Lasec picosekundowy Pico Focus
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis.

PICO FOCUS 1064nm, 755nm, 532nm – redukcja barwnika i odmłodzenie skóry

Czym jest tatuaż ?

Tatuaż to forma modyfikacji ciała, która polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, aby zmienić jej pigment. Tatuaże były z pewnością znane juz w zamierzchłej starożytności, a ich pierwotne znaczenie związane było z obrzędami rytualnymi. Obecnie tatuaż coraz rzadziej postrzegany jest jako tabu, a wręcz przeciwnie, stał się jedną z najbardziej popularnych form zdobienia ciała. Ze względu na stale zmieniającą się modę wzrasta liczba osób, które chcą usunąć lub zmienić swój tatuaż.

Jak usunąć tatuaż?

Idealnie sprawdzają się urządzenia laserowe, w tym najnowsze lasery pikosekundowe. Dotychczas do usuwania tatuaży w Medycyne Estetycznej i Kosmetologii  popularnością cieszyły się stosowane od lat lasery nanosekundowe typu Q-switch. Zastosowanie tego typu laserów w redukcji barwinka wiąże się z długim procesem, wymagającym kilkunastu sesji i obarczonym prawdopodobieństwem wystąpienia blizn pozabiegowych. W celu przyspieszenia terapii zaczęto stosować, do redukcji barwnika, lasery pikosekundowe. W laserach pikosekundowych eksplozja generuje falę akustyczną, która rozbija barwnik na znacznie mniejsze fragmenty niż w przypadku wykorzystania impulsów nanosekundowych, co skutkuje szybszą degradacją barwnika.

Najlepsze urządzenie – PICO FOCUS

Redukcja przebarwień

PICO FOCUSredukcja barwnika

Laser PICO FOCUS o maksymalnej energii 2000mJ i częstotliwości 10Hz jest przeznaczony do usuwania tatuaży, makijażu permanentnego i przebarwień melanocytowych. Urządzenie wykorzystuje technologię ultrakrótkich impulsów (550-750ps) aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki z jednoczesnym znaczącym ograniczeniem wystąpienia efektu cieplnego w tkankach. PICO FOCUS wyposażony jest w 7-ramienny prowadnik światłowodu, wykonany w Korei  umożliwiający regulację plamki zabiegowej w przedziale od 2mm do 10mm z wbudowanym celownikiem ułatwiającym wykonywanie zabiegów.

Odmładzanie, usuwanie blizn i rozstępów

PICO FOCUS – odmładzanie, blizny, rozstępy

Pico Focus posiada dodatkową głowicę zabiegową wyposażoną w soczewki frakcyjne. Jej przeznaczeniem jest odmłodzenie, zagęszczenie skóry, redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów oraz poprawa kolorytu.  Zjawisko odmładzanie skóry, redukcji blizn i rozstępów przy użyciu laserów pikosekundowych, związane jest z użyciem dużej gęstości mocy poprzez zastosowanie wieloogniskowych końcówek zabiegowych. W głowicy z soczewką frakcyjną zasadnicza wiązka lasera dzieli się na kilkadziesiąt odrębnych wiązek, a gęstość mocy w mikroogniskach jest większa niż gęstość mocy w wiązce zasadniczej. Mikroogniska przenikają do 1,5mm w głąb skóry wywołując efekt fotoakustyczny, który uszkadza tkanki wywołując stan zapalny. Efektem tego procesu jest inicjacja procesu neokolagenezy związanego ze zwiększeniem produkcji kolagenu i elastyny. Po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie jednak okres dłuższej rekonwalescencji nie jest konieczny, a pacjent może wrócić od razu po zabiegu do codziennych czynności życiowych. Dodatkowym atutem jest rozbicie nagromadzonego w skórze pigmentu co skutkuje rozjaśnieniem skóry i poprawą jej kolorytu. Dla uzyskania zadowalającego efektu należy wykonać od 3 do 5 zabiegów.

Wskazania do zabiegu

PICO FOCUS wskazania

  • tatuaże ciemne i kolorowe
  • makijaż permanentny
  • przebarwienia melanocytowe
  • odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek
  • poprawa kolorytu skóry
  • blizny, rozstępy

Karolina Gałajda
absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,
magister kosmetologii,
szkoleniowiec, kierownik
działu szkoleń i sprzedaży
w firmie Cosmed24

www.cosmed24.pl