Kwas hialuronowy usieciowany Auralya
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

Kwas hialuronowy w zabiegach wolumetrycznych twarzy

Czym jest marka Bioformula?

BIOFORMULA jest Włoską firmą z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku medycyny estetycznej. Z zaangażowaniem poświęca się badaniom i udoskonalaniu produktów, spełniając najbardziej wymagające oczekiwania klientów z branży beauty.

Głównym założeniem firmy jest tworzenie bezpiecznych preparatów, minimalizacja ryzyka wystąpień reakcji alergicznych oraz podrażnień skóry. Równie ważnym celem jest tworzenie produktów, które dają jak najlepsze rezultaty, nawet u najbardziej wymagających klientów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu klientów, Bioformula opracowała dwie linie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego – EVANTHIA i AURALYA.

Czym jest kwas hialuronowy?

Z naukowego punktu widzenia, kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym – polisacharydem, występującym we wszystkich żywych organizmach. W organizmie człowieka występuje w postaci soli sodowej, czyli tzw. hialuronianu sodu. W największym stężeniu znajdziemy go w skórze właściwej, mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Podstawową funkcją a zarazem największą zaletą kwasu hialuronowego jest jego zdolność wiązania cząsteczek wody w skórze właściwej. Kwas hialuronowy może występować w przyrodzie w trzech stopniach usieciowania: nieusieciowany, częściowo usieciowany oraz usieciowany. W zależności od stopnia usieciowania, zmienia się jego gęstość oraz zdolność wiązania cząsteczek wody, co wpływa na czas utrzymywania się kwasu w zabiegach medycznych.

W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany. Sieciowanie kwasu to proces chemicznego łączenia  cząsteczek kwasu za pomocą czynnika chemicznego. Najczęściej stosowanymi czynnikami sieciującymi są BBDE i DVS. Proces sieciowania wpływa na dłuższe utrzymywanie się kwasu hialuronowego w skórze.

Charakterystyka procesu starzenia

Proces starzenia jest nieodłączną częścią życia każdego z nas. Wraz z upływem lat skóra traci swoją jędrność oraz elastyczność. Dochodzi do tzw. lipoatrofii skóry, w wyniku czego zanika tkanka tłuszczowa oraz podskórna twarzy. Widoczny z wiekiem ubytek tkanki prowadzi do zmniejszenia objętości m.in. policzków, żuchwy, brody. Wyraźny brak elastyczności policzków sprawia, że zaczynają się one obniżać, tworząc przy tym bruzdy, fałdy oraz przyczyniają się do opadania kącików ust.

Czym jest wolumetria?

Z ratunkiem przychodzą zabiegi z zakresu wolumetrii twarzy, polegające na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej.

Zabieg wykonuje się przy użyciu wypełniacza o wysokim stężeniu kwasu, który pozwoli na osiągnięcie jak najlepszych i najtrwalszych rezultatów. Ze względu na gęstość preparatu, ważne jest podanie go na odpowiednim poziomie – głębokie warstwy skóry właściwej oraz tkanka podskórna.

Iniekcja kwasu odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, uwydatniając kształt twarzy i korygując jej profil.

Wskazania do wolumetrii

Wolumetria polecana jest osobom:

  • ze zwiotczeniem skóry w związku z utratą objętości
  • ze zbyt szczupłą twarzą,
  • z nieproporcjonalnym konturem twarzy,
  • z lipoatrofią jarzmową,
  • po przebytym liftingu twarzy, jako terapia uzupełniająca

Jakie są etapy procesu starzenia

Preparaty do wolumetrii

Z linii preparatów marki Bioformula do zabiegów wolumetrycznych w obszarze twarzy stosuje się wypełniacze AURALYA.

AURALYA to sterylny, medyczny produkt klasy III ( CE 0373 ) zawierający usieciowany kwas hialuronowy, otrzymany poprzez proces fermentacji bakteryjnej. Produkt jest wolny od substancji pirogennych, posiada bardzo niski wskaźnik endotoksyn ( < 0.2 Eu/ml ). W składzie kwasu nie ma związków pochodzenia zwierzęcego.

Wypełniacz jest w postaci przeźroczystego żelu znajdującego się w sterylnej, jednorazowej strzykawce z praktycznym ułatwieniem do zmiany igły.

Zastosowanie w preparacie czynnika sieciującego DVS, charakteryzującego się tworzeniem bardzo krótkich wiązań pomiędzy cząsteczkami kwasu hialuronowego, pozwoliło na osiągnięcie wysoko skoncentrowanego kwasu idealnego do zabiegów wolumetrii i konturowania twarzy.

AURALYA oferuje produkty w dwóch stężeniach:

AURALYA 2 MEDIUM 1 ml – stężenie kwasu hialuronowego 25mg/ml

Produkt przeznaczony do wprowadzania w głęboką warstwę skóry właściwej. Idealnie nadaje się do wypełniania średnio głębokich i głębokich bruzd, korygowania kształtu nosa oraz do zabiegów wolumetrycznych.

AURALYA 3 DEEP 1 ml – stężenie kwasu hialuronowego 30mg/ml

Ze względu na wysoką twardość produktu oraz niskie właściwości plastyczne produkt przeznaczony jest głównie do zabiegów wolumetrii oraz modelowania owalu twarzy i brody. Produkt wprowadzamy do głębokiej warstwy skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.

Szacowany czas utrzymywania się preparatów wynosi 8-12 miesięcy.*

* Uzależnione od ogólnego stanu zdrowia, stanu skóry, wieku, oddziaływania czynników środowiskowych, stresu, innych wykonywanych zabiegów oraz stosowania się do zaleceń po zabiegowych.