Kombajn kosmetyczny do zabiegów na twarz i ciało
Ewa Flisowska
Absolwentka studiów licencjackich Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem, specjalizuje się w zabiegach na urządzeniach Hi-Tech, szczególnie w terapiach laserowych. Zwolenniczka technik łączonych w terapiach skóry. W Cosmed24 zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu urządzeń kosmetycznych oraz sprzedażą urządzeń do gabinetów kosmetycznych. Jej pasją jest motoryzacja i podróże.

Kombajn kosmetyczny – co to? Do czego można użyć kombajnu kosmetycznego?

Aby móc wykonywać profesjonalne i bezpieczne zabiegi, trzeba zaopatrzyć swój salon lub gabinet w specjalistyczny sprzęt. Na rynku znajdziemy urządzenia różnych marek, przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Wcale nie oznacza to jednak, że musimy kupować każde z osobna, aby wyposażyć salon we wszystko, co potrzebne. W ostatnich latach najbardziej popularnym rozwiązaniem stały się profesjonalne kombajny kosmetyczne wielofunkcyjne. Można spotkać je w większości nowoczesnych gabinetów kosmetycznych i salonów SPA. To sprzęty, które z powodzeniem zastępują urządzenia kosmetyczne służące do przeprowadzania zabiegów obejmujących różne części ciała. Zabiegi takie jak peeling kawitacyjny, sonoforeza, mezoterapia bezigłowa, oczyszczanie wodorowe, mikrodermabrazja diamentowa, jonoforeza i wiele, wiele innych można wykonać właśnie przy ich użyciu. Dowiedzmy się, dlaczego warto kupić kombajn kosmetyczny oraz jaki kombajn kosmetyczny wybrać.

Kombajny kosmetyczne – jakich zabiegów można dokonać przy ich pomocy?

To, ilu i jakich zabiegów można dokonać przy pomocy kombajnu kosmetycznego, zależy od wybranego modelu tego urządzenia. Popularne są kombajny kosmetyczne posiadające 4 funkcje, ale bardziej zaawansowane sprzęty mogą łączyć w sobie nawet kilkanaście różnych funkcji.

Mniejsze gabinety często decydują się na kombajny 4 w 1. Ich funkcje to peeling kawitacyjny, ultradźwięki, mikrodermabrazja oraz młotek hot/cold. Tego typu urządzenia najczęściej dostępne są w wersji deskopowej, a więc możemy zmieścić je na biurku. Wielofunkcyjne urządzenia zapewniają dużo więcej możliwości zabiegowych, ale dostępne są w wersji tower, czyli stojącej.

Na zaawansowanym kombajnie kosmetycznym możliwe jest wykonywanie różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mogą obejmować różne części ciała. Poszczególne produkty różnią się funkcjonalnością, ale często z ich użyciem można wykonać peeling wodno tlenowy, masaż próżniowy, makijaż permanentny czy oczyszczanie wodorowe. Wśród popularnych funkcji jest też liposukcja ultradźwiękowa, peeling kawitacyjny, sonoforeza, mezoterapia bezigłowa, mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja, jonoforeza, elektrostymulacja, światłoterapia LED, wibracje ultradźwiękowe i fale radiowe bipolarne. Z wykorzystaniem kombajnu kosmetycznego można zatem wykonać modelowanie sylwetki, zredukować komórki tłuszczowe czy też wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry. To urządzenia, które pod względem wydajności czy wygody użytkowania z powodzeniem dorównują urządzeniom przeznaczonym tylko do jednego typu zabiegu.

Pamiętajmy jednak, że zabiegi na kombajnie kosmetycznym nie są przeznaczone dla wszystkich klientów. Przeciwwskazania mogą stanowić np. choroby grzybicze skóry czy problemy z pracą serca. Wykonania zabiegu odmawia się też w przypadku zmian skórnych, takich jak wysypka, opryszczka, trądzik czy łuszczyca. Oprócz tego niektóre zabiegi, w tym peeling kawitacyjny, ultradźwięki czy mezoterapia bezigłowa nie powinny być wykonywane u kobiet w ciąży.

Zalety posiadania kombajnu kosmetycznego w salonie kosmetycznym

Można wymienić kilka istotnych zalet posiadania kombajnu kosmetycznego w swoim salonie. Przede wszystkim, decydując się na kombajn można zaoszczędzić miejsce i pieniądze, a także ułatwić sobie realizację usług oraz zbudować pozytywną opinię o salonie.

Kombajny kosmetyczne są doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim w przypadku mniejszych gabinetów kosmetycznych, które nie dysponują miejscem wystarczającym dla kilku czy kilkunastu różnych urządzeń, bowiem posiadając kombajn wszystkie zabiegi można wykonać na jednym urządzeniu. To bezpieczeństwo i wygoda, gdyż nie trzeba kłopotać się z przenoszeniem sprzętów ani wieloma kablami.

Choć cena kombajnu kosmetycznego na pierwszy rzut oka może wydawać się duża, warto przeanalizować, że aby zapewnić sobie te same funkcje, konieczny byłby zakup kilku lub kilkunastu urządzeń z osobna, co finalnie oznaczałoby dużo wyższy koszt. Trzeba też zwrócić uwagę, że często otrzymujemy w cenie szkolenie z obsługi tego urządzenia, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na samodzielne zagłębianie się w ten temat.

Kombajny kosmetyczne to zaawansowana technologia, która pozytywnie postrzegana jest przez klientów. Jeśli więc zależy nam na tym, aby salon czy gabinet kojarzony był jako nowoczesny i dobrze wyposażony, warto zdecydować się na wykonywanie zabiegów takich jak peeling kawitacyjny, sonoforeza czy światłoterapia LED właśnie przy ich wykorzystaniu.

Obsługa kombajnów kosmetycznych – jak ich używać?

Obsługa kombajnów kosmetycznych nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które pracowały już na podobnym urządzeniu. Wiele firm oferuje w pakiecie z urządzeniem szkolenie, które w pełni przygotowuje do korzystania z niego. Niekiedy szkolenie tego typu kończy się uzyskaniem certyfikatu, który może być ważnym dokumentem dla naszych klientów, świadczącym o naszej fachowości i znajomości obsługi posiadanego urządzenia.

Jeśli mowa o obsłudze to warto pamiętać, że kombajny kosmetyczne, jak każde inne urządzenia, wymagają również starannej dezynfekcji i sterylizacji przeprowadzanej z użyciem właściwych środków chemicznych. W ten sposób pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń, ale i bakterii czy wirusów. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy zabieg polega na bezpośrednim kontakcie głowicy urządzenia ze skórą klienta.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem kombajnu kosmetycznego?

Przed zakupem kombajnu kosmetycznego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcje, które oferuje dany model. Od tego zależy bowiem, jak wiele zabiegów będzie można wykonać przy jego użyciu i jakie będą to zabiegi. Zastanawiając się jaki kombajn kosmetyczny wybrać do swojego gabinetu kosmetycznego warto porównać też długość okresów gwarancyjnych oraz samą jakość wykonania tych urządzeń.

Wybrany specjalistyczny sprzęt warto zobaczyć przed zakupem, aby przekonać się, czy jego obsługa będzie dla nas intuicyjna i wygodna. Pamiętajmy też, że wielofunkcyjne urządzenie, mimo tych samych funkcji, może mieć dość znaczne różnice w rozmiarach, dlatego warto zrobić porównanie kombajnów różnych marek. Jeśli kupujemy kombajn z myślą o jego długoletnim użytkowaniu, warto też dowiedzieć się, czy w późniejszym czasie nie będą występowały problemy z dostępnością części zamiennych oraz czy dostawca zapewnia szybką pomoc w razie awarii.

W dzisiejszych czasach profesjonalny, wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny to praktycznie must have wśród urządzeń dla gabinetów kosmetycznych czy salonów SPA. Z kolei w przypadku osób, które nie prowadzą gabinetu kosmetycznego, ale mają wskazania do różnych zabiegów, dobre rozwiązanie mogą stanowić dostępne na rynku mini-kombajny, które można wykorzystywać w ramach użytku domowego.