Worki pod oczami zabiegi laserowe
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Opuchnięta, zwiotczała skóra na dolnych powiekach dość łatwo może zepsuć nawet najbardziej dopracowany makijaż. Istnieje wiele przyczyn powstawania woreczków pod oczami — od czynników genetycznych po te wynikające bezpośrednio ze stylu życia. Skuteczna walka z opuchlizną w tym obszarze twarzy wymagać będzie zatem umiejętnego rozpoznania źródła problemu, a następnie dobrania odpowiedniej metody walki z nim. O tym, jak się pozbyć worków pod oczami, przeczytasz w tym artykule.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Nieestetyczne cienie i worki pod oczami pojawiają się zwykle wraz z wiekiem, jako jeden z objawów procesu starzenia się skóry. Spadek elastyczności i jędrności cery przekłada się na zwiotczenie skóry wokół oczu, a tym samym powstawanie woreczków czy zmarszczek w kąciku oka. Obrzęk i sińce pod dolną powieką mogą być też rezultatem gromadzenia się wody w tym obszarze — to zwykle to jest powodem zwiększonej widoczności woreczków tuż po przebudzeniu.

W wielu przypadkach przyczyny worków pod oczami leżą w aktualnie prowadzonym stylu życia. Do takich czynników mogą należeć:

  • niedostateczna ilość snu,
  • nieprawidłowa dieta (uboga w żelazo, z dużą ilością soli, itp.),
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry (spanie w makijażu, niedostatecznie częste oczyszczanie),
  • nałóg palenia papierosów czy picia alkoholu,
  • częste opalanie (zarówno na słońcu, jak i w solarium).

Niekiedy obrzęki pod oczami są objawem chorób takich jak cukrzyca, anemia czy rozmaite schorzenia układu krążenia. Worki pod powiekami można zaliczyć również do symptomów alergii czy problemów zdrowotnych, w wyniku których dochodzi do zatrzymania wody w organizmie. Należy pamiętać, że to, jak wyglądają okolice oczu, w dużej mierze uzależnione jest także od genów. W niektórych przypadkach woreczki i cienie pod oczami mogą występować niezależnie od stanu zdrowia czy stylu życia, będąc związanymi wyłącznie z dziedzicznymi uwarunkowaniami.

Czy da się zlikwidować worki pod oczami?

Woreczki pod oczami można próbować zwalczać wieloma metodami, od zmiany nawyków żywieniowych aż po zabiegi medycyny estetycznej. Aby móc pozbyć się opuchlizny, przede wszystkim należy upewnić się, że zapewnia się organizmowi wystarczająco dużo czasu na regenerację — przynajmniej 6 godzin snu każdej doby. Zażegnaniu problemu przysłuży się również zmiana trybu życia na zdrowszy, zwłaszcza pod kątem diety czy nałogów. Jeśli worki i cienie pod oczami towarzyszą chorobie, konieczne będzie uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Do zmniejszania widoczności opuchlizny pod oczami możesz wykorzystać kilka domowych sposobów. Wśród nich można wymienić masaż z kostkami lodu czy okład z plasterków surowego, schłodzonego ogórka. Jeśli sińce i woreczki pod oczami nieustannie nawracają lub żaden z próbowanych dotychczas sposobów na nie nie działał, być może oznacza to, że przyczyna leży w genach. Wówczas zmiana trybu życia czy domowe sposoby najczęściej nie przyniosą pożądanych rezultatów. Aby skutecznie usunąć worki pod oczami, warto wówczas skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

Jakie zabiegi kosmetyczne pozwalają pozbyć się worków pod oczami?

Obrzęki i wiszącą skórę pod oczami można zniwelować poprzez poddanie się odpowiednim zabiegom kosmetycznym i medycyny estetycznej. Do często wykorzystywanych w tym celu technik należą:

  • lasery frakcyjne,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,
  • mezoterapia igłowa (np. z preparatami z kwasem hialuronowym),
  • blefaroplastyka powiek dolnych.

Celem większości z tych procedur jest pobudzenie skóry w problematycznym obszarze do regeneracji, a także do wytwarzania nowych włókien kolagenu. Czy te metody usuwania worków pod oczami działają? Tak, jeśli zostaną przeprowadzone przez doświadczony personel i z wykorzystaniem dobrej jakości sprzętu czy preparatów. Takie rezultaty pozwoli osiągnąć na przykład BeautyScan™, laser erbowy frakcyjny, nieablacyjny ER:GLASS, dostępny w Cosmed24.

Moc laseroterapii w walce z workami pod oczami — poznaj system laserowy BeautyScan™!

Dzięki precyzyjnej głowicy oraz opcji regulacji parametrów zabiegu system laserowy BeautyScan™ umożliwia wygodną pracę i uzyskiwanie doskonałych rezultatów. Z jego pomocą zlikwidowanie widocznych worków pod oczami i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest szybkie, nie wiąże się z długim okresem regeneracji pozabiegowej skóry i jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. Za sprawą intuicyjnego, kolorowego interfejsu urządzenie jest proste w obsłudze.

Co czyni laser BeautyScan™ skutecznym? Emitowana przez urządzenie wiązka od długości fali 1550 nm przenika w głąb skóry, czego rezultatem jest punktowe podgrzewanie obszaru poddawanego zabiegowi. W wyniku tego procesu następuje tworzenie stref koagulacji. Wykonane w ten sposób mikrouszkodzenia stanowią bodziec dla odnowy skóry pod oczami, pozwalając pacjentom cieszyć się promienną cerą jeszcze dłużej.

Jeżeli szukasz skutecznego, trwałego urządzenia do przeprowadzania laseroterapii skóry twarzy, system BeautyScan™ będzie dobrym uzupełnieniem oferty Twojego salonu. Ten model lasera znajdziesz w Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/produkt/laser-erbowy-beautyscan-1550-nm/. Kupując urządzenie u nas, masz pewność jego zgodności z wymogami bezpieczeństwa, a także zyskujesz bezpłatne szkolenie z jego obsługi w siedzibie Twojej firmy.