Urządzenie do depilacji laserowej
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Urządzenia do depilacji laserowej – jakie wybrać?

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nie ma w tym nic dziwnego, kobiety marzą o gładkim ciele i chcą się pożegnać z problemem wrastających włosków. Obszary zabiegowe to w większości przypadków nogi, pachy, bikini oraz twarz na przykład wąsik. Jak zatem osiągnąć gładką skórę bez włosków? Najlpeszym wyborem jest depilacja laserowa. Czym jest depilacja i jak się do niej przygotować? Jakie urządzenie wybrać do swoejego gabinetu? Dowiesz się z artyukułu.

Depilacja laserowa – co to jest?

Istotą działania lasera do depilacji laserowej jest proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser emituje wiązkę światła i naświetla określony obszar na ciele. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Następuje wtedy kumulacja energii cieplnej, a w efekcie cebulka zostaje skutecznie zniszczona. Badnia wykazują, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku włosów w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Ważne jest to, że wiązka lasera działa precyzyjnie, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Po wybraniu obszaru na którym będzie wykonywany zabieg specjalista ustawia odpowiednie dla danego klienta parametry zabiegowe. Największą zaletą tego zabiegu jest bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania odpowiedniej energii, co przekłada się na bardzo dobre rezultaty, które można osiągnąć w serii zabiegów.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Odpowiednie przygotowanie do depilacji laserowej jest niezwykle ważne aby zabieg był efektywny i nie wystąpiły powikłania po zabiegu. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry przed zagiegiem. Odopowiednio wcześnie przed zabiegiem, około miesiąc, należy zrezygnować z opalania się. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia nie można stosować samoopalacza, zabieg będzie można wykonać dopiero po zejściu samoopalacza. Bezpośrednio przed zabiegiem konieczne jest zaprzestanie stosowania depilatora, pęsety czy wosku do depilacji. Przed zabiegiem – najlepiej dzień przed należy zgolic włosy z okolicy, która będzie poddawana depilacji laserowej maszynką jednorazową. W trakcie serii zabiegów również konieczne jest używanie tylko maszynki.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena depilacji laserowej może być różna. Na cenę zabiegu będzie miało wpływ na przykład to na jakiej okolicy będzie wykonywany zabieg oraz lokalizacja salonu. Z regły ceny w większych miestach są wyższe od cen w małych miejscowościach. Depilacja ud i łydek czy okolic bikini mocniej nadszarpnie budżet, ale też więcej zapłacimy za usuwanie włosków z takich części ciała jak brzuch, tors czy plecy. Najlepszym rozwiązeniem w przypadku depilacji laserowej jest stworzenie specjalniej oferty zabiegowej z pakietami zabiegów i bonusami.

Depilacja laserowa na ile starcza?

Pozbycie się niechcianego owłosienia wymaga przeprowadzenia odpowiedniej ilości zabiegów w serii. Zazwyczaj zaleca się wykonanie od 6 do nawet 10 zabiebów na okolicę, które muszą być wykonywane w odpowiednich odstępach czasu. Depilacja laserowa wykazuje największą skuteczność w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy w jednym czasie są w fazie anagenu, dlatego niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów z odpowiednim odstępem czasu. Efekty zabiegowe obserowawane u różnych klintek mogą się znacznie różnić, są zależne od indywidualnych predyspozycji. Z reguły najlepsze efekty można usyskać u osób z bardzo jasną karnacją i ciemnymi włoskami na ciele. U większości klientów można skutecznie zniszczyć mieszek włosowy, natomiast naturalna zdolność organizmu do rekowalescencji sprawia, że po upływie kilku miesięcy, a nawet roku włoski na ciele mogą znowu się pojawić. Na odrastanie włosków może mogą mieć wpływ hormony np. zmiany hormonalne po ciąży lub w okresnie menopauzy. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegów przypominających.

Profesjonalne urządzenia do depilacji laserowej

Urządzenia do depilacji laserowej to lasery diodowe. Na rynku możemy znaleźć lasery jedno falowe, bądź trój falowe. Działanie lasera bazuje na zjawisku selektywnej termolizy. Fala o długości 808 nm emitowana przez laser jest pochłaniana przez melaninę zawartą we włosach. Wykorzystana długość oddziałuje na melanocyty zawarte w mieszkach włosowych. Wiązka lasera uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa, niszczy ja termicznie i trwale, nie uszkadzając przy tym otaczającego mieszek włosowy naskórka. Światło wygenerowane przez głowicę zabiegową lasera absorbowane jest przez melaninę i mieszki włosowe, po czym a wytworzone ciepło zwiększa temperaturę włosa. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury owłosienie zanika, dzięki naturalnemu procesowi fizjologicznemu. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć Laser Episoft.

Urządzenia trój falowe takie jak Laser Diodowy Smart emitują trzy długości fali podczas jednego impulsu.

– 755 nm: powszechnie stosowana w laserach aleksandrytowych, reaguje nawet na małą ilość melaniny we włosku, przynosi efekty nawet przy jasnych włoskach,

– 808 nm: największą skuteczność wykazuje przy włosach ciemnych i średniociemnych,

– 1064 nm: laser neodymowo – yagowy, najczęściej stosowany przy usuwaniu tatuażu, jednak znajduje swoje zastosowanie również w usuwaniu owłosienia. Wiązka penetruje nawet do najgłębiej położonych mieszków włosowych, nie powodując uszkodzenia skóry. Fala długości 1064nm działa głównie na hemoglobinę. Jej celem są brodawki skórne ( naczynia włosowate otaczające mieszek włosowy ) a nie melanina zawarta we włosku. Światło dociera do brodawki gdzie niszczy naczynia włosowate odżywiające mieszek włosowy. Nieodżywiony mieszek obumiera co skutkuje skuteczną depilacją.