Preparaty na porost włosów
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Zabieg na porost włosów – jakie produkty wybrać?

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie dotyka wielu z nas. Część z tych problemów ma podłoże zdrowotne lub hormonalne. Łysienie androgenowe dotyka częściej mężczyzn, jednak także kobiety w różnym wieku borykają się z tą wstydliwą przypadłością. Jakie metody sprawdzą się, aby zatrzymać wypadanie włosów?

Utrata włosów – skąd ta przypadłość?

Wypadanie włosów może mieć różne podłoża, jednak w większości przypadków jest to związanie z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami hormonalnymi lub nieprawidłową dietą. Wskutek nich mieszki włosowe ulegają osłabieniu, a włosy zaczynają wypadać.

Problem wypadania włosów w przypadku zarówno kobiet, jak i mężczyzn wiąże się z poważnym problemem estetycznym, obniżoną pewnością siebie. Utrata włosów jest jednak możliwa do zatrzymania, ale należy podjąć szybkie działania. Jedną z najpopularniejszych metod jest zabieg mezoterapii igłowej.

Mezoterapia skóry głowy – na czym polega

Zabieg ten cieszy się największą popularnością z uwagi na trwałe i widoczne efekty. Podczas jego przeprowadzania do skóry głowy są aplikowane specjalne koktajle i ampułki. Ich zadaniem jest działanie od wewnątrz – wzmocnienie cebulek, zatrzymanie wypadania włosów oraz ich porost. Warto zwracać uwagę na produkty, jakie są używane podczas mezoterapii. Jeśli chce się uzyskać zadowalające efekty, należy kilkukrotnie powtórzyć zabiegi.

Powinno się wybierać sprawdzone produkty, które najlepiej podziałają na skórę głowy. Ampułki powinny być bogate w witaminy, zawierać dużą dawkę biotyny, która odbudowuje i pobudza porost włosów. Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry głowy – tu z pomocą przyjdzie niezawodny kwas hialuronowy. Takie bogate mieszanki idealne dla mezoterapii skóry głowy można znaleźć w ofercie Cosmed24, która jest wyłącznym dystrybutorem polskich marek takich jak Bioformuła czy Mesoaroma.

Nadmierne wypadanie – reaguj szybko

Wypadanie włosów to proces, który można zatrzymać, jednak kluczowym elementem jest tu szybka reakcja. Podczas mezoterapii skóry głowy można nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także zadbać o jej nawilżenie. Warto poza działaniem od wewnątrz zadbać również o wzmocnienie włosów. Zabiegi pielęgnacyjne można wykonywać w domu.

Co prawda mezoterapia jest metodą skuteczną, mieszanki i ampułki w pełni się sprawdzają, ale warto na co dzień także dbać o odpowiednią higienę i nawilżenie skóry głowy. Wybierajmy dobre i sprawdzone kosmetyki do stosowania na co dzień, osłaniajmy głowę przed ostrym słońcem i chrońmy ją przed zimnem. Warto wzbogacić codzienną dietę o suplementy i minerały, a także spożywać dużo wartościowych owoców i warzyw.