Dermomasaż. liposukcja kawitacyjna - zabiegi modelujące sylwetkę.
Autorka

Anna Stec

Anna Stec

Dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa?

Odpowiednia ilość ruchu i prawidłowa dieta mogą znacznie poprawić wygląd sylwetki. Czasem jednak pomimo usilnych starań nie udaje się wyeliminować nadmiaru tłuszczu z niektórych partii ciała. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad specjalistycznymi metodami body contouringu. Który z popularnych zabiegów modelujących działa lepiej – dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa? Na czym polega każdy z nich?

Dermomasaż – bezinwazyjna metoda modelowania sylwetki

Dermomasaż, zwany także lipo masażem lub drenażem limfatycznym, to zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej przy użyciu nowoczesnej aparatury. Stosuje się go w celu zmniejszenia poziomu tłuszczu zgromadzonego pod skórą, a także poprawy jej wyglądu poprzez ujędrnienie, wygładzenie i redukcję cellulitu.

Jak przebiega zabieg? Do przeprowadzenia masażu wykorzystuje się głowice różnej wielkości działające pod wpływem wysokiego ciśnienia, które zasysają skórę, a tym samym poprawiają krążenie krwi i rozbijają złogi tłuszczu. Jednocześnie skóra jest rolowana specjalnymi rolkami z metalowymi kuleczkami. Podczas serii zabiegowej z użyciem dermomasażera fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, co pozwala widocznie poprawić wygląd skóry. Staje się gęstsza, bardziej napięta i elastyczna. Drenaż limfatyczny poprawia metabolizm i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.

Czym jest i jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Zanim ustalisz, który zabieg może przynieść lepsze efekty – dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa – warto poznać charakterystykę obu z nich. Na czym zatem polega liposukcja kawitacyjna? Do jej wykonania wykorzystuje się kombajn z głowicą emitującą fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Fale powodują drgania i rozbijają komórki tłuszczowe, które zamieniają się w płynną emulsję. Następnie są odprowadzane z organizmu przez układ limfatyczny i żylny.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i minimalnie inwazyjny, co czyni go atrakcyjną alternatywą dla liposukcji chirurgicznej. Najczęściej stosuje się go do miejscowego usunięcia tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała jak uda, pośladki, ramiona czy talia. Po zabiegu skóra jest wygładzona i ujędrniona.

Dermomasaż czy liposukcja ultradźwiękowa? Jak uzyskać najlepsze efekty kuracji?

Zarówno zabieg dermomasażu, jak i liposukcji kawitacyjnej może widocznie poprawić wygląd i kondycję skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów łączy się obie te metody. Lipo masaż jest uzupełnieniem i etapem zamykającym zabieg liposukcji. Ponieważ usprawnia krążenie limfy, pogłębia i przyspiesza efekt body contouringu. Profesjonalne kombajny do zabiegów na ciało pozwalają wykonać zarówno dermomasaż, jak i liposukcję falami ultradźwiękowymi. Takie specjalistyczne urządzenie jest dostępne na przykład tutaj: https://cosmed24.pl/produkt/dermomasaz-i-liposukcja-ultradzwiekowa-kombajn/.

Niektórzy pacjenci decydują się na sam drenaż limfatyczny, aby zmniejszyć widoczność cellulitu i wyrównać skórę. Zazwyczaj jest to tańsza opcja niż liposukcja kawitacyjna. Warto zaznaczyć, że tego typu zabiegi medycyny estetycznej – czy to dermomasaż, czy liposukcja ultradźwiękowa – nie są stosowane do leczenia nadwagi ogólnej. Pomagają jedynie zmniejszyć wielkość komórek tłuszczu, a nie w całości wyeliminować tkankę tłuszczową. Aby rezultaty kuracji były widoczne, zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegowej składającej się z 6-12 spotkań. Ilość i częstotliwość zabiegów jest dobierana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta.