Gen Factor kosmetyki do inżynierii tkankowej.
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Aktywna pielęgnacja skóry z wykorzystaniem zdobyczy inżynierii tkankowej

Preparaty opracowane zgodnie z technologią inżynierii tkankowej znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetologii, ale też w podologii i medycynie. Dzięki działaniu na poziomie struktury komórkowej przynoszą bardzo dobre efekty. Sprawdź, jak wykorzystać kremy i inne inteligentne preparaty specjalistyczne do aktywnej pielęgnacji skóry.

 

Inżynieria tkankowa – efekty, jakich wcześniej nie było!

Każda skóra potrzebuje pielęgnacji. Czynniki takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, wiatr czy po prostu wiek wpływają negatywnie na jej nawilżenie i odżywienie. W rezultacie skóra traci elastyczność i blask.

Na ratunek zmęczonej skórze przychodzą dobrodziejstwa inżynierii tkankowej. To nowoczesna dziedzina medycyny i kosmetologii, która koncentruje się na regeneracji i odnowie na poziomie komórkowym. Tworzy pomiędzy komórkami połączenia i wywołuje kontrolowany stan zapalny, które w rezultacie przyczyniają się do kompleksowej odbudowy tkanek i regeneracji.

Preparaty wykorzystywane w inżynierii tkankowej, które możesz znaleźć tutaj: https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/gen-factor-inzynieria-tkankowa, przynoszą następujące efekty:

  • Złagodzenie zmian trądzikowych, stanów zapalnych i egzemy;
  • Widoczne zagęszczenie skóry
  • Regeneracja naskórka, także po zabiegach
  • Złagodzenie stanów alergicznych
  • Wzmocnienie układu immunologicznego skóry
  • Stymulowanie ekspresji genów
  • Regeneracja, odnowa, działanie antyseptyczne
  • Redukcja uszkodzeń skóry – blizn, rozstępów itp.

Inżynieria tkankowa znajduje zastosowanie zarówno w ogólnej poprawie stanu skóry, jak i w leczeniu różnych problemów skórnych.

 

Inteligentna odnowa – gdzie znaleźć odpowiednie preparaty?

W składzie produktów bazujących na zdobyczach inżynierii tkankowej znaleźć można m.in. czynniki wzrostu czy colostrum. Aktywne biologicznie składniki umieszczone zostały w biopolimerowej bazie hydrożelowej, która znacznie ułatwia i przyśpiesza aplikację preparatu.

Kosmetyki bazujące na inżynierii tkankowej nie są zwykłymi produktami, które można znaleźć w pierwszej lepszej drogerii. To profesjonalne preparaty, których użycie powinna poprzedzić konsultacja ze specjalistą. Sama aplikacja również okaże się najskuteczniejsza, gdy zajmie się nią kosmetolog. Aktywne biologicznie produkty Gen Factor, o których wcześniej wspomnieliśmy, dedykowane są salonom i gabinetom kosmetycznym. Służą do zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez doświadczonych ekspertów.

Poszczególne kosmetyki Gen Factor różnią się głównym składnikiem aktywnym. Transferryny łagodzą stan zapalny. Czynniki wzrostu wspierają odnowę i regenerację. Tego rodzaju produkty powinny być zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Dzięki temu ich działanie okaże się optymalne – bezpieczne dla skóry i efektywne w najwyższym możliwym stopniu.