Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

HIFU Radar Line – technologia przywracająca młodość

Czym jest technologia HIFU?

Urządzenia wykorzystujące technologię HIFU to obecnie najbardziej rewolucyjne rozwiązania w terapii anti-aging.  Pozwalają one na przeprowadzenie niezwykle skutecznych, nie chirurgicznych zabiegów liftingujących, które obarczone są minimalnym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Główny klucz do sukcesu w terapiach przy użyciu High Intensity Focused Ultrasound to precyzyjne skupiona fala ultradźwiękowa o dużym natężeniu. Technologia ta wykorzystywana jest w urządzeniu HIFU Radar Line, przynosząc spektakularne rezultaty terapeutyczne w zabiegach odmładzających.

 

HIFU inne niż wszystkie 


HIFU Radar Line jest przeznaczone do wykonywania bezinwazyjnych, kontrolowanych zabiegów liftingujących twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała. Po za zabiegami liftingującymi HIFU. Urządzenie wykorzystuje możliwość dostarczania wysokoenergetycznych impulsów w sposób precyzyjny na określoną głębokość w skórze. Emitowana fala ultradźwiękowa poddawana jest odpowiedniej modulacji przyjmując kształt odwróconego stożka, na szczycie którego następuje największe skupienie energii prowadzące do wywołania kontrolowanego i selektywnego urazu termicznego o średnicy 1mm w odstępach od 1 do 5mm, jednocześnie nie powodując niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. Następstwem tego zjawiska jest remodeling i nowotworzenie się włókien kolagenowych prowadzące do liftingu skóry. Urządzenie posiada dwie głowice bez wymiennych kartridży. Oznacza to, że urządzenie nie ma określonej ilości strzałów.  Zaletą urządzenia jest praca ciągła głowicą na określonym miejscu zabiegowym. Dwie głowice zabiegowe slużące głównie do liftingu penetrują tkankę na glębokość 3mm i 4,5mm. Głowica 3mm pozwala na deponowanie energii w skórze właściwej, obkurczając włókna kolagenowe, poprawiając napięcie oraz indykuje stan zapalny pozwalający uruchomić neokolagenezę. Głowicą 4,5mm oddziałuje na powieź SMAS – czyli powieź skórno – mięśniową odpowiedzialną na największe napięcie skóry. Jest to powieź na której działają chirurdzy w celu chirurgicznego liftingu skóry. Urządzenie nie uszkadza wierzchnich warstw skóry, oddziałuje na wybraną głębokość. Tuż po zabiegu można zaobserwować efety zabiegowe.

 

Efekty po zabiegu HIFU

Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę pacjenta jest bardzo indywidualne. Wiek, stan skóry, tryb życia mają znaczący wpływ na rezultaty i liczbę wykonanych zabiegów. Indukowane przez falę ultradźwiękową procesy zachodzące w skórze wymagają czasu, dlatego pełny rezultat pozabiegowy widoczny jest po upływie trzech, a w niektórych przypadkach sześciu miesięcy. Najlepsze efekty obserwuje się wtedy na:poprawie owalu twarzy, podniesieniu tzw ,,chomików”, przeciwdziałanie procesom starzenia (odwrócony trójkąt), redukcja drugiego podbródka, podniesienie brwi, ogólne napięcie skóry w miejscu zabiegowym.

HIFU Radar Line może być stosowane w celu:

  • Ujędrnienia, poprawy owalu twarzy, podniesienie brwi
  • Wysmuklenia linii żuchwy (redukcja tzw. chomików)
  • Liftingu szyi i dekoltu
  • Wyszczuplenia i modelowania sylwetki
  • Poprawy jędrności skóry na ciele

Podczas zabiegu temperatura w tkankach wynosi od 60 do 70°C, dzięki precyzyjnej i selektywnej pracy przetworników powierzchnia naskórka pozostaje nienaruszona bez powierzchniowych poparzeń. Dlatego zabiegi z zastosowaniem urządzenia HIFU często zaliczane są do tzw. zabiegów „lunchowych”, które nie wyłączają pacjenta z codziennego życia. Co więcej procedura może być wykonywana niezależnie od fototypu, a także od pory roku.