Lasec picosekundowy Pico Focus

PICO FOCUS 1064nm, 755nm, 532nm – redukcja barwnika i odmłodzenie skóry

Czym jest tatuaż ?

Tatuaż to forma modyfikacji ciała, która polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, aby zmienić jej pigment. Tatuaże były z pewnością znane juz w zamierzchłej starożytności, a ich pierwotne znaczenie związane było z obrzędami rytualnymi. Obecnie tatuaż coraz rzadziej postrzegany jest jako tabu, a wręcz przeciwnie, stał się jedną z najbardziej popularnych form zdobienia ciała. Ze względu na stale zmieniającą się modę wzrasta liczba osób, które chcą usunąć lub zmienić swój tatuaż.

Jak usunąć tatuaż?

Idealnie sprawdzają się urządzenia laserowe, w tym najnowsze lasery pikosekundowe. Dotychczas do usuwania tatuaży w Medycyne Estetycznej i Kosmetologii  popularnością cieszyły się stosowane od lat lasery nanosekundowe typu Q-switch. Zastosowanie tego typu laserów w redukcji barwinka wiąże się z długim procesem, wymagającym kilkunastu sesji i obarczonym prawdopodobieństwem wystąpienia blizn pozabiegowych. W celu przyspieszenia terapii zaczęto stosować, do redukcji barwnika, lasery pikosekundowe. W laserach pikosekundowych eksplozja generuje falę akustyczną, która rozbija barwnik na znacznie mniejsze fragmenty niż w przypadku wykorzystania impulsów nanosekundowych, co skutkuje szybszą degradacją barwnika.

Najlepsze urządzenie – PICO FOCUS

Redukcja przebarwień

PICO FOCUSredukcja barwnika

Laser PICO FOCUS o maksymalnej energii 2000mJ i częstotliwości 10Hz jest przeznaczony do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego i przebarwień melanocytowych. Urządzenie wykorzystuje technologię ultrakrótkich impulsów (550-750ps) aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki z jednoczesnym znaczącym ograniczeniem wystąpienia efektu cieplnego w tkankach. PICO FOCUS wyposażony jest w 7-ramienny prowadnik światłowodu, wykonany w Korei  umożliwiający regulację plamki zabiegowej w przedziale od 2mm do 10mm z wbudowanym celownikiem ułatwiającym wykonywanie zabiegów.

Odmładzanie, usuwanie blizn i rozstępów

PICO FOCUS – odmładzanie, blizny, rozstępy

Pico Focus posiada dodatkową głowicę zabiegową wyposażoną w soczewki frakcyjne. Jej przeznaczeniem jest odmłodzenie, zagęszczenie skóry, redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów oraz poprawa kolorytu.  Zjawisko odmładzanie skóry, redukcji blizn i rozstępów przy użyciu laserów pikosekundowych, związane jest z użyciem dużej gęstości mocy poprzez zastosowanie wieloogniskowych końcówek zabiegowych. W głowicy z soczewką frakcyjną zasadnicza wiązka lasera dzieli się na kilkadziesiąt odrębnych wiązek, a gęstość mocy w mikroogniskach jest większa niż gęstość mocy w wiązce zasadniczej. Mikroogniska przenikają do 1,5mm w głąb skóry wywołując efekt fotoakustyczny, który uszkadza tkanki wywołując stan zapalny. Efektem tego procesu jest inicjacja procesu neokolagenezy związanego ze zwiększeniem produkcji kolagenu i elastyny. Po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie jednak okres dłuższej rekonwalescencji nie jest konieczny, a pacjent może wrócić od razu po zabiegu do codziennych czynności życiowych. Dodatkowym atutem jest rozbicie nagromadzonego w skórze pigmentu co skutkuje rozjaśnieniem skóry i poprawą jej kolorytu. Dla uzyskania zadowalającego efektu należy wykonać od 3 do 5 zabiegów.

Wskazania do zabiegu

PICO FOCUS wskazania

  • tatuaże ciemne i kolorowe
  • makijaż permanentny
  • przebarwienia melanocytowe
  • odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek
  • poprawa kolorytu skóry
  • blizny, rozstępy

Karolina Gałajda
absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
magister kosmetologii,
szkoleniowiec, kierownik
działu szkoleń i sprzedaży
w firmie Cosmed24

www.cosmed24.pl