Urządzenia HITECH w gabinecie kosmetycznym
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Urządzenia kosmetyczne HI-TECH – jakie wybrać do swojego gabinetu kosmetycznego?

W dobie nowoczesnej kosmetologii urządzenia HI TECH to coś czego nie może zabraknąć w gabinecie kosmetycznym. Z roku na rok zmieniają się technologie i wchodzą na rynek nowe urządzenia. Wiele osób otwierając swój gabinet kosmetyczny poszukuje najlepszych rozwiązań, poszukuje urządzeń przynoszących najlepsze rezultaty, co będzie gwarantowało zadowolenie klientów i sprawi, że z chęcią będą korzystać z oferowanych usług. Salon kosmetyczny, który posiada w swojej ofercie zabiegi takimi urządzeniami jest w stanie zaoferować swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług. Zabiegi z zakresu kosmetologii Hi Tech mogą być wykonywane zarówno na twarzy, jak i na ciele. Ponadto jest to doskonała propozycja dla osób, które są chcą poprawić swój wygląd, ale nie chcą decydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii i wolą metody łagodniejsze, a także mniej inwazyjne.

Czym są urządzenia kosmetyczne Hi Tech?

Nowoczesna kosmetologia wykorzystuje innowacyjne technologie, które będą gwarantowały efekt odmłodzenia, litingu, poprawią wygląd sylwetki, będą skuteczne w redukcji przebarwień, rozszerzonych naczynek. Ponadto nowoczesne urządzenia Hi Tech wspomogą walkę z defektami takimi jak blizny, cellulit czy rozstępy, jak również służą do trwałej epilacji. Dostępne na rynku urządzenia kosmetyczne Hi Tech są w stanie zadziałać na każdy problem naszych klientów, czy to w obrębie twarzy, czy ciała. W urządzeniach kosmetycznych możemy spotkać się z technologiami takimi jak: fale radiowe, ultradzwięki, masaż próżniowy, lasery. Jakie urządzenia Hi Tech wybrać do swojego gabinetu i jakie zabiegi można wykonywać za pomocą tych urządzeń?

Oczyszczanie wodorowe

Hydra Peel H2 to urządzenie kosmetyczne, które służy do wodorowego peelingu wodnego. Jest to urządzenie łączące w sobie wiele funkcji takich jak sonoforeza, łagodzący zmiany zimny młotek, peeling kawitacyjny oraz fale radiową. Stosowana w zabiegu oczyszczona woda wodorowa doskonale oczyszcza skórę, a dodatkowo poprawia jej ukrwienie, dzięki czemu skóra staje się promienna i lepiej odżywiona. Regularnie wykonywane zabiegi zmniejszą ilość zaskórników oraz wpłyną na zmniejszenie przetłuszczania się skóry. Zabieg oczyszczania wodorowego, jest odpowiedni dla klienta, którego problemem jest nadmiernie przetłuszczająca się, zanieczyszczona skóra. Ponadto za pomocą tego urządzenia można wykonać peeling kawitacyjny, który złuszcza martwe komórki naskórka, jak również sonoforezę, dzięki której składniki aktywne z serum lub ampułek mogą zostać wprowadzone do głębszych warstw skóry za pomocą ultradzwięków. Ponadto sonda RF, która emituje falę radiową działa liftingująco, poprawia napięcie skóry i poprawia strukturę kolagenu.

Infuzja tlenowa – oxybrazja

Oxybrazja, nazywana również mikrodermabrazją wodno-tlenową jest peelingiem mechanicznym. W przypadku tego urządzenia czynnikiem złuszczającym jest sól fizjologiczna, która jest aplikowana pod ciśnieniem na skórę klienta w formie strumienia rozproszonych kropelek. Zabieg jest skuteczny oraz bezpieczny nawet dla osób, które mają skórę wrażliwą lub naczyniową. Podstawowym działaniem peelingu wodno-tlenowego jest złuszczanie powierzchownej warstwy naskórka, co wpływa na poprawę kolorytu cery. Dodatkowo zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia wykorzystuje terapie zimnem, co hartuje ściany naczyń krwionośnych. Infuzja tlenowa być stosowana u szerszego grona klientów, niż tradycyjna mikrodermabrazja korundowa, czy diamentowa, ponieważ jest delitatniejsza.

Fala akustyczna – uderzeniowa

Fala uderzeniowa w kosmetologii jest wykorzystywana do redukcji cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny. Urządzenie generuje intensywne impulsy ultradzwiękowe o określonej częstotliwości i energii. W trakcie wykonywania zabiegu fala akustyczna penetruje na głębokość 5 cm w głąb skóry i wywołuje efekty zabiegowe takie jak drgania w tkance łącznej, które zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, co prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które wraz z metabolizmem są usuwane z organizmu. Urządzenie inicjuje proces neokolagenezy, co poprawia elastyczność skóry oraz proces angiogenezy, czyli nowotworzenia naczyń krwionośnych, co skutkuje lepszym ukrwieniem i dotlenieniem tkanek.

Kriolipoliza – urządzenie Hi Tech do modelowania sylwetki

Kriolipoliza Crio System posiada cztery głowice, które są przeznaczone do redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu kriolipolizy urządzenie wykorzystuje zjawisko kontrolowanego chłodzenia tkanki, co powoduje niszczenie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia tkanek i naczyń krwionośnych w okolicy zabiegowej, ponieważ komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż otaczające je tkanki. Adipocyty poddane działaniu niskiej temperatury ulegają zniszczeniu. W czasie chłodzenia lipidów ulegają krystalizacji, co prowadzi do zwiększenia objętości komórki, a następnie zniszczenia jej błony i zniszczenia samej komórki. Komórka ulega apoptozie, czyli ustają w niej procesy życiowe. Organizm w odpowiedzi na zniszczenie komórek i ich apoptozę odpowiada stanem zapalnym, co skutkuje oczyszczeniem organizmu z uszkodzonych komórek. Takie zapalenie trwa kilka tygodni, a na końcowy efekt zabiegu należy poczekać do trzech miesięcy. Urządzenie Hi Tech do kiriolipolizy stosowane jest w celu redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej na przykład na udach, pośladkach czy brzuchu.

HIFU – urządzenie Hi Tech do bezoperacyjnego liftingu

HIFU to inaczej zogniskowane ultradzwięki o dużym natężeniu. W medycynie były one stosowane już od dawna, natomiast od jakiegoś czasu tą technologię stosuje się również do pracy na ciele i na twarzy w celu poprawy wyglądu skóry. Technologia HIFU polega na działaniu na skórę zogniskowanych ultradzwięków, które wywołują ablację w obrębie opracowywanego obszaru oraz prowadzą do powstania dwóch efektów w tkance: efektu termicznego i efektu mechanicznego. Powstają wtedy punkty zapalne w skórze. Wywołanie takich efektów prowadzi do poprawy napięcia skóry oraz przebudowy kolagenu. Pracując urządzeniem HIFU mamy możliwość pracy na różnych głębokościach, na głębokościach do pracy w obrębie twarzy: 1,5 mm, 3,0 mm oraz 4,5 mm oraz na ciele w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej na głębokościach 0,8 cm i 1,3 cm. W przypadku pracy na ciele w celu redukcji tkanki tłuszczowej ultradzwięki rozbijają adipocyty, które rozpadają się do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu oraz są usuwane z organizmu. Na ciele można też pracować końcówką 4,5 mm oraz 3,0 mm w celu poprawy jakości kolagenu i ujędrnienia skóry. Pracując na twarzy urządzeniem HIFU uzyskujemy przede wszystkim efekt liftingu, napięcia i możemy zlikwidować tak zwany podwójny podbródek. Zabieg tym urządzeniem jest idealny dla osób, które szukają zabiegu poprawiającego jakość skóry, dla osób które chcą liftingu, bez zastosowania inwazyjnych zabiegów oraz długiego okresu rekonwalescencji. Jest to profesjonalne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym gabinecie, który ma w swojej ofercie zabiegi przeciwstarzeniowe i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy szukają spektakularnych rezultatów bez okresu rekonwalescencji oraz bez przerywania ciągłości naskórka.

Laser do usuwania naczynek

Bardzo częstym problemem klientów gabinetów kosmetycznych jest skóra naczyniowa, dlatego ważne jest to, żeby w swojej ofercie posiadać urządzenie, które będzie odpowiednie do pracy na takich skórach. Niestety bez zastosowania odpowiedniego urządzenia Hi Tech nie uzyskamy satysfakcjonujących rezultatów, ponieważ pękniętych naczynek nie da się zniwelować za pomocą kremów. Działanie lasera do usuwania naczynek polega na generowaniu intensywnego promienia światła, co umożliwia ingerencję w żywą tkankę. Wiązka laserowa dociera w głąb naczynia, gdzie jest absorbowana przez barwnik znajdujący się w czerwonych krwinkach, co prowadzi do powstania energii cieplnej. Powstanie energii cieplnej w obrębie naczynka skutkuje odparowaniem wody. Następnie wewnątrz skóry zostają tylko suche elementy naczynia takie jak ścianki, które się zapadają a następnie znikają.

Urządzenia do depilacji – lasery

Depilacja za pomocą lasera polega na działaniu wiązki laserowej na melaninę zawartą we włosie. Prowadzi to do powstania zjawiska fototermolizy, czyli powstania efektu termicznego, w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia włosa. Obecnie złotym standardem wśród laserów do usuwania owłosienia są lasery, które podczas jednego impulsu generują jednocześnie 3 długości fali. Są to odpowiednio fala 755 nm, która działa nawet w przypadku małej ilości melaniny we włosie, fala 808 nm, która jest powszechnie stosowana do epilacji w laserach diodowych, która wykazuje największą skuteczność w przypadku ciemnych włosów. Dodatkową długością fali jest fala 1064 nm, która działa na hemoglobinę znajdującą się w brodawkach włosowych. Światło lasera jest pochłaniane przez włosowate naczynia krwionośne otaczające włos, co skutkuje ich zniszczeniem. Kiedy naczynia ulegną zniszczeniu mieszek włosowy obumiera ponieważ nie jest odżywiony, dzięki temu depilacja jest skuteczniejsza. Urządzenie Smart do depilacji łączy w sobie diodę LED oraz diodę laserową. Dodatkowym atutem urządzenia jest chłodzenie głowicy w sześciu punktach, a nie w dwóch jak ma to miejsce w tradycyjnych laserach do depilacji, co skutkuje mniejszym przegrzaniem skóry podczas zabiegu, dzięki temu zabieg jest mniej bolesny dla klientów.