szkolenia dla trychologów
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Szkolenie trychologiczne – zostań ekspertem z dziedziny fizjologii i funkcjonowania włosów oraz skóry głowy

Szkolenie trychologiczne ma na celu zdobycie wiedzy z zakresu fizjologii i funkcjonowania skóry głowy i włosów. Dzięki niemu kursanci mogą lepiej rozumieć problemy związane dotyczące schorzeń skóry głowy. Podczas zajęć uczą się oni poprawnie diagnozować problemy, zapoznają się z metodami ich rozwiązywania oraz technikami pielęgnacyjnymi.

Co to jest trychologia?

Trychologia należy do stosunkowo nowych dziedzin nauki. Za jej początek uznaje się rok 1860, kiedy to w Londynie badania nad procesami wypadania włosów zaczął przeprowadzać profesor Wheeler. W naszym kraju z problemami skóry głowy i włosów zaczęto walczyć dość późno. W obecnych czasach trychologia jest oddzielną dziedziną nauki na studiach medycznych. Wiele uczelni oferuje także osobny kierunek kształcenia w tym kierunku. Alternatywą dla nich może być szkolenie trychologiczne. Warto także dodać, że w 1974 roku powstała organizacja non-profit pod nazwą Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologów.

Trychologia jest dziedziną specjalistyczną, dlatego też wybierając się do lekarza, warto sprawdzić, jakie ma on wykształcenie – czy jest to osoba, która odbyła szkolenie trychologiczne, czy też ukończyła studia. Należy więc szukać osoby kompetentnej, aby móc uzyskać jak najlepszą poradę specjalistyczną. Trychologia to nie tylko wypadanie włosów i łysienie plackowate lub łysienie telogenowe. Lekarze z tej dziedziny zajmują się również innymi schorzeniami jak na przykład łojotokowe zapalenie skóry głowy, czy łupież.

Szkolenia trychologiczne dostępne w Cosmed24:

Po czym poznać kompetencje trychologa?

Zabiegi trychologiczne będą skuteczne tylko wtedy, gdy przyczyna problemów skóry głowy i włosów zostanie prawidłowo rozpoznana. Dlatego też zastanawiając się, jakiego specjalistę wybrać powinno się najpierw rzetelnie ocenić jego kompetencje. Jak to zrobić? Istnieje kilka złotych zasad, które warto brać pod uwagę, udając się do gabinetu trychologicznego:

  • wysokiej klasy specjalista doszukuje się problemów skóry głowy i włosów w organizmie
  • trycholog stara się jak najszybciej postawić prawidłową diagnozę, aby wdrożone leczenie przyniosło oczekiwany skutek
  • leczenie jest dobierane przez lekarza indywidualnie
  • trycholog powinien współpracować z innymi specjalistami, z dermatologiem, dietetykiem, psychologiem i wieloma innymi
  • każdy trycholog powinien prowadzić dokumentację swojego pacjenta
  • specjalista posługuje się wysokiej jakości sprzętem do oceny stanu skóry głowy i włosów

Jak przebiega leczenie trychologiczne?

Wybierając się na leczenie do trychologa, należy pamiętać o tym, ze zły stan kondycji skóry głowy i włosów może być uzależniony od wielu czynników. Dobry specjalista z pewnością przed postawieniem diagnozy, nawet jeśli będzie widać, że jest to na przykład łysienie telogenowe, zabiera swojego pacjenta na szczegółowe badania. Ponadto robi dokładny wywiad, dzięki któremu dowiaduje się, jakie leczenia są jednocześnie prowadzone u chorego, jakie wcześniej były problemy zdrowotne i jakie leki obecnie przyjmuje. W dniu wizyty w gabinecie trychologicznym nie należy myć głowy, aby uzyskać jak najlepszy obraz stanu skóry i włosów. Badanie jest wykonywane przy pomocy mikrokamery i jest nieinwazyjne.

Co daje szkolenie trychologiczne?

Szkolenie trychologiczne jest kursem, na którym przedstawiane są wszystkie informacje medyczne, terapie leczenia wypadania włosów, a także przeprowadzane są zajęcia praktyczne. Dzięki temu specjaliści mogą praktycznie natychmiast zacząć wdrażać nowe umiejętności w swoich gabinetach. Dodatkowo podczas wielu szkoleń kursanci otrzymują wszechstronne przewodniki po metodach leczenia oraz instrukcję do treningu, który pozwoli jak najlepiej przygotować się do praktyki. Dzięki temu trycholodzy mogą nie tylko podnieść swoje kwalifikacje, ale także zaktualizować wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Koktajle na skórę głowy dostępne w naszej ofercie z pewnością wspomogą walkę z utratą włosów lub innymi problemami: https://cosmed24.pl/koktajle-do-mezoterapii/koktajle-na-skore-glowy/