najlepsze igły do mezoterapii igłowej
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Cosmed24 zajmuje się kontaktem z dostawcami zagranicznymi oraz szeroko pojętym marketingiem – od dbania o social media, poprzez zlecanie wykonania wszelkiego rodzaju materiałów marketingowych, aż po organizację eventów firmowych czy workshopów branżowych. Lubi podejmować wyzwania, dzięki którym nabywa nowych umiejętności przydatnych w codziennej pracy.

Jakie igły do mezoterapii?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych wywołuje w naszym organizmie bardzo dużo szkód. Wpływają one negatywnie także na naszą skórę, co skutkuje ich wiotczeniem oraz pojawianiem się na niej zmarszczek czy też przebarwień.

Na szczęście zabiegi mezoterapii igłowej pozwalają skutecznie je usunąć i sprawić, że nasza cera będzie wyglądać znacznie lepiej. Ogromny wpływ na powodzenie zabiegu ma zastosowanie odpowiednich preparatów i igieł do mezoterapii. Jakie więc wybierać i czym jest omawiany zabieg?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zabiegiem, który ma na celu powstrzymać procesy starzenia się skóry, a także leczyć powstałe zmiany i pielęgnować ją w odpowiedni sposób. Związki aktywne, jakie stosuje się podczas zabiegu mezoterapii, korzystnie wpływają na tkankę skóry, doprowadzając do jej pełnej rewitalizacji. Najpopularniejszym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która cechuje się wysoką skutecznością oraz trwałym efektem. W mezoterapii igłowej swoje zastosowania znajdują malutkie igiełki, przy pomocy których wstrzykiwane pod skórę są substancje aktywne wraz z witaminami.

Określa się ją metodą bardziej radykalną, którą przeprowadzać może głównie lekarz. Ponadto jest to obecnie najskuteczniejszy zabieg, gdyż daje możliwość przedostania się substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Oprócz wyboru odpowiednich preparatów, które powinny być dobierane indywidualnie, ogromne znaczenie ma samo nakłuwanie. Wykonuje się ich od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset.

Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej

Pierwszym efektem mezoterapii igłowej jest elastyczność, jaką nabiera skóra. Ponadto staje się ona jędrniejsza i bardziej rozświetlona. Późniejszym efektem jest natomiast korekta zmarszczek oraz wygładzenie i nawilżenie skóry. Należy pamiętać o tym, aby po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej chronić się przed działaniem promieni słonecznych, nawilżać ją poprzez picie dużej ilości płynów oraz unikać solarium.

Jakie preparaty do mezoterapii igłowej się stosuje?

Do mezoterapii igłowej wykorzystuje się kilka podstawowych preparatów, które cechują się wysoką skutecznością. Wśród nich należy wymienić:

  • kwas hialuronowy
  • aminokwasy
  • sole mineralne
  • kofeinę
  • krzemionkę organiczną
  • wyciągi roślinne

Celem zabiegu jest zdecydowane odżywienie i rewitalizacja skóry, nadanie jej elastyczności i jędrności oraz zahamowanie procesów starzenia się. Preparaty, czyli tak zwane koktajle, powinny być dobierane indywidualnie do każdego klienta, aby mogły być jak najefektywniejsze.

Jakie igły do mezoterapii wybrać?

Igły medyczne są niezbędnym akcesorium do wykonywania zabiegów mezoterapii. Należy pamiętać, aby wybierać tylko i wyłącznie wysokiej jakości instrumenty, dzięki czemu nie tylko zabieg będzie efektywny, ale jego odczucia u pacjenta będą także przyjemniejsze. Przede wszystkim zalecamy stosować igły ze stali nierdzewnej, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Takie instrumenty do przeprowadzania mezoterapii dostępne są w naszym sklepie. Wszystkie oferowane produkty zostały wykonane z nietoksycznego i niepirogennego tworzywa, co sprawia, że są one w pełni bezpieczne. Można nimi wykonywać iniekcje podskórne, domięśniowe oraz śródskórne.

Zapraszamy również do sprawdzenia naszych preparatów i koktajli do mezoterapii: https://cosmed24.pl/koktajle-do-mezoterapii/