urządzenia do modelowania sylwetki
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Najlepsze urządzenia do modelowania sylwetki

Nowoczesne metody modelowania sylwetki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów gabinetów kosmetycznych. Marzeniem kobiet jest płaski brzuch, jędrne i pozbawione cellulitu ciało. Niestety nie zawsze łatwo jest osiągnąć wymarzone efekty bez zastosowania odpowiednich metod. Podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna, natomiast nie zawsze to wystarcza i przynosi oczekiwane efekty, dlatego warto jest wspomóc tą walkę. Jakie urządzenia do modelowania sylwetki powinny znaleźć się w Twoim gabinecie kosmetycznym, aby wspomóc walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej i uporczywym cellulitem?

Kriolipoliza – pogromca tłuszczu

Kriolipoliza jest zabiegiem, który opiera się na oddziaływaniu zimna na tkankę tłuszczową. Jak wykazały badania komórki tłuszczowe są znacznie bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki, dlatego zabieg jest bezpieczny i w sposób kontrolowany, bez niszczenia sąsiadujących struktur niszczy adipocyty. Zabieg kriolipolizy umożliwia utratę znacznej ilości tkanki tłuszczowej. Ostateczny efekt zabiegowy jest widoczny po upływie około 6 tygodni. Po upływie tego czasu, jeżeli jest taka potrzeba, możemy wykonać kolejny zabieg. Zabieg ten jest polecany dla osób, które zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, pośladków, ud, pleców, łydek, dodatkowo wspomaga walkę z cellulitem. Dostępny w naszym asortymencie sprzęt kosmetyczny do kriolipolizy jest wyposażony w dwie głowice zabiegowe o różnej wielkości. Urządzenie daje nam możliwość regulacji temperatury chłodzenia w zakresie od 4 do -10 stopni Celcjusza. Ponadto głowice zabiegowe mogą pracować na dwóch obszarach w tym samym czasie, co skraca czas zabiegu, a w przypadku Kriolipolizy Crio System urządzenie posiada aż 4 głowice zabiegowe.

Redukcja cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą karboksyterapii

Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega na podaniu dwutlenku węgla śródskórnie lub do tkanki tłuszczowej. Aplikacja CO2 sprawia, że zwiększa się przepływ krwi, tlenu oraz odżywienie tkanek ulega poprawie. Skóra w odreagowaniu na iniekcję z dwutlenkiem węgla odpowiada reakcją zapalną, stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu struktura skóry ulega poprawie, jest bardziej napięta i jędrna. Karboksyterapię można stosować jako zabieg do modelowania sylwetki oraz redukcji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe wykazują bardzo dużą wrażliwość na CO2. W organizmie dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy, który natomiast jest odpowiedzialny za rozpuszczenie adipocytów. Dodatkowo karboksyterapia zwiększa drenaż limfatyczny, co powoduje szybsze usunięcie metabolitów procesu lipolizy.

Fala uderzeniowa, jako metoda modelowania sylwetki i redukcji cellulitu

Fala uderzeniowa w kosmetologii jest wykorzystywana przede wszystkim do modelowania sylwetki. Urządzenie pozwala na redukcję cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Urządzenie generuje impulsy ultradzwiękowe o określonej częstotliwości i energii i rozchodzi się w organizmie w postaci intensywnych drgań. Za pomocą fali uderzeniowej wywołujemy efekty takie jak: pobudzenie produkcji kolagenu, rozbijanie komórek tłuszczowych, oraz zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki temu uzyskujemy napięcie, poprawę jędrności, ale również doprowadzamy do lipolizy, czyli rozpadu adipocytów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które są następnie usuwane z organizmu wraz z metabolizmem. Urządzenie daje nam możliwość pracy na różnych partiach ciała, na przykład na brzuchu, udach, pośladkach.

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą lipolaserów

Lipolasery to urządzenia, które służą do lipolizy laserowej. Technologia wykorzystywana w laserach do lipolizy polega na rozkładzie tłuszczu do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Tak upłynniony tłuszcz, w wyniku naturalnej reakcji chemicznej, jest eliminowany z organizmu. Lipolasery wykazują się bardzo dużą skutecznością i bezpieczeństwem w stosowaniu. To urządzenia do nieinwazyjnego modelowania sylwetki oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty zabiegowe można zaobserwować od razu po zabiegu, natomiast najlepsze rezultaty można osiągnąć w serii zabiegów, dlatego klienci już po pierwszym zabiegu są pozytywnie nastawieni i zapisują się na kolejne. Cechą lipolaserów jest łatwość użytkowania. Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii są niezwykle efektywne i mogą być wykorzystywane na powierzchni całego ciała w celu modelowania sylwetki.

HIFU – skoncentrowane ultradzwięki, jako sposób na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej

HIFU to technologia, która polega na działaniu skoncentrowanych ultradzwięków o wysokiej częstotliwości, której niezaprzeczalnym atutem jest to, że działa ona wewnątrz skóry, a nie na jej powierzchni, dzięki temu zewnętrzna warstwa skóry nie zostaje uszkodzona, skórka klienta przed zabiegiem nie wymaga znieczulenia. Można stosować ją w przypadku zabiegów przeciwstarzeniowych, jak również do modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie ultradzwięków polega na wywołaniu efektu termicznego i mechanicznego w tkankach i przypadku zabiegów wyszczuplających prowadzi do rozbicia tłuszczu na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Te metabolity są następnie usuwane z organizmu w naturalny sposób. Do zabiegu używa się kardridży, które penetrują na różną głębokość, w przypadku modelowania sylwetki są to najczęściej głębokości 8mm i 13mm. Najlepszym urządzeniem z technologią HIFU do pracy na ciele jest ULIPO, dzięki któremu zabieg można wykonać szybciej, a efektem jednego zabiegu jest utrata 2,5 cm w talii.

Technologia elektromagnetyczna o wysokiej częstotliwości, jako sposób na modelowanie sylwetki

Bauty Slim to urządzenie, które wykorzystuje technologię High- Intensity Focused Electromagnetic Technology do rozbudowy tkanki mięśniowej oraz redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. High- Intensity Focused Electromagnetic Technology jest zaawansowaną technologią działającą na zasadzie fal elektromagnetycznych o wysokiej intensywności, które wywołują skurcze mięśni. Efektem zabiegu jest poprawa struktury mięśniowej, co dzieje się dzięki wykonaniu około 20 tysięcy skurczy w trakcie jednego zabiegu. Beauty Slim umożliwia skurcze mięśni, które są intensywniejsze niż te, które są wykonywane podczas klasycznego treningu. Urządzenie daje nam możliwość pracy na 5 programach. Są to programy:

  1. HIIT – trening tlenowy interwałowy, który umożliwia spalanie tkanki tłuszczowej
  2. HIPERTROFIA – trening wzmacniający mięśnie, który przyczynia się do ich rozbudowy
  3. SIŁA – trening siłowy, który powoduje zwiększenie siły mięśni bez zwiększenia ich masy
  4. COMBO 1 – połączenie trybu HIIT i HIPERTROFIA
  5. COMBO 2 – połączenie trybu HIPRETROFIA i SIŁA