powiększanie ust kwasem hialuronowym
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym- wszystko, co powinnaś wiedzieć o zabiegu

Powiększanie i modelownie ust to zabieg, który zyskuje na popularności. Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na podaniu metodą iniekcji usieciowanego kwasu hialuronowego. Usieciowany kwas hialuronowy nie wiąże cząsteczek wody, ale pełni funkcję wypełniacza, który pozostaje długo w miejscu podania. Na rynku jest wiele produktów, które nadają się do wypełniania ust. Jaki zatem wybrać, aby był bezpieczny oraz przyniósł spodziewane rezultaty? Na czym polega zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym oraz czy zabieg jest bolesny? Dowiesz się tego z artykułu.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust polega na podaniu metodą iniekcji kwasu hialuronowego usieciowanego. Nie zawsze klienci przychodzą do gabinetu z prośbą o duże i pełne usta. Usieciowany kwas hialuronowy podany w małej ilości nadaje się również do odmłodzenia i nawilżenia ust. Zabieg ten nie polega tylko i wyłącznie na podaniu kwasu hialuronowego, ale również stworzeniu atrakcyjnego kształtu, który będzie odpowiedni dla danego klienta i jego kształtu twarzy. Zanim specjalista przejdzie do wykonywania zabiegu niezbędne jest wykluczenie wszelkich przeciwskazań, klient musi wypełnić kartę. Następnie należy omówić procedurę zabiegową oraz dokładnie dopytać o oczekiwania klienta odnoście kształtu ust. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnej maści znieczulającej na przykład Neo-Cain na obszar zabiegowy, a po upływie około 40 minut należy ją zmyć i dokładnie zdezynfekować miejsce zabiegowe, a później wykonuje się kilka iniekcji, podając kwas hialuronowy usieciowany za pomocą sterylnych igieł. Ważne jest aby po zabiegu rozmasować usta, nadać im odpowiedni kształt oraz przekazać zalecenia pozabiegowe dla klienta. Zabieg z użyciem preparatu na bazie kwasu hialuronowego jest bezpieczny. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie organizm stopniowo, samodzielnie metabolizuje produkt za sprawą enzymu hialuronidazy.

Jakie preparaty wykorzystuje się do powiększania ust?

W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroki wybór preparatów do modelowania i wypełniania ust znanych, światowych marek. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów. W ofercie posiadamy zarówno pojedyncze ampułkostrzykawki kwasu hialuronowego usieciowanego, jak również pakiety produktów, dzięki czemu cena jest bardzo atrakcyjna. Stężenie kwasu hialuronowego w zależności od preparatu może być różne. Im wyższe stężenie kwasu hialuronowego w produkcie, tym dłużej będzie się on utrzymywał w miejscu podania. Niektóre preparaty zawierają w swoim składzie oprócz kwasu hialuronowego dodatek lidokainy o działaniu znieczulającym. Im niższe stężenie kwasu hialuronowego na mililitr tym będzie się utrzymywał krócej oraz da delikatniejszy efekt.

Czy taki zabieg boli?

Odczuwanie bólu to sprawa bardzo indywidualna. Niestety w przypadku zabiegów medycyny estetycznej większość z nich pacjenci klasyfikują jako bolesne. Do jednych z najbardziej nieprzyjemnych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się zabieg powiększania ust przy użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego. Zabieg ten to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach estetycznych. Ból, który występuje podczas zabiegu u jednych pacjentów odczuwalny jest bardziej u innych mniej, a związany jest on z rozpierającym efektem występującym podczas podawania kwasu do tkanki. Aby zminimalizować odczucia bólowe przed zabiegiem stosowane są specjalne kremy znieczulające zawierające w swoim składzie lidokainę, która po podaniu na skórę działa miejscowo znieczulająco zwiększając komfort zabiegu. Dodatkowo lidokaina może znajdować się preparacie kwasu hialuronowe, wówczas jest ona wstrzykiwana do tkanki razem z kwasem hialuronowym co jeszcze bardziej zmniejsza odczucia bólowe. Należy jednak pamiętać, że lidokaina może wywoływać reakcje alergiczne, dlatego przed jej zastosowaniem ważne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do jej zastosowania. Ból towarzyszący zabiegowi powiększania ust jest zdecydowanie dużym minusem , jednak należy pamiętać by dołożyć wszelkich starań oraz zastosować wszelkie możliwe środki znieczulające, aby zabieg ten był jak najbardziej komfortowy dla pacjenta.

Jaki i kiedy pojawi się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym są one opuchnięte, zaczerwienione, mogą pojawić się siniaczki. Ważne jest poinformowanie klienta o tym, że nie jest to ostateczny efekt zabiegowy. Bezpośrednio po zabiegu usta są większe niż będą ostatecznie, z powodu opuchlizny. Obrzęk może się utrzymywać około 3 dni. Efekt będzie zależny od zastosowanego preparatu – gęstości kwasu hialuronowego na mililitr. Im gęstszy preparat i większa ilość podanego kwasu, tym pełniejsze będą usta po zabiegu. Ostateczny efekt powiększania ust jest widoczny po upływie 2 tygodni, wtedy kwas hialuronowy zdąży się już ułożyć w tkankach.