Laser do depilacji laserowej
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Jak działa laser do depilacji?

Usuwanie owłosienia to zabieg, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w gabinetach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego. Piękna i gładka skóra bez podrażnień i wrastających włosków są pożądane przez wiele kobiet. Istnieje kilka metod usuwania niechcianego owłosienia z ciała. Mogą to być metody, które usuwają włoski wraz z cebulką, ale po jakimś czasie włoski ponownie odrosną. Niestety są to zabiegi, które są klasyfikowane przez klientów jako bolesne i nieprzyjemne. Należy do nich depilacja woskiem, pastą cukrową, pęsetą, czy depilatorem. Po zabiegu skóra może być delikatnie podpuchnięta i zaczerwieniona.  Czasami te metody mogą przyczyniać się do zapalenia mieszka włosowego. Alternatywą jest zabieg laserowego usuwania owłosienia z całego ciała. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda usuwania owłosienia z całego ciała. Jak działa laser do depilacji i jakie są najlepsze urządzenia do depilacji laserowej do Twojego gabinetu? Dowiesz się z tego artykułu.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów do usuwania owłosienia. Jest to metoda bezpieczna i gwarantująca długotrwałe rezultaty. Istotą działania lasera jest proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser emituje wiązkę światła na określony obszar na ciele. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, która jest zawarta w mieszku włosowym. Następuje wtedy kumulacja energii cieplnej, a w efekcie tego procesu cebulka zostaje bezpowrotnie zniszczona. Badania wykazują, że depilacja laserowa wykazuje największą skuteczność w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Ważne jest to, że wiązka lasera działa precyzyjnie, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Po wybraniu obszaru na którym będzie wykonywany zabieg specjalista ustawia odpowiednie dla danego klienta parametry zabiegowe. Największą zaletą tego zabiegu jest bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania odpowiedniej energii, co przekłada się na bardzo dobre rezultaty, które można osiągnąć w serii zabiegów.

Jakie urządzenia można wykorzystać do depilacji laserowej?

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych urządzeń do depilacji laserowej. Laser diodowy Episoft jest laserem diodowym, który epituje falę 810nm. Wykorzystana długość oddziałuje na melanocyty zawarte w mieszkach włosowych. Wiązka lasera uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa, niszczy ja termicznie i trwale, nie uszkadzając przy tym otaczającego mieszek włosowy naskórka. Zaletą urządzenia jest to, że głowica podczas zabiegu jest chłodzona poprzez zamknięty obieg wody, dzięki czemu zabiegi są bardziej komfortowe dla klienta. Ten laser jest najbardziej skuteczny w przypadku ciemnych włosków na jasnej karnacji. Obecnie złotym standardem w depilacji laserowej są urządzenia, które jednocześnie emitują trzy długości fali. W przypadku urządzenia Laser diodowy do depilacji Smart są to fale o długości 755nm, 810 nm i 1064 nm. Jest to laser ledowo – diodowy. Wiązka fali 755 nm działa na melaninę zawartą we włosie. Wiązka laserowa jest pochłaniania przez barwnik we włosie,  przez co włos ulega zniszczeniu. Jest to długość fali, która wykazuje skuteczność nawet w przypadku jasnych włosów, może służyć do depilacji meszku na twarzy. W przypadku ciemnych włosów najlepiej działa fala 810 nm. Fala o długości 1064 nm jest pochłaniania przez hemoglobinę zawartą w naczyniach odżywiających brodawkę włosa. Zniszczenie naczyń krwionośnych powoduje obumarcie nieodżywionego mieszka włosowego.

Jak działa laser do depilacji?

Działanie lasera opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser emituje wiązkę światła na określony obszar na ciele. Wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę, która jest zawarta w mieszku włosowym. Następuje wtedy kumulacja energii cieplnej, a w efekcie tego procesu cebulka zostaje bezpowrotnie zniszczona. Lasery do depilacji są skuteczne i bezpieczne w użytkowaniu. Ważne jest aby przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej wykulczyć przeciwwskaznia do zabiegu.