Lipolaser, liposukcja kawitacyjna, redukcja tkanki tłuszczowej
Magister kosmetologii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoleniowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia szkoleń z kosmetyki białej, urządzeń kosmetycznych, urządzeń laserowych, kosmetycznych urządzeń HI-TECH. Specjalista z zakresu kosmetologii profesjonalnej i estetycznej. W Cosmed24 kieruje działem szkoleń oraz prowadzi szkolenia z kosmetologii estetycznej. Jej pasją jest skin coaching, podróże oraz enologia.

Lipolaser czy liposukcja ultradźwiękowa?

Wiele osób marzy o szczupłej, proporcjonalnej sylwetce. Niestety, nie każdy jest w stanie osiągnąć ją wyłącznie za pośrednictwem regularnych wizyt na siłowni czy dopracowanego jadłospisu. Czasem na drodze stają genetyczne uwarunkowania, polegające na odkładaniu się większej ilości tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała. Rozwiązaniem tego problemu mogą być zabiegi liposukcji ultradźwiękowej oraz lipolizy laserowej. Na czym one polegają i czym się od siebie różnią?

Lipolaser a liposukcja kawitacyjna — podobieństwa

Zarówno lipoliza jak i liposukcja ultradźwiękowa umożliwiają skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Choć technologie wykorzystywane w tych zabiegach różnią się od siebie pod wieloma względami, obie z nich pozwalają na przeprowadzenie bezbolesnego wyszczuplania, bez inwazyjnych procedur chirurgicznych. Przy pomocy obu metod można modelować wiele obszarów ciała, w tym brzuch, talię, pośladki czy uda.

Zarówno lipoliza laserowa, jak i zabieg liposukcji nie wymagają długiego czasu rekonwalescencji. Po ich wykonaniu pacjent nie musi ograniczać się w swojej codziennej aktywności czy przebywać pod obserwacją lekarza. Obie te metody to także w pełni bezpieczne sposoby pozbywania się nadmiaru tłuszczu, oddziałujące na komórki tłuszczowe, lecz i nieuszkadzające okolicznych tkanek. Należy także pamiętać, ze najlepsze efekty obu procedur otrzymuje się po wykonaniu pełnej serii zabiegów, a dla ich utrzymania potrzebne jest zadbanie o zbilansowaną dietę i aktywny tryb życia.

Różnice między lipolaserem a liposukcją ultradźwiękową

Jak widać, między lipolizą laserową i liposukcją ultradźwiękową występuje wiele podobieństw. O najważniejszych różnicach między nimi przeczytasz poniżej:

Sposób działania urządzenia zabiegowego

Wyszczuplanie z wykorzystaniem lipolasera i urządzeń do liposukcji kawitacyjnej polega na uwolnieniu zawartości z komórek tłuszczowych i na upłynnieniu jej do glicerolu i kwasów tłuszczowych. Tym sposobem może ona zostać zmetabolizowana i wydalona przez organizm naturalną drogą — poprzez układ limfatyczny.

W przypadku lipolizy laserowej czynnikiem umożliwiającym wyszczuplenie wybranej partii ciała jest energia laserowa. Emitowana przez urządzenie wiązka o niskiej częstotliwości (tzw. zimny laser) powoduje zwiększenie przepuszczalności ścian komórek tłuszczowych, dzięki czemu ich zawartość stopniowo się z nich wydostaje, a one same ulegają obkurczeniu. Liposukcja kawitacyjna w procesie modelowania sylwetki wykorzystuje moc fal dźwiękowych. Głowica urządzenia przykładana jest do ciała, a emitowane przez nią ultradźwięki powodują wytrącanie zawartości komórek tłuszczowych.

Wielkość obszaru zabiegowego

Z laserami do lipolizy można uzyskiwać wysoką precyzję pracy — wszystko dzięki emitowanym przez nie skoncentrowanym wiązką. To urządzenie jest przydatne zwłaszcza tam, gdzie potrzebna jest skuteczna redukcja tłuszczu w ściśle wytyczonym obszarze ciała. Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale, które swobodnie rozchodzą się w obszarze zabiegowym. Ze względu na tę cechę jest ona szczególnie dobrym wyborem wtedy, gdy celem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej na większych partiach ciała, takich jak brzuch czy uda.

Komfort pacjenta

Choć lipolaser bywa nazywany „zimnym laserem”, w trakcie zabiegu pacjent nie czuje chłodu. Wręcz przeciwnie — wyszczuplaniu tą metodą towarzyszy jedynie delikatne uczucie ciepła. Liposukcja kawitacyjna również jest komfortowa dla pacjenta, jednak w tym przypadku może wystąpić uczucie lekkiego chłodu, wynikające z konieczności zastosowania żelu przewodzącego fale ultradźwiękowe podczas zabiegu.

Profesjonalna redukcja tkanki tłuszczowej — poznaj urządzenia do zabiegów wyszczuplających od Cosmed24!

Liposukcja kawitacyjna i lipolaser to metody, których efektywność w dużej mierze zależy od jakości urządzenia zabiegowego. Planujesz wyposażyć swój gabinet medycyny estetycznej w tego rodzaju sprzęt? Upewnij się, że wybierasz bezpieczne, trwałe i skuteczne modele, pochodzące od europejskich producentów i posiadają niezbędne certyfikaty. Właśnie takie urządzenia znajdziesz w ofercie Cosmed24. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi lipolaserami oraz sprzętem do liposukcji kawitacyjnej.

Jeśli szukasz nowoczesnych, funkcjonalnych urządzeń do bezinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej, sprawdź nasz kombajn kosmetyczny dostępny na stronie https://cosmed24.pl/produkt/dermomasaz-i-liposukcja-ultradzwiekowa-kombajn/. To jedno urządzenie pozwala wykonać aż dwa zabiegi — liposukcję ultradźwiękową oraz dermomasaż. Dzięki połączeniu takich funkcji, z pomocą naszego kombajnu można wykonywać nie tylko zabieg wyszczuplania, lecz również redukcję cellulitu czy zniwelowanie widoczności rozstępów.