Ampułki do mezoterapii bezigłowej
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Jakie ampułki do mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia jest metodą rewitalizacji skóry stosowaną od lat w medycynie estetycznej. Zabieg polega na podaniu substancji aktywnych w głąb skóry, dzięki czemu możemy uzyskać efekty zabiegowe takie jak nawilżenie, głęboka regeneracja skóry, odżywienie, rozświetlenie. Za pomocą mezoterapii można walczyć z bliznami i rozstępami na ciele. Jest to metoda, którą stosujemy również w przypadku problemów ze skórą głowy, takich jak wypadanie włosów, czy łojotok. Istnieją 3 rodzaje mezoterapii: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa oraz mezoterapia bezigłowa. Mezoterapia bezigłowa jest metodą nieinwazyjną, co oznacza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo procedura nie powoduje wystąpienia reakcji takich jak obrzęk, zaczerwienienie skóry, czy siniaki.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem, który może być stosowany jako alternatywa do klastycznej mezoterapii igłowej, w trakcie której substancje aktywne zamknięte w ampułkach są wprowadzane do skóry właściwej za pomocą iniekcji. Niestety forma zabiegu iniekcyjnego, z wykorzystaniem igły, może zniechęcać niektórych pacjentów, dlatego bardzo dobrą alternatywą jest mezoterapia bezigłowa. Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, które zachodzą w komórkach skóry podczas zabiegu. Preparaty do mezoterapii są wprowadzane w głąb skóry za pomocą prądu elektrycznego o częstotliwości radiowej. Prowadzi to do powstania zjawiska elektroporacji, która sprawia, że kanały hydrofilowe się otwierają, czyli na pewien czas błony komórkowe są lepiej przepuszczalne. Dzięki temu substancje zamknięte w ampułkach do mezoterapii są wtłaczane w głąb skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak przy każdym zabiegu przed przystąpieniem do procedury niezbędnym jest przeprowadzenie wywiadu z klientem, podczas którego klient przedstawia swoje oczekiwania, a kosmetolog przedstawia plan działania i wpływ zabiegu na skórę oraz to jakie odczucia mogą wystąpić podczas zabiegu. Następnie klient musi wypełnić kartę klienta w celu wykluczenia przeciwwskazań. Po wykonaniu procedury zabiegowej niezbędnym jest, aby kosmetolog przedstawił zalecania, których klient musi przestrzegać w domu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii bezigłowej?

 • metalowe elementy w ciele
 • rozrusznik serca, choroby serca
 • choroby żył
 • epilepsja
 • stany zapalne
 • alergia na składniki kosmetyków
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • gorączka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroba nowotworowa
 • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym

Ampułki do mezoterapii bezigłowej o działaniu nawilżającym

Do gabinetów kosmetycznych często zgłaszają się klienci, który poszukują skutecznych zabiegów nawilżających. Nawilżenie jest podstawą pielęgnacji niezależnie od wieku. Najpowszechniejszym składnikiem o działaniu nawilżającym jest kwas hialuronowy, który należy do grupy glikozaminoglikanów i jest polisacharydem. Inne składniki aktywne o działaniu nawilżającym to na przykład dekspanthenol i pirogronian kolagenu. Te substancje można znaleźć w ampułkach jedno składnikowych lub w koktajlach do mezoterapii. Odpowiedni poziom nawilżenia zapobiega procesowi starzenia się skóry i poprawia jej wygląd. Jakie ampułki nawilżające najlepiej sprawdzą się w zabiegach w Twoim gabinecie? Kwas hialuronowy 2% Mesoaroma to produkt na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego o działaniu rewitalizującym i nawilżającym. Poza ampułkami jednoskładnikowymi można zdecydować się na korzystanie z koktajli do mezoterapii, które w składzie mają kilka substancji aktywnych. Takim produktem są Aminojal i Aminojal Strong marki Bioformula. Produkty różnią się od siebie stężeniem kwasu hialuronowego, ale poza nim w składzie zawierają aminokwasy, które wpływają na odżywienie i ujędrnienie skóry.

Ampułki do mezoterapii bezigłowej o działaniu przeciwzmarszczowym

Wraz z upływem lat produkcja kolagenu spowalnia. Sprawia to, że skóra traci swoją elastyczność i jędrność, a to prowadzi do powstania zmarszczek. Mezoterapia jest świetną metodą rewitalizacji skóry. Poprzez wtłoczenie w głąb skóry składników aktywnych możemy stymulować fibroblasty do syntezy kolagenu i regeneracji. Do zabiegów przeciwstarzeniowych, które mają na celu uelastycznienie skóry najlepszym rozwiązaniem są koktajle, które zawierają kilka składników aktywnych, które nie tylko zadziałają przeciwzmarszczkowo, ale również poprawią nawilżenie skóry i jej koloryt. Składniki aktywne o działaniu napinającym i liftingującym to na przykład DMAE i krzemionka organiczna, czy argirelina. Wpływają one na zwiększenie produkcji kolagenu w skórze. Ampułki DMAE Complex Bioformula to połączenie działania napinającego DMAE z kwasem winowym, który również działa przeciwzmarszczkowo oraz antyoksydacyjnie. Marka Biofromula w swojej ofercie ma preparat Mesolift, czyli połączenie witamin, aminokwasów i mikroelementów, dzięki którym możemy uzyskać ujędrnienie oraz rozjaśnienie skóry.

Ampułki do mezoterapii bezigłowej do terapii blizn i rozstępów

Częstym problemem wśród klientów gabinetów kosmetycznych są rozstępy i blizny. Można z nimi walczyć na wiele różnych sposobów, na przykład za pomocą zabiegów laserowych, RF Frakcyjnego Mikroigłowego, czy mezoterapii igłowej. Są to procedury bardziej inwazyjne, które mogą zniechęcać niektórych klientów, dlatego że mogą powodować ból i dyskomfort oraz wymagają okresu rekonwalescencji po zabiegu. Dla takich klientów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie mezoterapii bezigłowej z odpowiednio dobranymi składnikami aktywnymi. Koktajle i ampułki, które można zastosować w przypadku blizn, czy rozstępów zawierają krzem. Jest to najważniejszy pierwiastek mineralny, który wzmacnia skórę i stymuluje syntezę kolagenu, którego budowa w obrębie blizn, czy rozstępów jest nieprawidłowa. Kolejnym ważnym składnikiem do mezoterapii na rozstępy i blizny jest witamina C. Jest to składnik, który bierze udział w procesie syntezy włókien budulcowych, czyli kolagenu i elastyny. Ważnym składnikiem stosowanym do mezoterapii w celu przebudowy skóry i jej regeneracji jest ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Marka Mesoaroma ma w swojej ofercie preparat Regen Coctail, który jest polecany w przypadku rozstępów i blizn. Składniki aktywne tego produktu to krzemionka, wąkrota azjatycka i dekspanthenol.