Gen Factor preparaty do regeneracji skóry.
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Profesjonalna regeneracja skóry – jakie kosmetyki wybrać?

Nawet najlepszy krem nawilżający i odżywczy, najlepsze serum, zdrowa dieta i nawodnienie organizmu nie dadzą takiego efektu, jak profesjonalne preparaty do regeneracji skóry. Innowacją w medycynie i kosmetologii jest inżynieria tkankowa. Sprawdź, gdzie znaleźć kosmetyki bazujące na tej technologii.

 

Dlaczego skóra potrzebuje regeneracji?

Skóra ma naturalną zdolność do odbudowy. Uszkodzone tkanki zostają zastąpione nowymi, przebarwienia samoistnie znikają, a zrogowaciały naskórek zostaje samoistnie usunięty. Niestety, z niektórymi czynnikami skóra nie jest w stanie sobie poradzić. Wpływ promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska, niewłaściwej diety i używek – wszystko to stopniowo degraduje strukturę skóry. Do tego wszystkiego dochodzi też wiek, który jest nieuchronnym zabójcą elastyczności tkanek.

Jeśli chcemy zachować piękną, gładką i rozświetloną skórę, musimy każdego dnia dostarczać jej odżywienia i nawilżenia. Istnieje na to wiele sposobów. Niektóre można z powodzeniem zastosować w warunkach domowych. Inne jednak wymagają wizyty w gabinecie kosmetologicznym.

 

Regeneracja skóry domowymi sposobami

W sklepach i drogeriach dostępnych jest wiele kremów, balsamów czy masek zawierających związki pozytywnie oddziałujące na kondycję skóry. Dostarczają one składników odżywczych, tak bardzo potrzebnych komórkom do naturalnej odnowy. Wybierając kosmetyki regeneracyjne, zwróć uwagę na skład. Powinien zawierać wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Składniki takie jak alkohol, parabeny, konserwanty itp. nie wpływają dobrze na skórę.

Domowe sposoby to też m.in. maski wykonane samodzielnie z produktów spożywczych, np. ogórka, orzechów, płatków owsianych czy jogurtu. Jeśli nie masz na nie alergii, z pewnością nie zaszkodzą, za to poprawią wygląd skóry.

 

Zdobycze inżynierii tkankowej – zamiast zabiegu

Naprawdę profesjonalna, kompleksowa odbudowa struktury skóry wymaga wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa, radiofrekwencja, kriolipoliza czy peelingi chemiczne wspierają odbudowę skóry.

Alternatywą dla zabiegów kosmetologicznych są zaawansowane preparaty wykorzystujące zdobycze inżynierii tkankowej. Opisy produktów ze strony https://cosmed24.pl/kosmetyka-profesjonalna/gen-factor-inzynieria-tkankowa/ wskazują na szerokie możliwości tej nowoczesnej technologii. Kosmetyki tego rodzaju opierają swoje działanie na regeneracji uszkodzonych tkanek. Działanie kosmetyków z działu inżynierii tkankowej przynosi spektakularny efekt – skóra staje się wygładzona, odżywiona, ujędrniona i uelastyczniona. Do tego zyskuje ochronę przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami.

Kosmetyki wykorzystujące technologię inżynierii tkankowej znajdują zastosowanie w nowoczesnych, profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. To właśnie tam Pacjentki i Pacjenci mogą liczyć na kompleksową odbudowę i regenerację skóry.