Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

HIFU2D   – technologia przywracająca młodość

Czym jest technologia HIFU?

Urządzenia wykorzystujące technologię HIFU to obecnie najbardziej rewolucyjne rozwiązania w terapii anti-aging.  Pozwalają one na przeprowadzenie niezwykle skutecznych, nie chirurgicznych zabiegów liftingujących, które obarczone są minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Główny klucz do sukcesu w terapiach przy użyciu High Intensity Focused Ultrasound to precyzyjne skupiona fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu. Technologia ta wykorzystywana jest w urządzeniu HIFU 2D, przynosząc spektakularne rezultaty terapeutyczne w zabiegach odmładzających.

Charakterystyka HIFU 2D


HIFU 2D
jest przeznaczone do wykonywania bezinwazyjnych, kontrolowanych zabiegów liftingujących twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała. Po za zabiegami liftingującymi HIFU 2D może być stosowane do redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Urządzenie wykorzystuje możliwość dostarczania wysokoenergetycznych impulsów w sposób precyzyjny na określoną głębokość w skórze. Emitowana fala ultradźwiękowa poddawana jest odpowiedniej modulacji przyjmując kształt odwróconego stożka, na szczycie którego następuje największe skupienie energii prowadzące do wywołania kontrolowanego i selektywnego urazu termicznego o średnicy 1mm w odstępach od 1 do 5mm, jednocześnie nie powodując niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. Następstwem tego zjawiska jest remodeling i nowotworzenie się włókien kolagenowych prowadzące do liftingu skóry oraz destrukcja komórek tłuszczowych w zabiegach wyszczuplających. Do urządzenia dołączone jest pięć końcówek zabiegowych – 4,5mm;3,0mm;1,5mm;1,3mm;8,0mm – co daje możliwość obkurczenia i stymulacji tkanek na różnym poziomie w tym między innymi warstwy SMAS i tkanki tłuszczowej. Dodatkową zaletą urządzenia HIFU 2D jest możliwość regulacji linii zabiegowych (od 1 do 11 linii) wraz z punktami termicznymi co zapewnia osobie wykonującej większą kontrolę nad zabiegiem, minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych. Aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko komplikacji po zabiegu HIFU 2D daje możliwość wyboru jednego z dwóch programów zabiegowych: programu pomocniczego lub programu profesjonalnego. W programie pomocniczym mamy do dyspozycji gotowe  mapy zabiegowe na twarzy i ciele, informujące operatora o prawidłowym stosowaniu przetworników zabiegowych.

Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę pacjenta jest bardzo indywidualne. Wiek, stan skóry, tryb życia mają znaczący wpływ na rezultaty i liczbę wykonanych zabiegów. Indukowane przez falę ultradźwiękową procesy zachodzące w skórze wymagają czasu, dlatego pełny rezultat pozabiegowy widoczny jest po upływie trzech, a w niektórych przypadkach sześciu miesięcy.

Wskazania do zabiegu HIFU 2D

HIFU 2D może być stosowane w celu:

  • Ujędrnienia, poprawy owalu twarzy, podniesienie brwi
  • Wysmuklenia linii żuchwy (redukcja tzw. chomików)
  • Liftingu szyi i dekoltu
  • Wyszczuplenia i modelowania sylwetki
  • Poprawy jędrności skóry na ciele

Podczas zabiegu temperatura w tkankach wynosi od 60 do 70°C, dzięki precyzyjnej i selektywnej pracy przetworników powierzchnia naskórka pozostaje nienaruszona bez powierzchniowych poparzeń. Dlatego zabiegi z zastosowaniem urządzenia HIFU 2D często zaliczane są do tzw. zabiegów „lunchowych”, które nie wyłączają pacjenta z codziennego życia. Co więcej procedura może być wykonywana niezależnie od fototypu, a także od pory roku.

Bezpieczeństwo, skuteczność oraz trwałość efektów to główne zalety HIFU 2D czyniące go bezkonkurencyjnym urządzeniem do nieinwazyjnego liftingu skóry.

Karolina Gałajda
absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
magister kosmetologii,
szkoleniowiec, kierownik
działu szkoleń i sprzedaży
w firmie Cosmed24

www.cosmed24.pl