna zostaje użyta do tego zadania. Najlepiej pojawiać się w gabinetach medycyny estetycznej, które decydują się na korzystanie z wysokiej jakości maszyn do karboksyterapii.

Przeciwwskazania

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten zabieg. Na ten zabieg nie powinny decydować się kobiety w ciąży, a także osoby które mają choroby serca oraz niewydolność płuc lub nerek.

 

Co więcej nie jest to zabieg dla osób po zawale mięśnia sercowego i chorujących na dławicę piersiową. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest niedawno przebyty udar mózgu, a także nadciśnienie tętnicze.

 

Wykluczone są także osoby przyjmujące aspirynę i leki przeciwzapalne, ponieważ mogą one wejść w niekontrolowaną reakcji z dwutlenkiem węgla. Kobiety karmiące również powinny zrezygnować z wykonywania tego zabiegu, ponieważ nie wykryto czy jest to zabieg w pełni bezpieczny w takim stanie.

 

Czasowe przeciwwskazania to między innymi ostra infekcja skóry, nie powinno się decydować na wykonywanie tego zabiegu aż do momentu jej całkowitego wyleczenia.

 

Jeśli zabieg zostanie wykonany mimo widocznych przeciwwskazań w miejscu aplikacji może pojawić się ból wywołany zwiększonym ciśnieniem, rumień, a także tymczasowe stracie czucia przy miejscu wkłucia.