Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Cosmed24 zajmuje się kontaktem z dostawcami zagranicznymi oraz szeroko pojętym marketingiem – od dbania o social media, poprzez zlecanie wykonania wszelkiego rodzaju materiałów marketingowych, aż po organizację eventów firmowych czy workshopów branżowych. Lubi podejmować wyzwania, dzięki którym nabywa nowych umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które służy do wykonania zabiegów manicure i pedicure.  Najczęściej używane są w salonach kosmetycznych, ale na rynku istnieją również modele, które można stosować do użytku domowego. Profesjonalne frezarki przeznaczone do zabiegów podologicznych mogą być dodatkowo wyposażone w pochłaniacz pyłu lub tzw. płaszcz wodny, które w znacznym stopniu zmniejszają pylenie podczas zabiegu.  Dowiedz się więcej na temat tego urządzenia oraz jego zastosowania.

Co to jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to urządzenie elektryczne, które najczęściej wykorzystuje się do poprawiania wyglądu i kształtu paznokcia. Dzięki jej użyciu uzyskuje się perfekcyjny kształt paznokcia. To sprzęt wielofunkcyjny, który wyposażony jest w wiele rodzajów frezu oraz różnego rodzaju nakładki. Docierają one do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki czemu doskonale wpływają na spód i wał paznokcia. To urządzenie doskonale sprawdza się również przy grubych i twardych paznokciach, przy których zwykły pilniczek nie daje sobie rady.

 

Przy pomocy tego urządzenia można:

  • Skrócić paznokcie – frezarkę można używać do naturalnych i sztucznych paznokci
  • Modelować płytkę – dzięki temu możliwe jest uzyskanie zadowalającego kształtu ( migdał, owal prostokąt)
  • Usunąć skórki
  • Opiłować paznokcie
  • Ułatwić zdejmowanie manicure hybrydowego (konieczne jest zrobienie niewielkiego zagłębienia)

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka ma powyżej wymienione działanie, jeżeli dołączy się do niej nakładkę frezu. Wszystkie dołączone do zestawu nakładki mają wygląd wkładów do długopisu. Większość z nich ma różowe końcówki. Najlepiej jeżeli nakładki są wykonane z trwałego stopu stali, a także mają dodatkowy obsyp z kruszywa diamentowo-szafirowego.

 

Dostępne są również frezy do paznokci, które są nieco delikatniejsze, tzw. frezy piaskowe. Warto wiedzieć, że ogromną zaletą tego rodzaju urządzeń jest to, że nie wymagają one stosowania zabiegów, które zmiękczają naskórki. Cały manicure w bezpieczny sposób można wykonać na sucho. Jest to urządzenie, które sprawia, że wygląd paznokcia znacząco się poprawia, a manicure wygląda doskonale.

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Jeżeli decydujesz się na zakup tego urządzenia, to warto przekonać się, jak wybrać frezarkę do paznokci i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Ważne jest to, by głowica frezarki była dopasowana do ręki, dzięki czemu będzie ona zapewniać wygodę podczas użytkowania.

 

Istotna jest również waga – ciężka głowica sprawi, że wykonywanie zabiegu będzie męczące. Warto również zwrócić uwagę na długość i grubość kabla. Jeżeli jest on za gruby, to dodaje wagi, a jeżeli jego długość jest nieodpowiednia, to może utrudniać pracę.

 

Liczą się parametry, tak więc należy zwrócić uwagę na moc i liczbę obrotów na minutę. Jeżeli cenisz sobie komfort podczas pracy, warto zadbać o to, by frezarka była cicha, dzięki czemu jej użytkowanie będzie przyjemniejsze. Ważne jest, by w zestawie znajdowało się przynajmniej sześć rodzajów frezów, a także tyle samo nakładek ściernych. Można również wybrać modele, które wyposażone są w pedał nożny, który znacząco ułatwia regulację pracy całego urządzenia.

Rodzaje frezarek do paznokci

Istnieje wiele rodzajów frezarek do paznokci, warto zdecydować się jednak na taką, która doskonale pasuje do  Twojej ręki. Dzięki temu będziesz w stanie samodzielnie wykonać zabiegi manicure, które dadzą Ci zadowalające efekty.

 

Warto szukać urządzeń tego typu w salonach kosmetycznych, a także u zaufanych producentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są one wysokiej jakości, a wykonywanie zabiegów jest w pełni bezpieczne.

Jak używać frezarki do paznokci?

Przed użyciem frezarki paznokcie nie potrzebują żadnego specjalnego przygotowania. Na początku konieczne jest usunięcie paznokci żelowych i paznokci hybrydowych. Podczas użytkowania każdy powinien przekonać się, jaka prędkość jest dla niego odpowiednia. Dla początkujących warto zacząć od najmniejszych wartości, a następnie stopniowo je zwiększać.

 

Frez powinien być delikatnie przyłożony do płytki, a następnie należy wykonać ruch wzdłuż płytki od skórki. Najpierw wykonaj kilka małych ruchów, zamiast od razu jeden duży. Należy pamiętać, by nacisk na paznokcie nie był zbyt silny. Zwłaszcza u osób początkujących ważne jest, by ruchy były jak najdelikatniejsze.

 

Kiedy lakier jest już ściągnięty, warto przejść do polerowania płytki paznokcia, dzięki czemu jego powierzchnia znacznie lepiej wygląda. Następnie zaleca się nałożenie frezy do skórek, a wtedy można zacząć pracę nad ich usuwaniem. Jeżeli  skórki są za duże, warto je usunąć cążkami. Na samym końcu można nadać kształt pilnikiem.

 

Po tych czynnościach paznokcie są już niemal gotowe do malowania. Po użyciu frezarki warto oczyścić je z pyłu, a następnie odtłuścić. Kiedy płytka paznokcia jest już dokładnie oczyszczona,  można przejść do malowania.

Profesjonalna frezarka do paznokci

Jeżeli szukasz doskonałej frezarki do paznokci to idealnym wyborem będzie dla Ciebie twist lock. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które używane jest w salonach kosmetycznych przez profesjonalistów. Ma ona opcję obrotów prawych i lewych, więc z łatwością dostosujesz ją do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej pozwala ona na wykonanie zabiegów w warunkach domowych. Jest to silna frezarka, która ma aż 30000 obrotów. Ma więc ona doskonały moment obrotowy.

Frezarka do paznokci dla początkujących

Decydując się na kupno frezarki warto pamiętać, by wybierać sprzęt najwyższej jakości. Powinien posiadać opisane wyżej funkcje, a co więcej pozwalać na wykonanie manicure domowego. Tego rodzaju frezarki polecane są do użytku domowego, a skorzystać mogą z niej nie tylko osoby, które mają doświadczenie, ale również początkujący.